T-mobile zamiast Play czy Orange - wieś łódzkie, daleko nadajnik

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
renvin
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2015-12-12, 16:45

T-mobile zamiast Play czy Orange - wieś łódzkie, daleko nadajnik

Post autor: renvin »

Hej!
Pisałem kiedyś na forum odnośnie internetu i pomogliście mi wybrać Playa na kartę, przez pół roku było ok, teraz zasięg się pogorszył (LTE nie chce łapać za bardzo) + obciążenie nadajnika takie, że transfer mam 3Mb/s na 2Mb/s. Włożyłem kartę T-mobile (nadajnik 50m dalej od Playa) i internet mimo, że nie łapał LTE to transfer dochodził do 20Mb/s (speedtest). W pobliżu jest również nadajnik Orange.

Mapka:
Obrazek

Odległości od nadajników ok 5-6km po prostej. Antena od Cybertecha 15dBi Dualna 1800MHz na dachu. Router słaby (w T-mobile wymieniłbym na B315s i pozbył się modemu i przejściówek - modem E398).

Rodzice nie zużyli więcej niż 20-25GB w ciągu miesiąca, więc rozważam ofertę 30/50 GB za 30/40 zł od T-mobile + B315s lub 40GB za 60zł od Orange.

Gdybym miał pewność, że UMTS 2100 od Plusa pójdzie na tej antenie to chętnie bym go wziął, bo mam od nich TV.

Byłbym wdzięczny za pomoc, po raz kolejny :)
Kamil1987
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 173
Rejestracja: 2016-06-01, 18:36

Re: T-mobile zamiast Play czy Orange - wieś łódzkie, daleko nadajnik

Post autor: Kamil1987 »

Wsadz karte plusa i przetestuj. 2100 jest. Blisko 1800, więc antena powininna działać
Kamil1987
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 173
Rejestracja: 2016-06-01, 18:36

Re: T-mobile zamiast Play czy Orange - wieś łódzkie, daleko nadajnik

Post autor: Kamil1987 »

Do lutego to bym polecał rejestrować startery plus i dostawać 50gb
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: T-mobile zamiast Play czy Orange - wieś łódzkie, daleko nadajnik

Post autor: matek451 »

W kwestii zasięgu Plusa/CP nic się nie zmieniło więc ja bym sobie go odpuścił. Jak abonament to proponuję Internet LTe dla domu za 59,90 w Orange. !50GB w strefie domowej+60GB poza nią, noce poza limitem. Dwie karty SIM i ze sprzętu zestaw MF283+ z tabletem Lenovo TAB2A8 za 99 zł. Zasięg LTE800 Orange, najbliższe pozwolenia to Parzęczew i Wólka. Z zasięgiem nie powinno być problemu skoro korzystasz z UMTS2100 HSPA+DC NetWorks z Parzęczewa, z tego samego BTS-a co T-mobile korzysta na 3G Orange.
Kamil1987
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 173
Rejestracja: 2016-06-01, 18:36

Re: T-mobile zamiast Play czy Orange - wieś łódzkie, daleko nadajnik

Post autor: Kamil1987 »

Tylko czy jest sens ładować się w abonament przy wykorzystaniu 30gb msc
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6443
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: T-mobile zamiast Play czy Orange - wieś łódzkie, daleko nadajnik

Post autor: onken »

Weź, nie zartuj o tmobile.... Bo sie zajadow nabawie

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
renvin
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2015-12-12, 16:45

Re: T-mobile zamiast Play czy Orange - wieś łódzkie, daleko nadajnik

Post autor: renvin »

Chętnie bym został w Playu, ale nadajnik jest tak obciążony w godzinach 16-20, że nie da się korzystać, a wtedy jest najbardziej potrzebny. A pozostali operatorzy nie mają atrakcyjne oferty na kartę.

@onken
Ale co to wnosi do dyskusji? Co jest nie tak z T-mobile?

