Pomoc w sprawdzeniu dostępnych opcji

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Dragon21
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2016-09-07, 09:23

Pomoc w sprawdzeniu dostępnych opcji

Post autor: Dragon21 »

Wam. Nie bardzo wiedziale w jakim dziale założyć temat bo w sumie dotyczy to wielu wątków.
Może od początku. Mam teraz fun packa i abonament z orange. Przez pierwszy rok płaciłem 91zl fan pack (po zawieszeniu linii tel) plus 50zl abonament (75zł minus 25zl rabat za orange open). Pakiet tv ten jeden z większych,net 10mb/s. Abonament tel wszyskto ok prócz braku neta w pakiecie . Ale drugi rok koniec obniżki i płace 162 zł za fun pack. Co w sumie mi daje ok 220-230zl wliczając ze zwykle doplacam za net w tel ok 10-15zl. Widzę że w plusie miałbym duzo taniej. Tv nie jest mi potrzebny duży pakiet wcale. Net domowy musiałby być min 70-90gb limitu.Tel kom darmowe min i sms i z 2gb neta styka. Problem w tym ze chyba ciężko mi bedze z jakimkolwiek netem procz Neostrady z racji ze mieszkam na wsi. Jestem zielony w temacie i prosilbym o pomoc jakie mam dostepne opcje (może ktoś po tych mapach może posprawdzac). Mieszkam we wsi Nowe Worowo, ul. Chopina 2a, powiat drawski, zachodnipomorskie. Z tego co wiem lte tu nie łapie. Ale mi nie zależy na necie mega szybkim. Obecnie mam na neo prędkość na speednecie ok 8-9mb/s. Jakby było trochę lepiej niż jest to już ok. Pozyczalem od znajomego router bo ma on lte w plusie-mieszka 4km ode mnie wioska Smołdzęcino. U niego smiga lte. Z tym routerem w miejscu w domu gdzie mam najlepszy zasieg w tel łapało na styk 2 kreski,w tym momencie jak sprawdzilem na speednecie prędkość to byla do 17mb/s ale kilka raz potem sprawdziłem i juz nie łapało za dobrze bo max do 3mb/s pokazalo. Chodzi mi o to czy jest wole sens coś w tym kierunku iść tzn czy jakbym kupił jakas antene zew do takiego routera to czy by było dobrze. W tym routerze co pozyczylem byly tylko takie 2antenki małe z.tylu. z zasięgiem w domu u mnie jest dość dziwnie bo np w pokoju gdzie lapie ten zasięg jest balkon i jak na niego wyjdę to często jest gorzej niż w środku na tej samej ścianie na której jest balkon. Wiem ze np znajomy z wioski który mieszka 200m bliżej w stronę gdzie jest lepszy zasorg ma neta z plusa i mu smiga ale nir wiem cz to lte czy słabszy. Jeśli na tego neta z plusa nir ma szans to zostane w Orange i neo tylko będę chciał jakieś mniejsze opłaty a już sam fun pack chyba wychodzi najmniej 91zl po zawieszeniu tej linii tel. Wiec rozważam tylko orange lub plus bo potrzebuje tel kom, tv i net a oni chyba maja najlepsze opcje
Dragon21
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2016-09-07, 09:23

Re: Pomoc w sprawdzeniu dostępnych opcji

Post autor: Dragon21 »

Nikt nie pomoże?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Pomoc w sprawdzeniu dostępnych opcji

Post autor: dzejk »

nadajnik plusa jest w Toporzyku - aero2 1800 MHz link do mapy pozwoleń, bo ten w Cieszynowie nie działa.
Potrzebna dobra antena kierunkowa na tę częstotliwość, np. dualny panel z cybertecha, wystawiony najlepiej na dach, bo lasy mocno tłumią sygnał.
Jak będą proponować zestaw idu-odu 200, to podziękuj, bo to badziew. Bierz router d-linka dwr-966 albo huawei e5186.
Drugą usługę w plusie, np. telefon lub tv, dostaniesz z rabatem 50% - w ramach smartdom.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomoc w sprawdzeniu dostępnych opcji

Post autor: matek451 »

A co tu doradzać ? Kabel 8-9Mb/s w takiej lokalizacji i wszystko jasne. Szukanie alternatywy z LTE to szukanie kłopotów. Nie widzę szans na stabilny, szybszy internet LTE w tych lasach.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Pomoc w sprawdzeniu dostępnych opcji

Post autor: dzejk »

skoro na samych antenkach patykowych łapał 17Mb/s, to jednak warto rozważyć testy z anteną kierunkową. Kupując ją przez neta masz 14 dni na zwrot. Router możesz pożyczyć od tego kolegi lub tak samo <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> router z plusa na testy. Oczywiście nikt gwarancji nie da, że w szczycie (wieczorami) będzie więcej niż 3 Mb/s (plus lubi mieć zapchane nadajniki), ale jak nie spróbujesz, to się nie dowiesz.
Nie wiem, w jaki pakiet tv celujesz, ale przy nie najwyższych opcjach jesteś w stanie się zmieścić w 100 zł za wszystkie 3 usługi (net+tv+kom).
Dragon21
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2016-09-07, 09:23

