Jaki internet LTE "Domowy" wybrać?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Adrianovsky
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2016-09-22, 06:46

Jaki internet LTE "Domowy" wybrać?

Post autor: Adrianovsky »

Hej, w październiku kończy mi się umowa z orange 10mb neostrada, działa na 6mb... Do mnie światłowody nie dochodzą i dlatego zdecydowałem się na LTE, mam telewizję z CP i myślę nad tym internetem podpinanym pod antenę satelitarną. Co sądzicie? Może dorwę coś lepszego? Chciałbym aby to było bez limitu i chodziło u mnie na co najmniej 10mb, oraz na w miarę stabilnym pingu
W telefonie z Play LTE w domu pobieranie 2.2 up 3.4 ping 2, na zewnątrz nie testowałem.
Moja lokalizacja to Duczki Ul. Willowa

Dokładne współrzędne http://prntscr.com/ckwl6e

https://www.google.pl/maps/place/52%C2% ... 1918?hl=pl

Więc co byście polecili w moim przypadku? :D
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki internet LTE "Domowy" wybrać?

Post autor: matek451 »

Pomysł z internetem z CP sobie od razu odpuść, tym bardziej z tym złomem IDU-ODU. W CP oferta jest ze sprzętem na użyczenie i płatna dzierżawa a ten zestaw niewiele wart. Jak już chcesz skorzystać ze SmartDom to bierz Plusa ze sprzętem na własność w sklepie internetowym. Np. 50GB za 30 zł( upust 50%) i do tego DWR-966 lub E5186 za 199 zł. Za to samo w CP zapłacisz 25 zł +15=40 zł za IDU-ODU lub 25+35=60 zł za DWR-966 i sprzęt musisz oddać. Plus poluźnił FUP i teraz w nielimitowanym LTE pozwala na transfery po 200GB. W Play Internet LTE bez limitu można mieć praktycznie za kilka zł/m-c w ofercie na kartę. Dobrą ofertę Internet LTE dla domu za 44,90 + 15,01 za MF283+ lub 25,01 za MF283+ i TAB2A8 ma Orange. Za to 150GB z pełną prędkośćią , potem 1Mb/s w strefie domowej +60GB poza nią, noce poza limitem, 2xSIM. Zasięg LTE masz u wszystkich. Plus posiada w Duczkach pozwolenia na LTE1800Aero2 i LTE800Sferii, oprócz tego BTS-y w Wołominie. Play ma BTS w Wołowminie, Szosa Jadowska 49. Działa na LTE1800, LTE2100 są pozwolenia na LTE800 i LTE2600. Orange korzysta z sieci NetWorks LTE1800, BTS w Duczkach, Długa 60 i przy Szosie Jadowskiej 49. Trzeba zrobić testy operatorów na kartach pre-paid i telefonie LTE z Network Cell Info. LTE działa różnie , w zależności od lokalizacji i tylko testy pokażą jak działa u poszczególnych operatorów.
Adrianovsky
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2016-09-22, 06:46

Re: Jaki internet LTE "Domowy" wybrać?

Post autor: Adrianovsky »

Czyli najlepiej w mojej okolicy byloby wybrac plusa? Ew. Kupic karte do internetu z playa do tego jakis fajny modem + porzadna antena? Nie ogarniam tych oznaczen, jezeli mozna prosilbym o taki prostrzy opis.
Adrianovsky
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2016-09-22, 06:46

Re: Jaki internet LTE "Domowy" wybrać?

Post autor: Adrianovsky »

Dodam, ze glownie zalezy mi na uzywaniu internetu bez limitu. Duzo pobieram i wysylam :/
Moge wydawac ok 60-80zl na abonament co msc i jakis router/modem do 200, z wejsciem na normalny kabel + moze antentka jakas przyzwioita
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Jaki internet LTE "Domowy" wybrać?

Post autor: dzejk »

wpierw zrób testy podanych operatorów, np. na starterach na kartę - koszt niewielki, a będziesz miał rozeznanie w prędkościach.
bartoleq
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2013-09-06, 09:55
Lokalizacja: Otwock

Re: Jaki internet LTE "Domowy" wybrać?

