ORANGE LTE dla domu

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
aki
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2016-09-15, 19:27

ORANGE LTE dla domu

Post autor: aki »

Witam
Jestem tutaj nowy i bardzo przepraszam jak piszę ten post nie w tym miejscu.

Aktualnie kończy mi się umowa Neostrady gdzie max prędkość to 10Mb/s. Zamówiłem na próbne 14 dni internet LTE dla domu z abonamentem 59,90 zł miesięcznie.
Oferta ta posiada:
Pakiet GB w strefie domowej: 150 GB itd.

Urządzenie które otrzymałem wraz z ofertą to Huwawei B315S, niestety urządzenie to nie posiada anten zewnętrznych ale zapożyczyłem je ze starego urządzenia. Wchodząc w interfejs urządzenia wyświetla się podziałka z zasięgiem na którym świeci się jeden lub też dwa paski (moja lokalizacja Lędziny ul. Pokoju). Moje pytanie jest następujące co mógłbym zrobić aby zwiększyć zasięg urządzenia? Może zakupić antenę doogólną i zamontować ją na dachu?
Czy po zakupie dodatkowych anten do urządzenia zasięg powinien się także poprawić?
Może należy wymienić urządzenie na inne innego producenta?

Czy ta oferta jest dobra czy może możecie polecić coś lepszego.
Dziękuję wszystkim za pomoc.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: ORANGE LTE dla domu

Post autor: dzejk »

Dobra antena kierunkowa pomoże na pewno. W okolicy są pozwolenia tylko na LTE 1800 MHz, więc antena też na tę częstotliwość, np. http://www.cybertech.com.pl/p140,antena ... -b315.html + kabel, najlepiej do 10 metrów - czym mniej, tym lepiej.
aki
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2016-09-15, 19:27

Re: ORANGE LTE dla domu

Post autor: aki »

Mieszkam w domku jednorodzinnym i myślałem zrobić tak.
Kupić taką antenę http://www.cybertech.com.pl/p140,antena ... -b315.html , zamontować ją na dachu a urządzenie umieścić na strychu. Przy ociepleniu domu poprowadziłem sobie peszle ze strychu na parter. Chciałbym to wykorzystać i kablowo połączyć router ze switchem który zapewniał by zasięg na parterze. Myślę że urządzenie Huawei pokryje mi piętro.
Czy to dobry plan? Dawno nie siedziałem w sieciach.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: ORANGE LTE dla domu

Post autor: dzejk »

powinno być ok, ale b315 nie ma za dobrego radia. Najwyżej dołożysz jakiś access point do wzmocnienia wifi, gdyby okazało się za słabe.
aki
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2016-09-15, 19:27

Re: ORANGE LTE dla domu

Post autor: aki »

Ok. Dzięki za pomoc.
A co powiesz o tej usłudze? Wydaje mi się że to lepsze rozwiązanie jest od Neostrady?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: ORANGE LTE dla domu

Post autor: dzejk »

to zależy, jak bardzo nadajniki są oblegane. NA LTE 1800 orange i t-mobile mają wspólne nadajniki, więc wcale nie powiedziane, że w szczycie będzie szybciej niż na neo, ale to już sam musisz przetestować.
rafor4
Stały użytkownik forum
Posty: 63
Rejestracja: 2015-09-15, 18:01

Re: ORANGE LTE dla domu

Post autor: rafor4 »

Jestem użytkownikiem tej oferty od jakiś 6 miesięcy. Niestety ale muszę odradzić. Jest pełno <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font> się z obsługą orange i średnio co 3 dni wysyłam zgłoszenie, bo źle naliczają mi transfer. Biorąc tę ofertę musisz uświadomić sobie, że pakiet poza strefą domową jest lub go nie ma, bo nie używając karty dodatkowej sim w jedną noc potrafi zejść do 0. 150gb transferu też nie jest do końca 150gb, ponieważ nie raz zalicza ci go podwójnie i zamiast 5gb jednego dnia nalicza ci 10, a drugiego już 20 (chociaż codziennie wykorzystałeś po 5gb). Po 3 miesiącach batalii wywalczyłem, że problem z dublowaniem transferu nie występuje ale np. wczoraj nawet nie wiem kiedy zeszło mi 15gb i jadąc w weekend na wyjazd jestem bez internetu. Jak chcesz niespodzianki to bierz orange, pod tym względem polecam. Na reklamacje odpowiadają w ciągu 30 dni, więc i tak jak ci uwali nagle cały transfer to wspaniałomyślnie odpiszą ci już w następnym okresie rozliczeniowym. Fakt, że posiadany przeze mnie Orange dla domu działa 6x szybciej niż neostrada (też u mnie max 10mb/s po kablu) ale nie wiem czy znowu chciałbym się pakować w to <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font>.
aki
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2016-09-15, 19:27