Re: Pomoc w sprawdzeniu dostępnych opcji

Post autor: Dragon21 »

No właśnie myślę że warto spróbować z ta antena kierunkowa. Jeśli nie pojdzie to zostane na kablu neo. W plusie opłacaloby się bo mam druga za 50% i trzecia za 1zl. Chyba ze w Orange będę mógł wynegocjować jakas fajna ofertę. Podobno nie oplaca się się w punktach negocjować tylko z przedstawicielami. Mógłby ktoś jeszcze podać konkretnie jaka ta antena zew kierunkowa tzn model czy link jakiś jeśli można. I czy jest taka opcja żeby do tej anteny podążyć jeden kabel do routera plusa a drugi do wzmacniacza zeby zasięg gsm w domu poprawić?czy muszą być osobne anteny
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Pomoc w sprawdzeniu dostępnych opcji

Post autor: dzejk »

http://www.cybertech.com.pl/p157,antena ... 6-22s.html albo ta sama z allegro, z gotowym kablem allegro.pl/ShowItem2.php?item=5260063013 - oba złącza do routera. Abonamentu nie musisz od razu brać w plusie, kup starter na kartę, zarejestruj, dostaniesz bonus 50 GB - w sam raz na testy. A router od kolegi na parę godzin pożycz.
Dragon21
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2016-09-07, 09:23

Re: Pomoc w sprawdzeniu dostępnych opcji

Post autor: Dragon21 »

Kolega ma Huawei B593u-12
Ta antena z linku z tym kablem podjedzie z wejściem do tego routera czy nie bardzo?
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Pomoc w sprawdzeniu dostępnych opcji

Post autor: Hermogenes »

Tak złącza SMA .poz Hermogenes
Dragon21
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2016-09-07, 09:23

Re: Pomoc w sprawdzeniu dostępnych opcji

Post autor: Dragon21 »

A taka antena bylaby lepsza czy w tym wypadku nie warto ?
http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5733719410
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomoc w sprawdzeniu dostępnych opcji

Post autor: matek451 »

Nie żartuj sobie. w twojej sytuacji gdy walczysz o każdy dB sygnału szukasz anten szerokopasmowych ?Na dodatek u handlarza mydła i powidła z Chin, który sprzedaje śmieci a nie anteny. Ja już się sceptycznie odniosłem do twojego pomysłu ale jak już chcesz próbować to z jakąś ATK-G42 . Kabel jak najkrótszy antena wysoko i na solidnym maszcie bo to kawał anteny a docelowo potrzebne dwie sztuki
Dragon21
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2016-09-07, 09:23

Re: Pomoc w sprawdzeniu dostępnych opcji

Post autor: Dragon21 »

Spoko. Pisalem ze się nie znam dlatego pytam. Widzę że ta jest 20dbi i jest droższa to myslalem ze będzie lepiej. Dzięki za sprostowanie mojego toku rozumowania. Nic nie ryzykuje bo jak mówicie prze neta zamawiajac mam prawo zwrócić do 10 dni antene wiec mam troche czasu na wypróbowanie jak nie będzie dobrze to antena zwracam i tyle.wtedy zostane na neo i powalcze o jakieś lepsze warunki cenowe z orange. Jeszcze apropo samego motazu tej anteny to ustawiam ja mniej więcej ten kierunek gdzie jest antena w toprzyku i potem koryguje min ruchami patrzac czy się polepsza zasieg na routerze czy w tym wypadku takie manewry nie mają znaczenia i wystarczy mnie więcej ustawić w tym kierunku?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomoc w sprawdzeniu dostępnych opcji

Post autor: matek451 »

U tego handlarza z Allegro ( sprzedaje tez pod innymi nickami) wszystko ma zysk wyssany z palca. Opisy to marketingowy bełkot. Antena musi być ustawiona wg. zasad . Ma określone katy promieniowania w poziomie i pionie, ustawiasz ją na kierunek BTS-a. Istotna jest strefa bezpośrednio przed nią oraz strefa Fresnela a z tym mogą być problemy. Inną sprawą jest to jak ustawione są sektory na BTS-ie LTE1800Aero2 w Toporzyku. Teren jest trudny ale próbuj.
Dragon21
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2016-09-07, 09:23

Re: Pomoc w sprawdzeniu dostępnych opcji

Post autor: Dragon21 »

wróce do tematu. antena juz zamówiona tak jak poradziliscie z cybertecha.
mam pytanie czy jest mozliwosc z tej 1anteny wzmocnic zasięg gsm w domu? tzn czy mozna jakos podpiąc router i jeszcze wzmacniacz gsm czy to <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> ma racji bytu i zeby porpawić zasieg gsm trzeb kupic druga antene i wzmacniacz (wiem ze to nie do konca legalne). niestety w miejscu gdzie mam dom zasieg jest słaby zarówno w sieci orange ktora teraz mam jak i w plusie na który planuje przeskoczyc. zona ma w tmobile i tez slabo. coś tam lapie zasięg w miejscu w domu gdzie łapałem coś jak sprawdzalem neta z routerem kolegi ale tak sie nie da funkcjonowac zeby stac w wyznaczynym m2 i tylko tam tel trzymac
ODPOWIEDZ