Post autor: bartoleq »

Nie ma nielimitowanego internetu mobilnego. Pomimo nazwy, zawsze jest jakiś limit.
Ile miesięcznie potrzebujesz tych GB?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki internet LTE "Domowy" wybrać?

Post autor: matek451 »

A jak ma wyglądać ten prostrzy opis? Dostałeś wszystko co potrzebne , teraz testy operatorów. W Plusie jest FUP i to on decyduje o tym po ilu GB zadziała i przytnie ci do 32kb/s. W Orange Internet dla domu masz gwarancję 150GB potem 1Mb/s, noce poza limitem. W Play na karcie RBM 5 z Darmowym Internetem LTE bez limitu minimum to 100GB z pełną, dostępną prędkością LTE potem możliwy lejek 2Mb/s ale Play przy rozsądnym użytkowaniu pozwala na większe limity danych bez lejka. Poza tym można mieć kilka takich kart i zmieniać, koszt 0-5 zł/m-c. za jedną. Antena na wybrane pasmo konieczna u wszystkich. Koszt 200 zł. Sprzęt przy abonamencie czyli w Plusie czy Orange od operatora i taki jak podałem. W Play na kartę kupujesz sam. Koszt od 150 zł za MiFi E5577, E5573 lub od 250 zł za stacjonarny router LTE lub zestaw modem LTE E3372+ router USB do jego obsługi.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Jaki internet LTE "Domowy" wybrać?

Post autor: dzejk »

Kolego, za reklamę na forum to trzeba zapłacić.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki internet LTE "Domowy" wybrać?

Post autor: matek451 »

Kolega zarejestrował się tylko po to aby zachwalać tego ISP , typowy spamer.
romanbigos
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2017-10-18, 14:29

Re: Jaki internet LTE "Domowy" wybrać?

Post autor: romanbigos »

Jeśli chodzi o moja doświadczenia z korzystania z Internetu LTE są one różne. Wspominałeś o tym, że masz internet w telefonie Play, więc moim zdaniem powinieneś to wykorzystać. Play oferuje naprawdę dobrą jakość i cenę. Możesz też oczywiście poszukać innych ofert, ale łatwo można się przejechać.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki internet LTE "Domowy" wybrać?

Post autor: matek451 »

Jak ktoś ma trochę wiedzy i rozumu to nigdy nie weźmie abonamentu w Play za 69,99zł/m-c. Za 5 zł/m-c bez umowy, na kartę można mieć minimum 100GB na LTE z pełna prędkością a potem możliwy lejek 2Mb/s. W praktyce bez lejka nawet 150-200GB. A sprzęt kupuje się samemu np. B525 za 400 zł. LTE w Play działa różnie, abonament to zobowiązanie na 2 lata. Cena i abonament w Play słabiutki.Konkurencja ma lepsze.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Jaki internet LTE "Domowy" wybrać?

Post autor: piotrzet »

Dokładnie branie play na internet domowy to trochę nie porozumienie chyba że mamy dobry zasięg play i 100 GB nam starczy. Obecnie są sporo lepsze oferty jak ta z t-mobile czy plusa która ma prawdziwy no limits
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki internet LTE "Domowy" wybrać?

Post autor: matek451 »

Plus nie miał nigdy i nadal nie ma internetu bez limitu. Ich pseudo no limit z FUP działa na LTE a zasady wprowadzania lejka i FUP są niejasne i nieprzewidywalne. Koszty minimum 100GB na LTE w Play to optymalnie 5 zł/m-c, no i bez abonamentu. Jak komuś nie wystarcza to kilka kart rozwiązuje problem. Konieczny zasięg LTE Play. Oferta no limit w T-Mobile dobra a przynajmniej tania. Póki co ruch sieciowy w T-Mobile był niewielki ale trzeba obserwować jak to rozwinie się dalej. Tam gdzie operator opiera się tylko o własne LTE800 lub tylko LTE1800NetWorks wraz z przyrostem ruchu trzeba się liczyć ze spadkiem prędkości.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Jaki internet LTE "Domowy" wybrać?

