Jaki internet LTE "Domowy" wybrać?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Jaki internet LTE "Domowy" wybrać?

Post autor: bartex03 »

Cos w tym jest. Mam nową oferte T-Mobile ( chodzi super) i jak kupowalem przez telefon to facet sprawdzil lokalizacje i powiedzial ze moge kupic wersje 20M bo optymalnie tyle osiągne i nie mam szans na wiecej. Tymaczasem osiagam 40 okolo. Jednak konsultant powiedzial ze cytuje " zeby być szczerym to opcja nizsza a jak bedzie pan chcial to sam sobie zwiekszy"
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Jaki internet LTE "Domowy" wybrać?

Post autor: piotrzet »

No to chyba dobrze że nie wciskają od razu najdroższej wersji tylko sam sonie wybierasz
tomek245
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-03-20, 07:35

Re: Jaki internet LTE "Domowy" wybrać?

Post autor: tomek245 »

Wybierz sobie odpowiedni :)
matiEX
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2016-08-04, 14:22

Re: Jaki internet LTE "Domowy" wybrać?

Post autor: matiEX »

Witajcie,
skorzystam z wątku bo mam bardzo podobną sprawę.
Mieszkam w Mosinie (woj. Wlkp), można powiedzieć że w samym centrum. W promieniu maks. 1km od mojego domu mam 4 nadajniki wszystkich operatorów. Od roku korzystam z oferty Play internet na kartę i zakupiłem sobie router Huawei E5180. Generalnie źle nie jest ale bardzo mnie irytuje nie stabilne działanie tego internetu, bardzo zmienne prędkości od 2-25 Mbit/s i czasami zrywanie połączenia mimo dobrego zasięgu (4/5 kresek). Dodatkowym minusem jest limit 100GB, który przeważnie włącza się w najmniej odpowiednim momencie.
Zainteresowała mnie reklama T-Mobile i opinie niektórych osób na forum odnośnie lejka, który praktycznie nie występuje. Wg. BTSearch mam 2 nadajniki T-mobile, na telefonie zasięg jest bardzo dobry, tylko pytanie czy ta ich oferta z routerem Huawei B529 jest warta uwagi pod względem technicznym? Czy może lepiej zainwestować w coś innego?
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Jaki internet LTE "Domowy" wybrać?

Post autor: robertnik »

Przecież musisz sprawdzić co masz. Na pozwoleniach są komplety, bez tylko 800.
Jak jest to B715 bo zakreguje 3(oczywiście jeśli je odbierasz), jak tylko 2, bo 2600 ma niewielki zasięg to to co dają w abonamencie wystarczy.
W Play podobnie. Na spadki prędkości i tu i tu ruter niczego nie zmienia, a 2 lata umowy to długo że hoho...
matiEX
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2016-08-04, 14:22

Re: Jaki internet LTE "Domowy" wybrać?

Post autor: matiEX »

Nie rozumiem chyba do końca poprawie odnośnie tych częstotliwości.
Obrazek
Na zrzucie widać pasma GSM i LTE, nie patrzeć tylko na LTE?
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Jaki internet LTE "Domowy" wybrać?

Post autor: robertnik »

Mapy Ci podlinkowałem, wstawianie z niej screenów niczego nie zmienia. Sprawdzić to znaczy sprawdzić w rzeczywistości.
matiEX
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2016-08-04, 14:22

Re: Jaki internet LTE "Domowy" wybrać?

Post autor: matiEX »

A ok, rozumiem. Na play mam wszystkie częstotliwości, już sprawdzałem. Bawiłem się oprogramowaniem LTE Watch na routerze. Pozostaje sprawdzić jeszcze T-Mobile. Chociaż jak wspomniałes dwa lata to szmat czasu w tej technologii. Czy jakaś inna oferta która lejek ma po 200GB?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki internet LTE "Domowy" wybrać?