Re: ORANGE LTE dla domu

Post autor: aki »

Mam pytanie skąd się dowiem jaką częstotliwość mam dostępną w mojej okolicy?
Na BTSSERCH znajduje mi BTSy z Oragne GSM900, a według http://mapabts.pl GSM900, GSM1800 i proponowana antena http://allegro.pl/antena-dual-x-cross-3 ... 70031.html

Wystawiłem Router na strych z jedną anteną zewnętrzną zapożyczoną z TP-Link Archer i na skali zasięgu pokazały się dwa paski czyli w sumie mam trzy paski w opcji LTE. Czy jak kupię antenę zewnętrzną ANTENA DUAL X-CROSS 3G 4G LTE 2x19dBi ZTE HUAWEI to będę potrzebował jeszcze jedną antenę mniejszą do urządzenia? czy na tej dużej pociągnie już?

Co wy na to powicie?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: ORANGE LTE dla domu

Post autor: dzejk »

tą wielozakresową antenę z allegro sobie odpuść. Ta z cybertecha jest sprawdzona.
Mapę btsearch wystarczy przełączyć na UKE, jako źródło danych (ramka po lewej), a pokażą się nadajniki z LTE.
Parametry sygnału z routera b315 odczytasz przez program ltewatch[h] lub e5186 toolbox.
Możesz też porównać zasięg z mapą operatora zasieg.orange.pl
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: ORANGE LTE dla domu

Post autor: matek451 »

Tak trudno zrozumieć to co ci odpisano? Dostałeś linka do anteny na 1800MHz a sam kombinujesz z jakimś g.. do wszystkiego. Na dodatek nie wiadomo po co przykręcasz antenę na 2,4 i 5GHz od WiFi do B315 i sądzisz, ze to ci poprawia zasięg . To nic ci nie poprawi bo po pierwsze nie pracuje na 1800MHz , po drugie to antena ze złączem SMA-RP a w B315 jest SMA(ż). Po obydwu stronach złącza żeńskie więc z tego nie może nic się urodzić. No i kreski to interesują panienki na testach. B315 ma diagnostykę sygnału, poza tym współpracuje z LTEWatchH i E5186 Toolbox czyli programami pokazującymi parametry sygnału LTE , CID BTS-a oraz pozwalają wymuszać pasma LTE. Dostałeś tez informację, że masz zasięg LTE1800 w Orange więc po co ci antena do niczego? W Lędzinach Orange korzysta z 3 BTS-ów LTE1800 Networks. Dwa, Lędzińska 14, Pokoju 106 na pozwoleniach Orange i jedno przy Kontego 5 na T-Mobile. I tyle informacji powinno ci wystarczyć, należy się do nich zastosować a nie szukać po omacku, kombinować z szajsem czy antenami WiFi. Jeśli chcesz znać parametry sygnału LTE oraz poznać BTS, do którego się logujesz , pobierasz i instalujesz https://dl.dropboxusercontent.com/u/197 ... latest.rar Logujesz się w nim na B315 i masz potrzebne dane. Antena tylko dual LTE1800 Sybertecha lub Sorensena. Jeśli nie ufasz użytkownikom tego forum to kieruj się tą stroną sprzedawcy szajsu, która tu podlinkowałeś i kupuj od niego. Większych bzdur jakie on wypisuje nie czytałem. Takich stron i sprzedawców nie bierze się pod uwagę , tylko Janusze na nie zaglądają i kupują szmelc , którym handluje na Allegro pod wieloma linkami.
aki
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2016-09-15, 19:27

Re: ORANGE LTE dla domu

Post autor: aki »

dzięki matek za wyczerpująca odpowiedź. Będzie tak jak piszecie.

Tutaj link do sreena https://lh3.googleusercontent.com/QklOd ... 95-h627-no

dzięki jeszcze raz za pomoc. Myślę że nie w kopie się z tym Orange, i nie będzie to wielka klapa.
To że zadaje bzdurne pytania to tylko po to aby się upewnić czy dobrze myślę, w tym przypadku nabrałbym się się chłam.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: ORANGE LTE dla domu

Post autor: matek451 »

Zrób screena ale w Frequenzband wybierz LTE1800, tak dla pewności. Ale z tego co pokazałeś korzystasz z BTS-a LTE1800Networks przy Pokoju 106.Parametry sygnału niezłe, jeśli test wykonany w domu to nawet antena http://www.cybertech.com.pl/p141,antena ... -b315.html da radę. jakie masz teraz prędkości ? Zrób test z B315 na zewnątrz. A ten handlarz korzysta z wielu chwytów i nachalnego marketingu i wielu daje się nabrać na ten jego chłam. Trzeba zwalczać takich wszystkimi metodami.
aki
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2016-09-15, 19:27