Zasięg T-mobile jest u mnie najlepszy z tych operatorów, mowa o komórkach, internet w Orange jeszcze podobnie.

Pozostaje ponownie kupić startery i potestować. Między Playem a T-mobile miałem prawie aż 10dB różnicy (na korzyść T-mobile), więc zasięg lepszy mimo, że nadajnik Playa jest bliżej. Może jest ustawiony w inną stronę ? Jak udałoby mi się złapać Plusa na obecnej antenie, to warto zainwestować w antenę z częstotliwością 2100MHz? Będzie odczuwalna różnica? Cybertech ma o podobnej mocy anteny za ok. 120 zł, więc nie są to duże pieniądze.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: T-mobile zamiast Play czy Orange - wieś łódzkie, daleko nadajnik

Post autor: matek451 »

Zasięg T-Mobile na UMTS2100 z DC bo to na nim pewnie te 20Mb/s to z BTS-a Networks przy Łęczyckiej w Parzęczewie. W Play spróbuj ustawić antenę na Ozorków. No i trzeba by sprawdzić jak działa LTE800 i LTE2100 w Play. Na Łęczyckiej w Ozorkowie jest pozwolenie na LTE800Play. A z T-mobile jest wszystko w porządku, Choć to operator skąpy i wolno modernizujący sieć, mający najmniejszy ruch sieciowy i najgorsze oferty.Problemy ma kolega @si.korka , oto jego monotematyczne posty search.php?author_id=42550&sr=posts ,wystarczą za cały komentarz.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6443
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: T-mobile zamiast Play czy Orange - wieś łódzkie, daleko nadajnik

Post autor: onken »

Wlasnie mialem na mysli "prezesa" tmobile sikorke... A obsluga techniczna tmobile to porazka nad porazkami

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: T-mobile zamiast Play czy Orange - wieś łódzkie, daleko nadajnik

Post autor: ja.michal »

renvin, jeśli Orange chodzi ci nieźle i masz sprzęt to rozważ NjuMobile. Umowa jest na czas nieokreślony, a po 6, 12 i 24 miesiącach paczka danych się podwaja. Wyjściowa to 40GB za 29 zł miesięcznie. Jak nie używasz to nie płacisz, po podstawowym limicie lejek 1 Mbps.
http://www.njumobile.pl/oferta/internet ... .sunwww303
renvin
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2015-12-12, 16:45

Re: T-mobile zamiast Play czy Orange - wieś łódzkie, daleko nadajnik

Post autor: renvin »

Z playa lapalem LTE z Parzeczewa przez jakiś czas. Spróbuję z tym Ozorkowem. Co do nju to kupię starter bo oferta faktycznie korzystna. Dzięki za pomoc Panowie.
Jak protestuje to dam znać jakie były rezultaty.

Co do T-Mobile odszedłem od nich właśnie że względu na słabe oferty.

Kończą mi się umowy 3 telefonów więc zastanawiam się czy dałoby radę u jakiegoś operatora coś ugrać dzięki temu z tym internetem . W T-Mobile oferowali mi ta ofertę rodzinną i Internet osobno- mało zachęcające.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: T-mobile zamiast Play czy Orange - wieś łódzkie, daleko nadajnik

Post autor: matek451 »

Swojej opinii nie popierasz żadnymi danymi i wynikami. Stwierdzasz , że T-mobile ma najlepszy internet i najwięcej inwestuje na jakiej podstawie? Wiesz jak wyglądają obecnie inwestycje operatorów w rozwój sieci LTE800 i LTE2600? Zdajesz sobie sprawę, że ruch sieciowy w T-mobile jest zdecydowanie najmniejszy w stosunku do konkurencji? To jedyny operator, który różnicuje klientów w dostępie do technologii LTE, nie wpuszcza wszystkich kart do LTE? Subiektywna , twoja opinia nie może być podstawą do twierdzeń, które tu głosisz. Nikt tu T-mobile nie hejtuje a jedynie stwierdza fakty. T-mobile to operator, który od dłuższego czasu miota się i ne potrafi przedstawić sensownej oferty w przyzwoitych cenach. Stąd ciągły odpływ klientów w ujęciach kwartalnych.
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: T-mobile zamiast Play czy Orange - wieś łódzkie, daleko nadajnik

