Wybór LTE | Orange czy T-mobile | Łódź | Potrzebne Zew. IP

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Dyzson
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2016-09-19, 18:03
Lokalizacja: Łódź

Wybór LTE | Orange czy T-mobile | Łódź | Potrzebne Zew. IP

Post autor: Dyzson »

Witam serdecznie.

Z tej strony szalenie niezadowolony konsument, korzystający z usług firmy Play. Podpisałem umowę 2 lata temu z Play, niestety w ciemno i jestem naprawdę zawiedziony. Na początku wszystko było super, jednak po 3 miesiącach prędkości zaczęły spadać. Początkowo było to nawet 60/30. Po roku prędkość 10/5 to taki standard, w godzinach od 12 do 23 nic więcej nie da się wyciągnąć.

Kolejnym bardzo poważnym problemem są skoki ping'u i drop'y Internetu w grach online. (League of Legends, Counter-Strike Global Offensive, Rocket League) Po prostu Internet traci połączenie na jakąś 1 s, żadna gra niestety tego nie wybacza. Przez kolejne parę minut męczą próby odnowienia połączenia. Jest to niesamowicie uciążliwe tym bardziej, że czasami występuje 2-3 razy w trakcie godziny.

Jeszcze innym problemem jest połączenie się z kumplami w takich grach jak np.: The Crew, FIFA, Battlefield. Jeśli ta druga osoba, z którą chce się połączyć nie ma Zew. IP to nie istnieje żadna szansa na wspólną rozgrywkę.

Mieszkam w samym Centrum Łodzi. Dokładnie na ulicy Złotej.
Poszukuję oferty tak zwanego "Nielimitowanego LTE" z tym, że potrzebuję również Zew. IP lub chociaż możliwość łączenia się z innymi bez większych problemów.

Udało mi się do tej pory ustalić, to, że LTE w Orange działa w mojej okolicy dość dobrze. Na speedteście ze starym routerem od Play'a (Huawei e5573s-320) osiągałem prędkości 80/30 w ciągu dnia, około godziny 18. Doczytałem również, że w ofercie indywidualnej można wywalczyć włączenie usługi Orange VPN, jednak podobno ona nic nie daje. (Sytuacja zmienia się dopiero w ofercie biznesowej, która mnie nie interesuje) Minusem tego rozwiązania są problemy z Telia.net o których wyczytałem na ich forum. Podobno są problemy z pakiet loss'ami w grach online. Chciałbym się dowiedzieć, czy może ktoś ma doświadczenie z Orange i wie jak to wygląda? Warto czekać na dostępność routera Huawei B315, czy po prostu brać ZTE MF 283? (Jestem bardziej przychylny ku Huawei'owi jednak jest aktualnie nie dostępny)

Na speedteście z T-Mobile prędkość osiągała około 40/40. I to tyle, co udało mi się ustalić. Oferta Orange wydaje mi się lepsza, tym bardziej, że w tej samej cenie poza stacjonarnym routerem mogę dostać jeszcze tablet. Gdzie w T-mobile dostałbym jedynie router stacjonarny.

O Play’u nie chce nic słyszeć, a Plus ma bardzo drogie usługi. Niestety nie miałem okazji przetestować żadnej firmy poza Play w boju.

Dodam, że nie posiadam żadnych umów w ww. firmami. Potrzebuje po prostu stabilnego łącza ze sporą ilością transferu. Nie zależy mi aż tak bardzo na wyśrubowanych prędkościach.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybór LTE | Orange czy T-mobile | Łódź | Potrzebne Zew. IP

Post autor: matek451 »

