Prośba o pomoc w wyborze

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wlado
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2016-09-11, 13:52

Prośba o pomoc w wyborze

Post autor: wlado »

Witam, moja pozycja 50.377756 , 21.706272 , do listopada mam umowę na neostradę w opcji do 10Mb, na inną nie ma szans z powodu warunków technicznych, która w praktyce śmiga z prędkością poniżej 5MB w cenie 49zet, więc zacząłem myśleć o LTE. Ponieważ mam telefon z kartą orange, pobrałem apke speedtest by Ookla i w domu uzyskałem: pobieranie 7MB wysyłanie 1,1Mb, na zewnątrz budynku różnie od 20-43 pobieranie od 3-15 wysyłanie. Mam jeszcze kartę Plusa, leżała w szufladzie nieużywana, dzisiaj kiedy chciałem jej użyć woła o rejestrację. Mam prośbę do szanownych forumowiczów, by pomogli mi w wyborze operatora i ewentualnie sprzętu, jakie i czyje stacje bazowe znajdują się w mojej okolicy, nie mam pojęcia. Zastanawiam się nad Plusem, bo mam tv CP, ale też słyszałem o lejkach jakie nakładają, o Orange tego nie słyszałem. A może zostać przy neostradzie ?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Prośba o pomoc w wyborze

Post autor: onken »

orange też ma pakiety bazowe i pozniej lejek

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Prośba o pomoc w wyborze

Post autor: matek451 »

Masz telefon z LTE bez simlocka to zrób jeszcze testy Plusa oraz Play. Zarejestruj ten starter Plusa dostaniesz 50Gb bonusa. do tego kup starter Play Internet na kartę za 9 z , za rejestrację dostaniesz bonus 100GB. Na testy wystarczy. w Orange masz zasięg LTe z BTS-a LTE800 Orange w Komorowie. W Play zasięg zapewnia BTS Play w Majdanie K. działający na LTE1800, LTE2100 i LTE800. Z kolei Plus ma pozwolenia na LTe1800aero2 w N. Dębie i Komorowie. do tego LTE800Sferii w tych lokalizacjach. zainstaluj network Cell Info na telefonie i pokaż screeny. W zależności od wyboru pasma LTE będziesz potrzebował antenę na nie. W Orange bierze się ofertę internet LTE dla domu za 59,90 i MF283+ i TAB2A8 za 99 zł. dostaniesz 150GB w strefie domowej z pełna prędkością, potem 1Mb/s. do tego 60GB poza nią, dwie karty SIM i noce poza limitem. W Plusie z tytułu SmartDom 50% rabatu a ze sprzętu DWR-966 za 3-199 zł. Plus poluźnił FUP i pozwala na transfery po 200GB na m/c w LTE. W Play tylko oferta na kartę, można mieć internet LTE bez limitu prawie za darmo. Sprzęt kupujesz sam.
wlado
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2016-09-11, 13:52

Re: Prośba o pomoc w wyborze

Post autor: wlado »

Dzięki za odp. Network Cell Info wystarczy w wersji Lite ? Screeny z zakładki Gauge czy innych również ?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Prośba o pomoc w wyborze

Post autor: matek451 »

Wystarczy Lite i Gauge.
wlado
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2016-09-11, 13:52

Re: Prośba o pomoc w wyborze

Post autor: wlado »

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Ten pierwszy screen to z miejscowości Nowa Dęba praktycznie spod nadajnika, pozostałe z domu. Plus odpada, Play jakoś nie mam przekonania do tej kombinacji, której nie do końca rozumiem z tymi 100 GB no i zakup sprzętu. Proszę o opinię jak się prezentuje Orange, pomiar wykonany na zewnątrz z poziomu terenu.
wlado
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2016-09-11, 13:52

Re: Prośba o pomoc w wyborze

Post autor: wlado »

Podbijam, sorry za posta pod postem, ale proszę o info jaki sprzęt wybrać do orange, straszna pustka w sklepie orange, myslałem chociaż że będzie b315, jakich parametrów mogę spodziewać po dokupieniu jakiejś zewnętrznej anteny ?
wlado
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2016-09-11, 13:52

Re: Prośba o pomoc w wyborze

Post autor: wlado »

Spróbuje jeszcze dopytać, czy cybertech ma anteny na 800Mhz ?

Obrazek
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Prośba o pomoc w wyborze

Post autor: dzejk »

ma, ale nie swoje - sprzedaje anteny atk-10 i atk-20 produkcji dipola.
wlado
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2016-09-11, 13:52

Re: Prośba o pomoc w wyborze

Post autor: wlado »

Dwie ATK-10 wystarczą ?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Prośba o pomoc w wyborze

Post autor: dzejk »

ten ostatni zrzut ekranu to z domu, czy spod nadajnika? Bo jak to pierwsze, to antena nie potrzebna.
wlado
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2016-09-11, 13:52

Re: Prośba o pomoc w wyborze

Post autor: wlado »

Ten ostatni z domu, ale zrobiony na zewnątrz budynku, tuż za oknem, zrobiony bez wychodzenia gdzieś na strych czy drabinę.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Prośba o pomoc w wyborze

Post autor: dzejk »

jak już będziesz miał router, to zrobisz testy i podejmiesz decyzję o antenie - na razie nie ma sensu kupować.
wlado
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2016-09-11, 13:52

Re: Prośba o pomoc w wyborze

Post autor: wlado »

Czemu taka nędza jeśli chodzi o sprzęt w sklepie Orange ?
ODPOWIEDZ