Post autor: piotrzet »

Zauważ że oferty internetu domowego bez limitu w T-Mobile nie sprzedają wszędzie. Już na forach pojawili się użytkownicy u których normalny net od T-Mobile działa dobrze a pani w salonie albo na infolinii nie chciała mu sprzedać nowej oferty bo nie będzie działać.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Jaki internet LTE "Domowy" wybrać?

Post autor: robertnik »

To wskazywało by na rozsądne zarządzanie przepustowością. Niewierze że rozsądek wygra z chciwością.
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Jaki internet LTE "Domowy" wybrać?

Post autor: bartex03 »

Cos w tym jest. Mam nową oferte T-Mobile ( chodzi super) i jak kupowalem przez telefon to facet sprawdzil lokalizacje i powiedzial ze moge kupic wersje 20M bo optymalnie tyle osiągne i nie mam szans na wiecej. Tymaczasem osiagam 40 okolo. Jednak konsultant powiedzial ze cytuje " zeby być szczerym to opcja nizsza a jak bedzie pan chcial to sam sobie zwiekszy"
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Jaki internet LTE "Domowy" wybrać?

Post autor: piotrzet »

No to chyba dobrze że nie wciskają od razu najdroższej wersji tylko sam sonie wybierasz
tomek245
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-03-20, 07:35

Re: Jaki internet LTE "Domowy" wybrać?

Post autor: tomek245 »

Wybierz sobie odpowiedni :)
matiEX
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2016-08-04, 14:22

Re: Jaki internet LTE "Domowy" wybrać?

Post autor: matiEX »

Witajcie,
skorzystam z wątku bo mam bardzo podobną sprawę.
Mieszkam w Mosinie (woj. Wlkp), można powiedzieć że w samym centrum. W promieniu maks. 1km od mojego domu mam 4 nadajniki wszystkich operatorów. Od roku korzystam z oferty Play internet na kartę i zakupiłem sobie router Huawei E5180. Generalnie źle nie jest ale bardzo mnie irytuje nie stabilne działanie tego internetu, bardzo zmienne prędkości od 2-25 Mbit/s i czasami zrywanie połączenia mimo dobrego zasięgu (4/5 kresek). Dodatkowym minusem jest limit 100GB, który przeważnie włącza się w najmniej odpowiednim momencie.
Zainteresowała mnie reklama T-Mobile i opinie niektórych osób na forum odnośnie lejka, który praktycznie nie występuje. Wg. BTSearch mam 2 nadajniki T-mobile, na telefonie zasięg jest bardzo dobry, tylko pytanie czy ta ich oferta z routerem Huawei B529 jest warta uwagi pod względem technicznym? Czy może lepiej zainwestować w coś innego?
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Jaki internet LTE "Domowy" wybrać?

Post autor: robertnik »

Przecież musisz sprawdzić co masz. Na pozwoleniach są komplety, bez tylko 800.
Jak jest to B715 bo zakreguje 3(oczywiście jeśli je odbierasz), jak tylko 2, bo 2600 ma niewielki zasięg to to co dają w abonamencie wystarczy.
W Play podobnie. Na spadki prędkości i tu i tu ruter niczego nie zmienia, a 2 lata umowy to długo że hoho...
matiEX
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2016-08-04, 14:22

Re: Jaki internet LTE "Domowy" wybrać?

Post autor: matiEX »

Nie rozumiem chyba do końca poprawie odnośnie tych częstotliwości.
Obrazek
Na zrzucie widać pasma GSM i LTE, nie patrzeć tylko na LTE?
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Jaki internet LTE "Domowy" wybrać?

Post autor: robertnik »

Mapy Ci podlinkowałem, wstawianie z niej screenów niczego nie zmienia. Sprawdzić to znaczy sprawdzić w rzeczywistości.
matiEX
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2016-08-04, 14:22

Re: Jaki internet LTE "Domowy" wybrać?

Post autor: matiEX »

A ok, rozumiem. Na play mam wszystkie częstotliwości, już sprawdzałem. Bawiłem się oprogramowaniem LTE Watch na routerze. Pozostaje sprawdzić jeszcze T-Mobile. Chociaż jak wspomniałes dwa lata to szmat czasu w tej technologii. Czy jakaś inna oferta która lejek ma po 200GB?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki internet LTE "Domowy" wybrać?