Masz E5573? to zacznij od instalacji w komputerze https://dl.dropboxusercontent.com/u/197 ... latest.rar w programie tym sprawdzisz parametry sygnału LTe oraz CID BTS-a, z którego korzystasz. Pozwala też wymuszać pasma LTE. Sprawdź LTE1800 i LTE2600 dla Orange.dziwne, że masz tak duże różnice prędkości między Orange a T-mobile. wszak korzystają z LTE1800netWorks i w pobliżu przy Wysokiej 21 jest BTS na pozwoleniu Orange. sprawdź czy to z nim się łączysz czy z innym. inne są dalej. co ciekawe najwięcej pozwoleń ma tu Play i powinien działać jakiś na LTE2600. Dla ciekawości sprawdź Play na LTE1800, LTE2600, LTE2100 i LTE800. Dla potomnych sprawdzisz czy w Łodzi na tym terenie działa już LTE2600 i ewentualnie jakie prędkości. Teraz korzystasz pewnie z LTE1800 i BTS do którego się logujesz jest przeciążony. VPN dla indywidualnych to dynamiczny IP z dostępem z zewnątrz. Oferta Orange dobra, na B315 za pomocą LTEWatchH lub Toolboxa można też wymuszać pasma. oferta T-mobile gorsza. a co do Plusa to ma najlepszą ofertę w ramach Smart Dom, czyli rabat 505 dla klientów Plusa czy TV Sat z CP. Do tego bardzo dobry sprzęt czyli DWR-966, E5186 z LTE-A. Plus w miastach działa różnie, trzeba by potestować na pre paidzie z bonusem 50GB za rejestrację.
Dyzson
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2016-09-19, 18:03
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybór LTE | Orange czy T-mobile | Łódź | Potrzebne Zew. IP

Post autor: Dyzson »

http://imgur.com/a/xa9zw <-- Teścik różnych pasm w PLAY. Testy wykonane między 21:30, a 22:00.
Test 2600Mhz o 22:00 --> http://www.speedtest.net/result/5645051980.png

Masakra nie spodziewałem się takich różnic na pasmach, bardzo zastanawia mnie upload na 2600MHz oraz fakt, że ma najsłabszy zasięg, nie znam się na tym. Z czego to wynika?

Tak czy siak widać na testach, że nie jest kolorowo. Przełączyłem się na pasmo 2600Mhz zobaczymy co z tego będzie. Do tej pory była masakra, a za miesiąc kończy mi się umowa. Pytanie tylko, czy ten Orange VPN cokolwiek da.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybór LTE | Orange czy T-mobile | Łódź | Potrzebne Zew. IP

Post autor: matek451 »

Na LTE1800 i LTE2100 łączysz się z tym samym BTS-em. Na LTE2600 jest inny, podobnie na LTE800. Gdybyś miał sprzęt z LTE-A może udałoby się zagregować LTE2600 z LTE1800. Sygnał na LTE2600 najsłabszy stad takie niskie UL. Wystaw E5573 za okno i sprawdź, podobnie na LTE1800 i LTe2100 bo parametry sygnału w domu średnie. Widać, ze pasmo LTE2600, które ma najsłabszy zasięg jest z tego BTS-a nieobciążone. Może zajrzy tu kolega @Pawrzes to zidentyfikował by te BTS-y Play w tej okolicy. Widać, że LTE2600 Play ma potencjał. Poprawa sygnału na 2600MHz powinna skutkować lepszym DL i UL. Orange musisz potestować, bo w LTE wszystko zmienia się szybko. W tej okolicy łodzi Orange ma pozwolenie na LTE2600 przy Piotrkowskiej 115/119. Warto by sprawdzić pod BTS-em czy działa. Twoje testy przydatne , bo już dają jakiś obraz LTE Play w tej okolicy.
Dyzson
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2016-09-19, 18:03
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybór LTE | Orange czy T-mobile | Łódź | Potrzebne Zew. IP

Post autor: Dyzson »

Po wystawieniu routera za okno faktycznie UL wzrósł do 20, DL bez zmian.
Test jednak robiłem na telefonie bo niestety router łączy się z PC przez dość krótki kabelek USB.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybór LTE | Orange czy T-mobile | Łódź | Potrzebne Zew. IP

Post autor: matek451 »

