Jaki internet LTE będzie najlepszy?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Uberov
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2016-09-04, 18:26

Jaki internet LTE będzie najlepszy?

Post autor: Uberov »

Witam serdecznie. Po problemach z internetem radiowym postanowiłem, że kupię mobilny. Nie wiem jednak jaki internet wybrać. Najlepszą ofertą wydaje się być LTE Orange "Biurowy", ale słyszałem, że dają lejek przed wykorzystaniem 500GB. Czy ktoś może to potwierdzić? O zasięg się nie martwię, ponieważ mieszkam dosyć blisko nadajnika, a modem będzie podłączony do wzmacniacza kierunkowego. Zależy mi na jak największym transferze. Internet mogę brać na firmę. Czy ktoś może polecić jakieś lepsze oferty?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Jaki internet LTE będzie najlepszy?

Post autor: dzejk »

orange ma tzw. lejek techniczny dobowy - przy 'nadmiernym zużyciu łącza" ograniczają do 5Mb/s na 24h. Dziś na mikroblogu czytałem, że już po 20 minutach ściągania ktoś załapał się na lejek.
Ponoć bardziej liberalnie do tego podchodzi t-mobile - jest limit ok 2TB, przy usłudze 'bez limitu'.
Uberov
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2016-09-04, 18:26

Re: Jaki internet LTE będzie najlepszy?

Post autor: Uberov »

Dzięki za odpowiedź, ale skąd informacja o tych 2TB? Przeczytałem regulamin internetu "bez limitu" dla domu i oto co znalazłem
"1.5.3. Mając na uwadze zapewnienie jak najlepszej prędkości transmisji danych oraz stabilności połączenia wszystkim użytkownikom sieci,
po przekroczeniu przez Abonenta korzystającego z opcji „LTE bez limitu” 100 GB transmisji danych w technologii LTE w Cyklu
Rozliczeniowym, prędkość transmisji ulegnie obniżeniu do końca tego cyklu i będzie wynosić nie więcej niż 2 Mb/s w przypadku
danych pobieranych oraz nie więcej niż 2 Mb/s w przypadku danych wysyłanych. "
Natomiast w regulaminie internetu od Orange nie ma takiej wzmianki. Chciałem zobaczyć też regulamin internetu LTE od T-Mobile dla firm, ale nie mogę go znaleźć. Na razie najlepiej wypada oferta od Orange, tym bardziej, ze z mojego nadajnika korzysta raczej mało osób, więc nie powinno być tego lejka.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Jaki internet LTE będzie najlepszy?

Post autor: dzejk »

pisałem właśnie o ofercie t-mobile dla firm. 2TB to info od konsultantów, potwierdzone przez użytkowników tej oferty.
Orange viewtopic.php?p=526611
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6443
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki internet LTE będzie najlepszy?

Post autor: onken »

Nie polecam wierzyc konsultantom od Tmobile... Z wlasnego doswiadczenia

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ODPOWIEDZ