Post autor: matek451 »

W Mosinie Play posiada 4 BTS-y, na tych przy Rzemieślniczej 3 i Leszczyńskiej działa komplet LTE czyli LTE2600, LTE1800, LTE2100 i LTE800. Przy Sowinieckiej 8 i Kościuszki 1 trzy pasma, brak LTE2600. E5180 powinien działać z LTEWatchH czy Toolboxem więc pozostaje wymusić konkretne pasma LTE na nim i po kolei sprawdzić parametry sygnału, CID i wykonać speedtesty. Wybrać najszybsze, ewentualnie pomyśleć o antenie zewnętrznej. Możliwe że da się wymusić połączenie z konkretnym BTS-em. W Play bez umowy na kartę to minimum100GB na LTE można mieć za 5/15 zł na m-c więc warto popróbować mając sprzęt do LTE. 200GB to dwie karty więc koszt 10 zł/m-c. Jak przedstawiają się rezultaty na LTEWatchH i poszczególnych pasmach LTE, który to BTS, jaki sygnał i prędkości. Pokaż screeny i speedtesty. t-Mobile na Sowinieckiej 8 i Pożegowskiej1 ma własne LTE800 i LTE1800NetWorks. Możesz sprawdzić T-Mobile na e5180 i ich karcie.
matiEX
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2016-08-04, 14:22

Re: Jaki internet LTE "Domowy" wybrać?

Post autor: matiEX »

A więc tak, poniżej zrzuty ekranu speedtestów i widoku LTEwatch. Wykonałem kilka testów na każdym paśmie, wybrałem najlepsze.
Dodam, że router stoi przy TV jakieś 2m od okna ale mógłbym go wrzucić na poddasze, przy kominie wentylacyjnym i wyciągnąć kominem przewód do anteny (anten) na dach (długość przewodu max 2-2.5m). Testowałem sygnał na zewnątrz na telefonie (Redmi 4 Prime) i tam speedtest pokazuje ping na poziomie 29ms, D: 55Mbit/s a U:35Mbit/s. Niestety nie wiem jaki nadajnik itd.

800Mhz:
Obrazek

1800Mhz:
Obrazek

2100Mhz:
Obrazek

2600Mhz:
Obrazek

Jeszcze mam pytanie w jaki sposób uzyskujecie 100GB za 5zł? Ja płacę za pakiet 49zł/mc. Nazywa się no limit a w rzeczywistości jest do tych 100GB.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Jaki internet LTE "Domowy" wybrać?

Post autor: dzejk »

Jest temat na forum o bezpłatnym lte w red bull. Ta oferta nie dość, że jest o wiele tańsza (wystarczy 75 zł na cały rok), to lejek jest luźniejszy (2Mb/s) i nie włącza się tak szybko (obecnie mam prawie 140GB ściągnięte i lejka brak). A skoro odbierasz 4 pasma w LTE (wszystkie z tego samego nadajnika, wg ltewatch), to warto kupić router z agregacją pasm.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki internet LTE "Domowy" wybrać?

Post autor: onken »

Redbullmobile, i taryfa RBM5, temat wałkowany od lat.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki internet LTE "Domowy" wybrać?

Post autor: matek451 »

LTE800 BTS Kościuszki 1, słabe prędkości. Dobry sygnał. LTE1800, LTE2100 ten sam BTS, sygnał OK, LTE1800 przytkane lepiej na LTE2100. LTE2600 też z niego, widać uruchomiono ostatnio, slaby sygnał i niezłe prędkości. telefon pewnie korzysta z agregacji pasm LTE. Lektura viewtopic.php?f=10&t=44149&start=1590
matiEX
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2016-08-04, 14:22

Re: Jaki internet LTE "Domowy" wybrać?

Post autor: matiEX »

Ok. Wszystko jasne. Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Będę testował.
Czy można tu zadać pytanie o sprzęt a właściwie o router z agregacją i antenę do tego?
ODPOWIEDZ