Post autor: matek451 »

W Mosinie Play posiada 4 BTS-y, na tych przy Rzemieślniczej 3 i Leszczyńskiej działa komplet LTE czyli LTE2600, LTE1800, LTE2100 i LTE800. Przy Sowinieckiej 8 i Kościuszki 1 trzy pasma, brak LTE2600. E5180 powinien działać z LTEWatchH czy Toolboxem więc pozostaje wymusić konkretne pasma LTE na nim i po kolei sprawdzić parametry sygnału, CID i wykonać speedtesty. Wybrać najszybsze, ewentualnie pomyśleć o antenie zewnętrznej. Możliwe że da się wymusić połączenie z konkretnym BTS-em. W Play bez umowy na kartę to minimum100GB na LTE można mieć za 5/15 zł na m-c więc warto popróbować mając sprzęt do LTE. 200GB to dwie karty więc koszt 10 zł/m-c. Jak przedstawiają się rezultaty na LTEWatchH i poszczególnych pasmach LTE, który to BTS, jaki sygnał i prędkości. Pokaż screeny i speedtesty. t-Mobile na Sowinieckiej 8 i Pożegowskiej1 ma własne LTE800 i LTE1800NetWorks. Możesz sprawdzić T-Mobile na e5180 i ich karcie.
matiEX
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2016-08-04, 14:22

Re: Jaki internet LTE "Domowy" wybrać?

Post autor: matiEX »

A więc tak, poniżej zrzuty ekranu speedtestów i widoku LTEwatch. Wykonałem kilka testów na każdym paśmie, wybrałem najlepsze.
Dodam, że router stoi przy TV jakieś 2m od okna ale mógłbym go wrzucić na poddasze, przy kominie wentylacyjnym i wyciągnąć kominem przewód do anteny (anten) na dach (długość przewodu max 2-2.5m). Testowałem sygnał na zewnątrz na telefonie (Redmi 4 Prime) i tam speedtest pokazuje ping na poziomie 29ms, D: 55Mbit/s a U:35Mbit/s. Niestety nie wiem jaki nadajnik itd.

800Mhz:
Obrazek

1800Mhz:
Obrazek

2100Mhz:
Obrazek

2600Mhz:
Obrazek

Jeszcze mam pytanie w jaki sposób uzyskujecie 100GB za 5zł? Ja płacę za pakiet 49zł/mc. Nazywa się no limit a w rzeczywistości jest do tych 100GB.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Jaki internet LTE "Domowy" wybrać?

Post autor: dzejk »

Jest temat na forum o bezpłatnym lte w red bull. Ta oferta nie dość, że jest o wiele tańsza (wystarczy 75 zł na cały rok), to lejek jest luźniejszy (2Mb/s) i nie włącza się tak szybko (obecnie mam prawie 140GB ściągnięte i lejka brak). A skoro odbierasz 4 pasma w LTE (wszystkie z tego samego nadajnika, wg ltewatch), to warto kupić router z agregacją pasm.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6437
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki internet LTE "Domowy" wybrać?

Post autor: onken »

Redbullmobile, i taryfa RBM5, temat wałkowany od lat.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki internet LTE "Domowy" wybrać?

Post autor: matek451 »

LTE800 BTS Kościuszki 1, słabe prędkości. Dobry sygnał. LTE1800, LTE2100 ten sam BTS, sygnał OK, LTE1800 przytkane lepiej na LTE2100. LTE2600 też z niego, widać uruchomiono ostatnio, slaby sygnał i niezłe prędkości. telefon pewnie korzysta z agregacji pasm LTE. Lektura viewtopic.php?f=10&t=44149&start=1590
matiEX
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2016-08-04, 14:22

Re: Jaki internet LTE "Domowy" wybrać?

Post autor: matiEX »

Ok. Wszystko jasne. Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Będę testował.
Czy można tu zadać pytanie o sprzęt a właściwie o router z agregacją i antenę do tego?
ODPOWIEDZ