Na telefonie nie wiemy czy to ten sam BTS i czy LTE2600. Zainstaluj na nim Network cell Info i pokaż screena. Rozumiem, że PC bez karty Wifi i stąd E5573 po USB. Ale jak widać twoje problemy z Play mogą być wynikiem słabego sygnału lub wyborem złego pasma LTE. Tylko pełne testy mogą pokazać jak jest naprawdę. na dodatek w okolicy roi się od BTS-ów Play. Ten operator ma tam najlepsza infrastrukturę. Nikt w Łodzi nie ma tak rozwiniętego LTE2600 na dodatek agregacji z LTE1800. Pozostali operatorzy daleko w tyle, Orange ma 4 pozwolenia, T-mobile 1 a Plus żadnego. Przy odpowiednim sprzęcie, jego prawidłowej konfiguracji i zapewnieniu sygnału to lider LTE na tym terenie. Piszę to z całkowitą odpowiedzialnością.
Dyzson
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2016-09-19, 18:03
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybór LTE | Orange czy T-mobile | Łódź | Potrzebne Zew. IP

Post autor: Dyzson »

BTS raczej ten sam, ponieważ po prostu przesunąłem router o jakieś 3-4 metry. Normalnie leży na biurku w głębi pokoju i jest podpięty kablem USB do PC na którym robiłem test'y. Tym razem odpiąłem router od kabla, podłączyłem telefon do niego po wi-fi wystawiłem rękę za okno z routerem i zrobiłem speedtest'a na telefonie.

Mieszkam na parterze w starej kamienicy o grubych ścianach i dość gęstym zabudowaniu dookoła, więc to na pewno bardzo pogarsza zasięg.
Jednak za niedługo przeprowadzam się w okolice Placu Wolności, więc muszę myśleć przyszłościowo.
Niestety tam nie mam jak wykonać takich testów, chyba że zrobiłbym je na ulicy, jednak myślę, że wyniki w mieszkaniu mogą być zupełnie inne.

Teraz pytanie czy lepiej podpisać nową ofertę z Play, czy migrować do Orange.
W Play bardzo przeszkadzają mi drop'y i zrywy internetu na dosłownie milisekundy.
No i jak tak patrzę na ich ofertę to cenowo najtaniej wychodzi w Orange. W T-Mobile i Play co najmniej 10 zł drożej, a w Plusie nawet boje się sprawdzać.
Ahh i te problemy z połączeniem w grach, w ofercie Play jest jakaś możliwość zdobycia Zew. IP lub odblokowania portów?

Wiadomo, że teraz na 2600MHz jest fajnie, pytanie jak długo to potrwa i kiedy to pasmo również zacznie być oblegane.

Można gdzieś znaleźć mapę BTS'ów z podpisami jakie sieci i pasma obsługują?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybór LTE | Orange czy T-mobile | Łódź | Potrzebne Zew. IP

Post autor: matek451 »

Oczywiście, że rezygnujesz z abonamentu w Play. Po co przepłacać jak na razie internet LTE bez limitu i to na kartę jest praktycznie w Play za darmo czyli kilka zł/m-c. Od 3 lat działa DIL na RBM na karte 5, teraz sa jeszcze bonusy 100GB za rejestrację PInK ( można wykorzystać 10 na jedną osobę). Nie ma tańszej opcji i bez umowy u innego operatora. MiFi do LTE już masz. W Play nie ma zew. IP z dostępem z zewnątrz. w Plusie jest stały i dynamiczny do kupienia. w Orange ten dynamiczny VPN ale nie chcą za bardzo dawać. Play trzeba by przetestować z dobrym sygnałem. U mnie koledzy grają w CS-a i przy dobrych parametrach sygnału bez lagów. BTs-y LTE sa niezweryfikowane na viewtopic.php?f=10&p=534322#p534322 Przy słabych parametrach sygnału LTE antena zew. na wybrane pasmo jest konieczna.
Dyzson
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2016-09-19, 18:03
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybór LTE | Orange czy T-mobile | Łódź | Potrzebne Zew. IP

Post autor: Dyzson »

Najsmutniejsze jest, to że mieszkam w samym centrum wielkiego miasta. Powinienem być otoczony nadajnikami.
Tymczasem prawdopodobnie będę zmuszony dokupić antenę, aby to działało na 100% swoich możliwości.