Post autor: atento »

Popiera nie popiera, jedno jest pewne do gier online t-mobile zamiata konkurencje w moich okolicach ;) najsłabiej wypada plus ze względu na opóźnienia mimo, że ma najlepszy transfer, za to play wszędzie nikomu nie polecam do gier online, raz działa bardzo przyzwoicie a później przez tydzień dropy, skoki i inne bajki.

Jakoś 2-3 dni temu była rekonfiguracja LTE w T-mobile i zmniejszył się ping i z każdej taryfy leci jak z biznes z zewnetrznym ip.

Większość patrzy tylko na prędkości, fakt jest jeden wystarczy 3Mbps/4Mbps dobrego internetu niż 50Mbps dziadowskiego. Chyba, że tylko ściąga internet do domu w swoim limitowanym internecie bez limitu to bierze co najszybciej idzie.


Sytuacja zazwyczaj w innych regionach jest inna u operatorów i każdy musi sobie sam testować. Powiat wyszkowski play=max szajs, plus duże opóźnienia, orange tnie zawodowo na kartę 50% prędkości w porównaniu do abonamentu, t-mobile 3G HSPA DC 2100 masakra ping prawie jak edge tak z 90-120 HSPA 900 to wcale nie da się używać ten sam nadajnik i LTE 800 wypas pingi srednio 20ms do mojego serwera w atman mam 13ms do ts3 w hosteam 19ms do lola 39ms, onet 24ms
renvin
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2015-12-12, 16:45

Re: T-mobile zamiast Play czy Orange - wieś łódzkie, daleko nadajnik

Post autor: renvin »

Hej!

Jestem po testach i wybraniu internetu. Postawiłem na nju 40GB za 29zł. Na samym modemie wyciągam 22Mb/s DL, 5 Mb/s UP, na routerze 9Mb/s DL, 4Mb/s UP. Na początku modem pokazał 70Mb/s i złapał LTE, jednak po dniu użytkowania musiałem go przestawić na 3G only, bo nie łączył się z nadajnikiem z Parzęczewa, a zasięg LTE był taki, że często zrywało. Teraz na 3G DC moc pokazuje na -73dBm, więc nie najgorzej - nie wiesza się i nie zrywa.

Jedyne co mnie denerwuje to PIN na kartę, nie mogę go samodzielnie zdjąć, więc muszę powalczyć z nju, bo niestety mój router strasznie długo uruchamia modem gdy musi dodatkowo ustawiać PIN, bez tego było o 2-3 minuty krócej.

Play u mnie totalnie umarł prędkość 1Mb/s DL i 5Mb/s UP, więc ciężko z tego korzystać.

Mam nadzieję, że będę zadowolony z Nju bo za bardzo alternatywy oprócz T-mobile i lokalnej radiówki nie mam. Plusa z Ozorkowa złapałem, ale znów problemem jest zasięg - zrywa przy obciążeniu większymi pobieraniem.

Dziękuje wszystkim za pomoc :)
renvin
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2015-12-12, 16:45

Re: T-mobile zamiast Play czy Orange - wieś łódzkie, daleko nadajnik

Post autor: renvin »

Jednak nie jest tak kolorowo....

Gdy chcę obejrzeć jakiś filmik na youtube to router zrywa połączenie. Nie wiem czemu się tak dzieje, przy podpiętym bezpośrednio modemie do komputera nic takiego się nie dzieje. Na playu nie miałem czegoś takiego. Czyżby ten kod PIN coś mieszał w routerze?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6443
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: T-mobile zamiast Play czy Orange - wieś łódzkie, daleko nadajnik

Post autor: onken »

Jaki masz ten router i modem ?

