Przedłużenie umowy orange czy zmiana.

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
werbeg
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2014-12-17, 15:23
Lokalizacja: Warszawa

Przedłużenie umowy orange czy zmiana.

Post autor: werbeg »

Witam.
W połowie października kończy mi się umowa na internet mobilny z orange. Posiadam pakiet 40GB w dzień i nielimitowane noce za 49zł. I zastanawiam się czy warto składać wypowiedzenie i negocjować lepsze warunki czy zmienić operatora na innego. Chciałbym mieć trochę więcej transferu do wykorzystania w dzień, bo zawsze pod koniec miesiąca brakło. Co do prędkości to pewnie wszystko zależy od obciążenia nadajników, a nie od operatora?
Posiadam modem Huawei e3276, nadawać się on będzie do czegoś czy lepiej go zmienić?
Mieszkam tutaj: http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 88&zoom=13
Mogę wybierać wśród wszystkich operatorów i właśnie dlatego nie wiem na co się zdecydować.
Co polecacie zrobić? Z góry dzięki za odpowiedzi. :D
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedłużenie umowy orange czy zmiana.

Post autor: matek451 »

Właściwie dwie opcje do wyboru. Jak abonament to wypowiedzenie w Orange i negocjacje z DUK. Oferta do negocjacji to Internet LTE dla domu . Dostajesz 150GB z pełną prędkością, potem 1Mb/s w strefie domowej +60GB poza strefą. Dwie karty SIM, noce poza limitem. Ze sprzętu MF283+ i TAB2A8 za 0 zł lub MF283+ z TAB2A10 za 119 zł. Opłata to 44,90 za abonament +25,01 rata za sprzęt, w sumie 69,91 zł/m-c. To cena wyjściowa, próbuj negocjować rabat na abonament 20-305. Orange zmienił zasady sprzedaży sprzętu. Zawsze możesz <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> umowę jak dla nowych klientów. Jak bez abonamentu to Play na kartę, sprzęt czyli modem masz. Póki co korzystasz z promocji 100GB za rejestrację, działa w 3G i LTE. Jak uzyskasz zasięg LTE to możesz pomyśleć o RBM na kartę 5 z DIL. W Play masz słaby zasięg LTE z BTS-a LTE800 Play w Ostrówku lub Stanisławowie. w Orange też z tych lokalizacji i BTS-ów LTE800 Orange. konieczna antena zewnętrzna na 800MHz.
john21wall
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2016-09-13, 12:07

Re: Przedłużenie umowy orange czy zmiana.

Post autor: john21wall »

Orange to firma nie zasługująca na zaufanie , miałem swego czasu problemy z komunikacją pracowników tej firmy .Często są to ludzie z tz ulicy , po kilku minutowym szkoleniu i do roboty , nastawieni na --klient nie ma racji i to on ma udowodnić że jest inaczej , szczerze namawiam do zmiany operatora, poza tym telefon stacjonarny--- nadal nie można wykorzystać abonamentu , pozostaje jako haracz .
werbeg
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2014-12-17, 15:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedłużenie umowy orange czy zmiana.

Post autor: werbeg »

Dzięki za odpowiedź.
150GB w zupełności by mi wystarczyło.
Tablet nie będzie mi potrzebny, jest jakaś oferta z samym routerem, a niższą opłatą za sprzęt? Czy <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> tą co napisałeś, a tablet po prostu sprzedać. Co do LTE to to na paśmie 800MHz będzie lepsze od 1800 albo 2600?
I jeszcze jaką antenę na 800MHz kupić, bo szukałem ale nie znalazłem nic ciekawego.
Pozdrawiam.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedłużenie umowy orange czy zmiana.

Post autor: matek451 »

Z samym routerem MF283+ zapłacisz 44,90zł za abonament i 15,01 zł rata za router. Razem 59,91. W ofercie jest też B315 za tą samą cenę. Z tabletem TAB2A8 zapłacisz 24x10 zł=240 więcej , tablet wart 500-600 zł. Lub za TAB2A10 119+240 zł czyli 359 zł. Tablet wart 800 zł. opłaca się brać z tabletem i ewentualnie sprzedać czy mieć na prezent. No i nie bierz pod uwagę takich idiotyzmów jakie wypisał hejter powyżej.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Przedłużenie umowy orange czy zmiana.

Post autor: onken »

Ojj z tymi wartosciami za tablety to juz trochu przesadziles :-)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
werbeg
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2014-12-17, 15:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedłużenie umowy orange czy zmiana.

Post autor: werbeg »

Ok, dzięki. Wybiorę pakiet taki jak napisałeś. 150GB + nielimitowane noce i do tego MF283+ z TAB2A10. Jak już będę miał cały sprzęt to pomyśle jaką antenę do tego dokupić. Po złożeniu wypowiedzenia umowy długo trzeba czekać na ich kontakt ze mną?
kafeki
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2015-07-17, 07:37
Lokalizacja: Wawa

Re: Przedłużenie umowy orange czy zmiana.

Post autor: kafeki »

Witam, pozwolę sobie podpiąć pod temat i zapytać co teraz można ugrać w orange? Taryfa która posiadam to LTE freenet umowa kończy mi się w październiku, czy warto wypowiadać umowę czy duk nadał posiada 30% zniżki na abo i niższe ceny za sprzęt, i druga sprawa czy biorąc np: internet lte dla domu obowiązuje mnie zniżka 50% na abonament telefonu komórkowego?
ODPOWIEDZ