Szczerze powiedziawszy nie interesowałem się tym DIL w RBM. I wydaje mi się to trochę za bardzo skomplikowane na chwilę obecną, może to kwestia godziny i zmęczenia, ale czytam teraz o tym i łapie się za głowę. :v

Tak czy siak wybiorę Orange (bo alternatywy nie widzę) albo pokombinuje z tym RBM. Ciekaw jestem tylko, czy nie jest na to jeszcze za późno.

Ps. można gdzieś z pewnego źródła zakupić sobie już przygotowaną kartę?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Wybór LTE | Orange czy T-mobile | Łódź | Potrzebne Zew. IP

Post autor: dzejk »

na orlenach mają zestaw starter + puszka redbulla za 9zł. Wystarczy doładować za 50 zł raz na 100 dni.
Dyzson
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2016-09-19, 18:03
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybór LTE | Orange czy T-mobile | Łódź | Potrzebne Zew. IP

Post autor: Dyzson »

To wiem, na allegro też je sprzedają po 10 zł. Bardziej kuszący jest ten "limitowany" starter z ważnością konta na 150 dni, który sprzedają za 50 zł.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybór LTE | Orange czy T-mobile | Łódź | Potrzebne Zew. IP

Post autor: matek451 »

Ale bez konkurencji jest RBM na kartę 5 z RWK uzyskanym po migracji od innego operatora i na nim DIL.
Dyzson
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2016-09-19, 18:03
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybór LTE | Orange czy T-mobile | Łódź | Potrzebne Zew. IP

Post autor: Dyzson »

Rozumiem, że trzeba to załatwić tak: biorę sobie kartę w np. Orange, rejestruję i aktywuje na niej pakiet za rejestracje numeru, potem przenoszę do Play'a, a właściwie to do RBM.
Mam rozumieć, że wtedy te bonusy z Orange zostają? I o jaką ofertę RBM dokładnie musiałbym poprosić?
Sprawdzałem na ich stronie i zauważyłem, że DIL nie działa na energy, nie będą chcieli mi wcisnąć tego energy na siłę?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybór LTE | Orange czy T-mobile | Łódź | Potrzebne Zew. IP

Post autor: matek451 »

Nie bonusy z Orange nie są potrzebne. Karta w Orange to tylko słup do przeniesienia na RBM na kartę 7MNP. Po rejestracji w Orange do niczego ci niepotrzebna i nic z nią nie robisz tylko niszczysz. Numer przenosisz do RBM 7MNP. W salonie muszą mieć czysty starter RBM na kartę do migracji od innego operatora czyli na RBM7MNP. Z tym jest problem bo nie mają lub nie chcą mieć , konsultanci ich nie zamawiają( nic z tego nie mają). Zobacz w Galerii, tam kiedyś były. Na RBM7MNP dostaniesz bonus RWK za rejestrację więc go aktywujesz.( kodem lub na Play24) Na tej taryfie nie ma DIl, dlatego z tej taryfy po aktywacji RWK przechodzisz na RBM na kartę 5( nie Energy). Była opcja na Play 24 lub kodem *163# . Po przeniesieniu na RBM na kartę 5 przeniesie ci się RWK. Teraz tylko doładowanie za minimum 30 zł i uruchomienie DIL na 30 dni. Potem co m-c doładowanie za 5 zł, aktywacja DIL i uruchomienie pakietu 600MB za 5 zł aby DIL działał z pełną prędkością.
Dyzson
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2016-09-19, 18:03
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybór LTE | Orange czy T-mobile | Łódź | Potrzebne Zew. IP

