LTE CP czy Orange

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Marcin5565
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2007-07-03, 17:07

LTE CP czy Orange

Post autor: Marcin5565 »

Witam wszystkich
Zastanawiam się nad internetem dla brata. Obecnie testowo korzysta z LTE z Cyfrowego Polsatu (modem ODU/IDU). Za pakiet internetowy 40GB i sprzęt, abonament będzie wynosił 65zł. Wydaje mi się, że lepsza byłaby oferta Orange Internet LTE dla domu. Przy zakupie przez internet z tego co widzę na stronie pakiet wynosi 60GB, dodatkowe 150GB w strefie domowej, a także "szczęśliwe godziny"(których brak w CP) za 60 zł miesięcznie. Do tego modem ZTE MF283+ za 29 zł.
Konsultant z CP sugerował, że to internet bez limitu i internet nie będzie ograniczany, ale czytałem gdzieś, że nie jest to prawdą.
Co do internetu Orange mam kilka wątpliwości.
Moja lokalizacja to okolice pomiędzy Borowiem a Chrominem, https://www.google.pl/maps/place/51%C2% ... 9786?hl=pl
W domu pomimo słabego sygnału na telefonach(S5 i S7) działa LTE z Orange. Jak w przypadku słabego zasięgu działa wyznaczanie strefy domowej? Czy nie będzie powodowało to ciągłych zmian lokalizacji, a w konsekwencji uniemożliwi korzystanie ze strefy domowej?
Czy coś przeoczyłem? W opisie Orange Free Net na próbę jest zdanie "Usługę Orange Free Net na próbę kupisz w salonach Orange oraz partner Orange", czy w przypadku słabego działania internetu będę mógł zrezygnować z umowy zawartej przez internet?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE CP czy Orange

Post autor: matek451 »

Oferta Internet LTE dla domu za 44,90 + 15,01 zł za dzierżawę MF283+ lub 25,01 za MF283+ i TAB2A8 tak brzmi oferta z tym 150GB +6OGB. Kto myślący i znający oferty bierze internet w CP? nikt, bierze się z Plusa a nie z CP. W sklepie internetowym 50GB jest za 59,99 i sprzęt na własność , czyli za 199 zł DWR-966 lub E5186. W CP sprzęt jest na użyczenie i dzierżawa, która za DWR-966 wynosi 35 zł. Konsultant robi bratu wodę z mózgu i na dodatek wciska szajs zwany IDU-ODU( dzierżawa 15 zł/m-c). Póki może niech rezygnuje i ucieka z CP. Jak ma parcie na LTE od Solorza to tylko Plus przez internet tak jak napisałem. Zasięg LTE w Plusie z sieci LTE800Sferii, pozwolenia Latowicz-Rozstanki 35 lub Parysów. na tym ostatnim też LTE1800aero2 ale trudno powiedzieć czy działa. Brat nie mógł wybrać gorszego sprzętu do testów. w takiej lokalizacji brać taki szajs? to nawet na LTE800 nie ma szans na prawidłowe działanie. W Orange zasięg zapewne z BTS-a LTE800 Orange z Piasków , możliwe że też działa któreś z pozwoleń na LTe1800Networks w tej okolicy. Trzeba zrobić testy Orange u niego i pod pozwoleniami. Na tych telefonach z zainstalowanym Network Cell Info.
ODPOWIEDZ