Ktore LTE - Krakow

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
cannster
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2016-09-21, 20:52

Ktore LTE - Krakow

Post autor: cannster »

Czesc!

Mieszkam w Krakowie, ulica Konfederacka:
http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 12&zoom=15

Czy moglbym prosic o ocene ktory dostawca LTE do domu bylby w tej okolicy najlepszy? Ktore BTSy? Chcialem zrobic test z kartami SIM ale nie mam telefonu obslugujacego LTE. Moze jakis kolega z nowszym telefonem sie nawinie niedlugo :zdrowko:

Dopiero od niedawna analizuje opcje podlaczenia internetu LTE i zastanawiam sie czy w duzych miastach jak Krakow konieczne jest robienie anteny zewnetrznej czy mozna liczyc na to, ze ruter w mieszkaniu zlapie sensowny sygnal?

Dzieki i pozdrawiam!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Ktore LTE - Krakow

Post autor: matek451 »

Kup pre paidy Nju, Plusa i Play internet na Kartę. Zarejestruj, aktywuj bonusy i testuj na telefonie z LTE każdego z nich.Zasięg LTE masz u każdego ale wszystko zależy od oobciążenia sieci i BTS-a. W Krakowie bywa z tym różnie. Antena zew. pozwala często wymusić połaczenie z mniej obciążonym BTS-em.
cannster
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2016-09-21, 20:52

Re: Ktore LTE - Krakow

Post autor: cannster »

Rozumiem ze jak mam pakiet telefoniczny z np. nju to tam LTE jest takie samo w ofercie internet na karte? czy to sa dwie rozne rzeczy i nie powinienem sie sugerowac tym zasiegiem LTE ktory bym mial na telefonie?

Jesli chodzi o polaczenie anteny zewnetrznej ze ruterem LTE to musze pociagnac kabel antenowy 50 ohm a nie jak standardowy do telewizji 75ohm?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Ktore LTE - Krakow

Post autor: dzejk »

1. to samo
2. 50 ohm
cannster
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2016-09-21, 20:52

Re: Ktore LTE - Krakow

Post autor: cannster »

Dzieki bardzo za pomoc.

Mam jeszcze jedno pytanie. Jak moge rozpoznac ktory BTS przesyla fale LTE na danych czestotliwosciach?

Czy jak wchodze w nadajnik i widze ze ma tylko GSM i UMTS to znaczy ze nie transmituje LTE?

Czy jak mam 'Powiązane pozwolenia UKE' i tam wyszczegolnione kilka pasm LTE to znaczy ze wlasnie te dany BTS transmituje? W ponizszym przykladzie LTE 800, 1800, 2100 i 2600?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Ktore LTE - Krakow

Post autor: onken »

Nie, to oznacza tylko pozwolenia, może być połowa z tego lub nic :) czyli może nie być nawet BTSa

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Ktore LTE - Krakow

Post autor: matek451 »

Na telefonie instalujesz network cell Info. Pokaże parametry sygnału LTE i dane BTS-a. są sposoby aby na tej podstawie zidentyfikować, z którym się łaczysz.
cannster
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2016-09-21, 20:52

Re: Ktore LTE - Krakow

Post autor: cannster »

Bede to sprawdzal w najblizszych dniach. Obecnie moje mieszkanie jest w remoncie i moge zrobic wyprowadzenie na dach jak chce. Czy mam kupic jakis konkretny kabel koncentryczny 50ohm do polaczenia anteny i rutera LTE czy uwazacie ze nie ma to wiekszego znaczenia?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Ktore LTE - Krakow

Post autor: matek451 »

To nie TV, kabel da anteny musi być najlepiej pod wymiar, najdłuższy do 10m. Ponieważ LTE działa w MIMO to dwa. Kolejna rzecz to końcówki kabla. Jedna do anteny , druga do routera . Przy okazji remontu zrób dwa przepusty na kable i tyle. Dobór anteny uzależniony z jakiego pasma LTE będziesz korzystał. Póki co wszyscy operatorzy korzystają z LTE1800, Play dodatkowo z LTE2100. Ten operator najszybciej buduje sieć LTE2600 i ma 3 pozwolenia w twojej okolicy. Do tego jest też pozwolenie na LTE2600 T-mobile przy Konopnickiej 17.
cannster
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2016-09-21, 20:52

Re: Ktore LTE - Krakow

Post autor: cannster »

Nie wiem czy dobrze Cie zrozumialem. Chodzi o to ze trzeba puszczac kabel juz pod konkretna antene i pod konkretne pasmo i nie ma co tego robic zanim sie wie te rzeczy?
Nie mieszkalem jeszcze w tej okolicy i nie wiem jaki moze byc sygnal, czy mozliwe ze w ogole nie bede potrzebowal anteny? Z drugiej strony trwa remont. Chce sie najlepiej jak to mozliwe przygotowac. Jak sie zakonczy nie bede wiercil nowych dziur pod kable (zona by mnie zabila :D)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Ktore LTE - Krakow

Post autor: matek451 »

Nie, kable do każdej anteny takie same ale nie za długie i z określonymi końcówkami. A z tym bywa różnie. Są anteny które mają kabel montowany na stałe , są takie ze złączami N do anteny. Po drugiej stronie złącza FME(ż) konektor do modemu/MiFi lub SMA. Musisz przewidzieć miejsce montażu ewentualnej anteny i routera. Po drodze przejście na 2 kable antenowe. A podstawą do wyboru operatora i ewentualnie anteny są testy.
cannster
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2016-09-21, 20:52

Re: Ktore LTE - Krakow

Post autor: cannster »

Dobra porobie testy i zobacze jak sytuacja wyglada. Dzieki bardzo!
cannster
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2016-09-21, 20:52

Re: Ktore LTE - Krakow

Post autor: cannster »

Troche czasu minelo i wreszcie zrobilem testy 2 operatorow. Tmobile download i upload okolo 15mb wiec nie jest zle, ping 30. Jesli chodzi o Play to jakis dramat bo speed test nawet nie ruszyl, wyswietlalo sie tylko ze ma problemy z siecia. Czy to mozliwe ze w centrum Krakowa Play praktycznie nie ma zasiegu? Wstepnie myslalem ze sobie wezme pakiet no limit w play z Huawei B618 ale chyba musze zmienic plany. 15mb to nie jest zle ale liczylem na troche wiecej. Chyba bede musial sprawdzic jeszcze plusa i orange. Testy robione kolo 17:00. Jak to widzicie?
ODPOWIEDZ