Post autor: Dyzson »

Żeby przenieść numer do RBM 7MNP muszę mieć ze sobą kartę Orange z danymi (puk, pin itd.) czy jeśli już jest zarejestrowana, to mogę wejść do Play, pokazać dowód i po prostu przeniosą numer, a następnie wydadzą mi nową kartę? (rozumiem, że jeśli migruje do RBM to zawsze starterem jest 7MNP i nie mogą mi od razu wcisnąć czegoś innego?)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybór LTE | Orange czy T-mobile | Łódź | Potrzebne Zew. IP

Post autor: matek451 »

Musisz mieć tylko numer Orange jaki chcesz przenieść do RBM 7MNP. To wszystko teraz operatorzy mają w bazie danych. System sprawdza czy ten numer jest zarejestrowany na osobę, która zgłasza przeniesienie do RBM 7MNP. Czyli numer zarejestrowany w Orange i dowód. Kartę z taryfą RBM7MNP dostaniesz od razu tylko nie będzie aktywna, w ciągu 48 h powinna być aktywna jeśli dane będą się zgadzać. Migracja od innego operatora zawsze na RBM7MNP, to specjalna taryfa dla przenoszących.
Dyzson
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2016-09-19, 18:03
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybór LTE | Orange czy T-mobile | Łódź | Potrzebne Zew. IP

Post autor: Dyzson »

No rozumiem. Zmylił mnie konsultant w Salonie.
Powiedział, że od razu po przeniesieniu aktywna jest opcja Energy.
Albo coś się zmieniło, albo jest w błędzie.

Tak czy siak, wielkie dzięki za pomoc i informacje. :cfaniak:
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybór LTE | Orange czy T-mobile | Łódź | Potrzebne Zew. IP

Post autor: matek451 »

Konsultant to ma mieć starter RBM na kartę i przenieść ci numer z Orange do RBM 7MNP i tyle.
Dyzson
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2016-09-19, 18:03
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybór LTE | Orange czy T-mobile | Łódź | Potrzebne Zew. IP

Post autor: Dyzson »

Z ciekawości można tak z każdej sieci?
I co w przypadku, gdybym chciał przenieść numer z Play do RBM?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Wybór LTE | Orange czy T-mobile | Łódź | Potrzebne Zew. IP

Post autor: onken »

Nie da sie, z innej sieci tak ( jesli mowimy o RBM7 MNP )

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Dyzson
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2016-09-19, 18:03
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybór LTE | Orange czy T-mobile | Łódź | Potrzebne Zew. IP

Post autor: Dyzson »

Okej, dzięki.

Po prostu zmylił mnie fakt, że w salonie nie dostałem żadnego zastępczego startera ani nic w tym rodzaju, jak w przypadku duplikatu karty.
Pracownik Salonu po prostu wziął moje dane, wypełnił co trzeba wręczył mi papierki do podpisu i tyle, trzeba poczekać 24h i na starej karcie od Orange powinna być już aktywowana usługa RBM. W czwartek rano miało być już na pewno wszystko aktywne, więc sprawdzę sobie jak to wygląda w Play24.
Dyzson
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2016-09-19, 18:03
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybór LTE | Orange czy T-mobile | Łódź | Potrzebne Zew. IP

Post autor: Dyzson »

Gdyby ktoś był ciekawy, przesunąłem router o pół metra w stronę okna (wziąłem dłuższy kabelek), oto wyniki: http://www.speedtest.net/result/5728579003.png
Pasmo 2600MHz, szkoda że mimo tak dużej prędkości nadal mam skoki pingów. Test zrobiony na karcie RBM.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Wybór LTE | Orange czy T-mobile | Łódź | Potrzebne Zew. IP

Post autor: onken »

Ja czekam z utesknieniem az mi wlacza LTE2600 ale w mijej wiosce to pewnie potrwa... :/ chociaz pozwolenie wisi od dawna

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ODPOWIEDZ