Internet LTE prośba o pomoc

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Ikon
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2016-07-14, 08:31

Internet LTE prośba o pomoc

Post autor: Ikon »

Cześć,
piszę do Was z prośbą o pomoc, ponieważ słabo ogarniam temat internetu mobilnego, sprzętu, pasm, BTS itp.

Otóż mieszkam tutaj: http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 67&zoom=15, (Długołęka pod Wrocławiem - jakby link nie pokazywał) środek ulicy Zawadzkiego. Dotychczas miałem internet z Cyfrowego Polsatu, słynne ODU-IDU 100. Wieczorami było kiepsko, wolno, czasami wysoki ping, ale to podobno bardziej wina tego super zestawu. Właśnie wypowiedziałem umowę Cyfrowemu Polsatowi i chciałem zapytać, którego operatora usługi wybrać w danej lokalizacji? Nie wiem niestety jak odczytać dane ze strony btsearch, najbliżej mam do nadajnika Play, ale podobno internet z Plusa jest lepszy.

Rozważam ofertę z modemem D-Link DWR-966 LTE z Plusa (bo tak wyczytałem tutaj na forum), ale jeżeli Waszym zdaniem u innego operatora będzie lepiej to będę wdzięczny za taki sygnał.

Z góry dzięki!
Pozdrawiam,
Przemek
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Internet LTE prośba o pomoc

Post autor: dzejk »

Cyfrowy polsat = plus. Ta sama firma, te same nadajniki. Jedyna różnica, że w plusie dostaniesz sprzęt na własność.
Kup startery na kartę różnych operatorów i przetestuj - to najtańszy, a zarazem najpewniejszy sposób.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet LTE prośba o pomoc

Post autor: matek451 »

Zestaw IDU-ODU faktycznie słaby ale to nie tylko jego wina, że internet w CP/Plusie u ciebie działa kiepsko. Jeden BTS LTE1800Aero2 i LTE800 Sferii więc wieczorami sieć przeciążona. Masz już doświadczenie a mimo to chcesz dalej pakować się w to .... DWR-966 nic nie pomoże. Dla pewności zrób test LTE Plusa/CP na telefonie z LTE pod BTS-em przy Robotniczej 13 w godzinach szczytu. Sprawdź jeszcze BTS LTE1800Aero2 w Mirkowie, może jest mniej obciążony. Play ma najlepszą infrastrukturę. Na BTS-ach przy Wiejskiej 24 i Polnej pozwolenia na LTE1800, LTE2100 i LTE800. Na pierwszym też LTE2600. Do tego LTE2100 i LTE1800 w Mirkowie. Orange i T-Mobile korzystają z sieci LTE1800NetWorks, BTS przy Wrocławskiej 4c. Przetestuj Play i Orange. Oferta Orange na abonament Internet dla domu 150+60GB kosztuje teraz 59,91-69,91 w zależności od wyboru sprzętu. W Play internet na kartę bez limitu ( minimum 100GB) jest za kilka zł/m-c. Sprzęt LTE kupujesz sam.
ODPOWIEDZ