Pewnie zrywa bo nie wyrabia Ci zasilanie od routera do modemu

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
renvin
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2015-12-12, 16:45

Re: T-mobile zamiast Play czy Orange - wieś łódzkie, daleko nadajnik

Post autor: renvin »

Modem Huawei e398, router edimax lt-6408n, do tego antena Cybertecha (chyba z końcówkami FME, bo pamiętam że wymieniałem bo złą kupiłem).

Chętne kupiłbym router, który ma wejście sim i stabilnie pracuje, a do tego ma wejście na anteny- najlepiej bez przejściówek. Jednak to cena około 300-400zł, więc sporo.
renvin
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2015-12-12, 16:45

Re: T-mobile zamiast Play czy Orange - wieś łódzkie, daleko nadajnik

Post autor: renvin »

Przepraszam za post pod postem. Trochę to dziwne, bo Playa na LTE nie rozłączał router (fakt, że prędkość była max 8Mb/s). A tutaj na HSPA+ DC zauważyłem, że niekoniecznie modem gubi zasięg - dioda dalej się swieci i w panelu konfiguracji jest że Internet Connection: disconnected, a w LTE/HSPA : Connection: connected.


Czy warto pchać się w router, który wymaga osobno modemu (który mam)? Różnica w cenie prawie dwukrotna, ale przy zakupie b315 czy b593 odchodzą mi przejściówki i problemy z zasilaniem.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: T-mobile zamiast Play czy Orange - wieś łódzkie, daleko nadajnik

Post autor: ja.michal »

renvin pisze: Jedyne co mnie denerwuje to PIN na kartę, nie mogę go samodzielnie zdjąć, więc muszę powalczyć z nju, bo niestety mój router strasznie długo uruchamia modem gdy musi dodatkowo ustawiać PIN, bez tego było o 2-3 minuty krócej.
Może uda się po wymianie SIM, albo już masz odpowiedni SIM.
http://www.telepolis.pl/wiadomosci/kart ... 37060.html
renvin
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2015-12-12, 16:45

Re: T-mobile zamiast Play czy Orange - wieś łódzkie, daleko nadajnik

Post autor: renvin »

Dzięki za linka. Od nju dostałem odpowiedź, że powinienem być w stanie zdjąć simlocka z poziomu telefonu. Próbowałem na 3 telefonach i niestety- wyświetla błąd karty. Dlatego pozostaje wymiana na taką, która to umożliwia. Zobaczymy czy będzie to konieczne bo przez to zrywanie planuję kupić jakiś router i wymienić wysłużonego edimaxa (waham się między b315 a mf283).
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6443
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: T-mobile zamiast Play czy Orange - wieś łódzkie, daleko nadajnik

Post autor: onken »

To nie simlock, to pin...

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
renvin
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2015-12-12, 16:45

Re: T-mobile zamiast Play czy Orange - wieś łódzkie, daleko nadajnik

Post autor: renvin »

Tak, tak, chodziło mi o kod pin, mój błąd.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6443
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: T-mobile zamiast Play czy Orange - wieś łódzkie, daleko nadajnik

Post autor: onken »

To 25 zl i wymiana karty na bezpinową. Albo salon albo infolinia.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
renvin
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2015-12-12, 16:45

Re: T-mobile zamiast Play czy Orange - wieś łódzkie, daleko nadajnik

Post autor: renvin »

Karta jest w drodze, w ramach reklamacji mam wymienioną za free. Internet na nowym routerze działa o wiele lepiej. Wyniki będąc na I pięrze dzisiaj o 16:

https://zapodaj.net/0a44d5630e627.png.html


Przy parametrach:
https://zapodaj.net/95f3d684e781b.png.html

Na parterze download ciut gorzej - 40Mb/s. Co i tak mnie w pełni zadawala :)

Jeśli tylko taki zasięg pozostanie i takie prędkości to będę zadowolony i to bardzo.
ODPOWIEDZ