Re: ORANGE LTE dla domu

Post autor: aki »

Tutaj sreen. Pomiar wykonany wewnątrz domu, jutro spróbuje go wystawić na balkon i zrobić ponowny pomiar.
https://lh3.googleusercontent.com/FMCIs ... 99-h597-no
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6444
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: ORANGE LTE dla domu

Post autor: onken »

Paramety ok, z antena powinno byc mocno zadowalajaco

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
aki
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2016-09-15, 19:27

Re: ORANGE LTE dla domu

Post autor: aki »

Mam jeszcze jedno pytanie czy mogę w sieci domowe wykorzystać moje starsze urządzenie TP-LINK Archer D5 które chodziło pod Neostradą? Jeżeli tak to jakie są opcje jego zastosowania?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: ORANGE LTE dla domu

Post autor: dzejk »

połącz je kablem lan, a tp-link będzie robił jako switch i dwuzakresowy access point wifi.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: ORANGE LTE dla domu

Post autor: key »

Po odpowiedniej konfiguracji....
Nie pomagam na PW.
aki
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2016-09-15, 19:27

Re: ORANGE LTE dla domu

Post autor: aki »

Panowie powiedzcie mi jak już zamontuję antenę na maszcie, to skąd będę wiedział że jest dobrze ustawiona? czym to pomierzyć?
aki
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2016-09-15, 19:27

Re: ORANGE LTE dla domu

Post autor: aki »

Antena zamówiona :D
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6444
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: ORANGE LTE dla domu

Post autor: onken »

Serio, nie dalo sie edytowac posta by sie pochwalic... ;) ?

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: ORANGE LTE dla domu

Post autor: dzejk »

a no nie dało, bo na to jest tylko pół godziny.

@aki
dałem Ci linki do programów na poprzedniej stronie.
Opis parametrów masz tutaj http://tplink-forum.pl/faq-sieci-komput ... ygnalu-lte
lub tutaj http://jackiewiczowie.blogspot.com/2014 ... u-lte.html
aki
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2016-09-15, 19:27

Re: ORANGE LTE dla domu

Post autor: aki »

Witam ponownie

Antena zamontowana a parametry wyglądają tak:
[img]https://lh3.googleusercontent.com/1kOqk ... 95-h627-no[/img]
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: ORANGE LTE dla domu

Post autor: dzejk »

parametry wręcz idealne.
aki
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2016-09-15, 19:27

Re: ORANGE LTE dla domu

Post autor: aki »

no cieszę się że tak to wyszło wszystko.

Teraz kolejny problem który mnie nęka.
Posiadam dysk zewnętrzny 2TB, poprzednio miałem go podłączony pod mojego TP-Link Archer D5 i wszystko działało.
Teraz chciałbym go podłączyć do nowego Rutera Huwawei B315s. Z tego co wiem to jest tam jakiś serwer SAMBA lecz nie wiem z czym się to je.
Wyczytałem w necie że ten Router widzi tylko do o32 GB na partycji NTFS i trzeba zrobić partycje na FA32 aby widział całą pojemność. FA32 jest mało wydajny, i tutaj moje pytanie czy można to w jakiś inny sposób podłączyć?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: ORANGE LTE dla domu

Post autor: ja.michal »

Szału nie będzie z tym dyskiem na tym Huawei. Podłączałeś go w ogóle?
aki
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2016-09-15, 19:27

Re: ORANGE LTE dla domu

Post autor: aki »

Podłączyłem ale nic nie widać w siedzi, a z braku laku nawet nie czytałem zbytnio jak to wszystko ogarnąć.
Może jest jakiś inny router TP Linkk który obsłuży ten dysk jak to było poprzednio.
aki
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2016-09-15, 19:27

Re: ORANGE LTE dla domu

Post autor: aki »

Pomoże ktoś skonfigurować mi TP-Link Archer tak aby działał mi w sieci domowej i był widziany dysk zewnętrzny?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: ORANGE LTE dla domu

Post autor: matek451 »

Chcesz podłączyć tego Archera D5 do sieci B315?
aki
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2016-09-15, 19:27

Re: ORANGE LTE dla domu

Post autor: aki »

Tak dokładnie. postawie go sobie wtedy obok dekodera z NC+ podłącze do niego dekoder i dysk zewnętrzny, który będzie udostępniony w sieci domowej.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: ORANGE LTE dla domu

Post autor: matek451 »

Połączenie z B315 kablem LAN-LAN i konfiguracja http://tplink-forum.pl/index.php?/topic ... C4%99powy/
ODPOWIEDZ