3.5G w zasięgu play

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
teogie
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2016-09-26, 07:01

3.5G w zasięgu play

Post autor: teogie »

Witam serdecznie,
przeszukałem forum lecz nie widzę nic mnie interesującego zatem podaję w nowym wątku...

- jakie polecicie oferty internetu w zasięgu play 3G (3.5G) ?

Zastanawiam się nad ofertą firmową play internet elastyczny, lecz w ofercie jest zapisane że działa na LTE i HSPA+ (3.5G) a co z samym 3G? (UMTS)?

Dziękuję za poświęconą uwagę. :)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: 3.5G w zasięgu play

Post autor: matek451 »

A jaka to lokalizacja? w Play póki co można korzystać z Play Internet na Kartę z bonusem 100GB za rejestrację. Starter za 0/9 zł, najlepiej ten starszy. Można zarejestrować 10 starterów z bonusem. Działa na 3G i LTE w Play.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: 3.5G w zasięgu play

Post autor: dzejk »

Do powyższego trzeba dodać, że z reguły bonus 100 GB jest ważny przez 30 dni, chyba że kupisz taki http://jdtech.pl/2016/08/play-100-gb-wa ... odnik.html
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: 3.5G w zasięgu play

Post autor: matek451 »

Dlatego polecałem ten starszy bez żółtego paska, na którym ogólnie są dużo lepsze opcje jeśli chodzi o pakiety internetowe.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6443
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: 3.5G w zasięgu play

Post autor: onken »

Dzejk, niestety niektorym juz sie nie przedluzyl pakiet 100GB

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: 3.5G w zasięgu play

Post autor: dzejk »

Podasz źródło? Szwagier używa w telefonie drugi miesiąc i działa. Może zrobili coś nie tak.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6443
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: 3.5G w zasięgu play

Post autor: onken »

Na telepolis pisali, ze 2-3 osoby

Podobnie tez w RBM

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
teogie
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2016-09-26, 07:01

Re: 3.5G w zasięgu play

Post autor: teogie »

Witam i dziękuję za odpowiedzi.

Chciałbym podkreślić że zależy mi na zasięgu 3G (UMTS), więc wszelkie LTE, szmery-bajery nie wchodzą w grę... w miejscu odbioru (typ bunkier) tylko zasięg play dociera w 3G, reszta jest lecz w 2G... stąd moje pytania, ponawiam

- jaka oferta jest obecnie najkorzystniejsza cenowo dla zasięgu 3G (UMTS/HSPA+?) w zasięgu Play?

edit: za rejestrację to jest bonus jednorazowy a zależałoby mi na czymś cyklicznym / stałym. | choć mobilnym ;)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: 3.5G w zasięgu play

Post autor: matek451 »

LTe to nie żaden bajer, na wielu BTS-ach Play odpalił już LTE800, którego zasięg jest podobny do tego z UMTs900 na 3g, którego zasięg masz. Jak nie chcesz korzystać z LTE to twoja sprawa. Na LTE w Play można korzystać z kart pre-paid RBM na kartę 5 z usługą darmowy Internet LTE bez limitu, koszt kilka zł m-c. Ofertę na 3G póki co już dostałeś, czyli bonus za rejestrację do końca stycznia. A potem Play Internet na Kartę . Oferta w Play na abonament nawet elastyczna nieopłacalna. Ale jak chcesz płacić to bierz.
teogie
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2016-09-26, 07:01

Re: 3.5G w zasięgu play

Post autor: teogie »

matek451 pisze:Ofertę na 3G póki co już dostałeś, ... bonus za rejestrację do końca stycznia. ... Play Internet na Kartę . Oferta w Play na abonament nawet elastyczna nieopłacalna. Ale jak chcesz płacić to bierz.
Masz na myśli że w Play na kartę można aktywować pakiety tzw. "nolimit" ?

Póki co, zależy mi na ubiciu miesięcznych kosztów - na kartę przy doładowaniu min. 50 zł (czyli średnio 25 zł/m-c czyli nolimit na miesiąc odpada!) to taniej wychodzi - jak się zdaje - te 20 czy wręcz 10 zł w elastycznym (czyli RBM to oferta korzystna tylko LTE - jak rozumiem), szczególnie że zużycie w górnych granicach oscyluje trochę ponad 8 GB, chociaż zdarza się skorzystać z YT czy ipli ...
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: 3.5G w zasięgu play

Post autor: matek451 »

RBM 5 to taryfa głosowa w Play, na której można włączyć usługę Darmowy internet LTE bez limitu co 30dni. Są sposoby uzyskania RWK na takiej karcie a koszty faktyczne to kilka złotych na m-c. Potrzebny zasięg LTE w Play oraz sprzęt do obsługi LTE. To 8GB na m-c ? A teraz możesz korzystać na starterze PInK z bonusa 100GB/m-c na 3G i LTE. Koszt nawet 0 zł jak w salonie będą mieli zasięgowy starter PInK za 0 zł lub 9 zł za normalny PInK. Można zarejestrować 1o0 takich starterów i aktywować bonusy do końca stycznia 2017. Póki co nie korzysta się w Play z innych ofert. Po co przepłacać?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: 3.5G w zasięgu play

Post autor: dzejk »

bonus za rejestrację w play jest tylko dla pierwszych 10 kart.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: 3.5G w zasięgu play

Post autor: matek451 »

O jedno zero za dużo w mojej informacji. literówka , zdarza się najlepszym. Ale jak ma się dużą rodzinę można zaszaleć z tymi PInK i bonusami.
teogie
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2016-09-26, 07:01

Re: 3.5G w zasięgu play

Post autor: teogie »

matek451 pisze:RBM 5 to taryfa głosowa w Play, na której można włączyć usługę Darmowy internet LTE bez limitu co 30dni. Są sposoby uzyskania RWK na takiej karcie a koszty faktyczne to kilka złotych na m-c. Potrzebny zasięg LTE w Play oraz sprzęt do obsługi LTE. To 8GB na m-c ? A teraz możesz korzystać na starterze PInK z bonusa 100GB/m-c na 3G i LTE. Koszt nawet 0 zł jak w salonie będą mieli zasięgowy starter PInK za 0 zł lub 9 zł za normalny PInK. Można zarejestrować 1o0 takich starterów i aktywować bonusy do końca stycznia 2017. Póki co nie korzysta się w Play z innych ofert. Po co przepłacać?
Napisałem że mam tylko zasięg 3.5G (UMTS, HSPA+) na nadajnikach Play - (a LTE to 3.75G !!! Modem mam LTE, ale rzecz właśnie w zasięgu 3G tylko Play, reszta 2G!!)

Dziękuję za informację lecz, ten "PinK" z bonusem 100GB/m-c w 3G (w jakim salonie, Play?). Właśnie nie chciałbym przepłacać, póki co zostaje ten Play elastyczny... :|

Dzięki.

edit: ten PinK - http://www.startowki.pl/product_info.ph ... cts_id/289 przecież to zasięg Plus? :(
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: 3.5G w zasięgu play

Post autor: dzejk »

Pink - Play internet na kartę.
A nie chcesz zainwestować w zewnętrzną antenę kierunkową, która pozwoli złapać sygnał LTE ?
Podaj miejscowość, to sprawdzimy, jak to wygląda.
I czemu nie chcesz korzystać z tego http://jdtech.pl/2016/08/play-100-gb-wa ... odnik.html ? Nic tańszego nie znajdziesz dla 3g.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: 3.5G w zasięgu play

Post autor: matek451 »

Kolejny niewolnik, tym razem abonamentu w Play. Pewnie mu konsultanci wytłumaczyli, że tylko abonament elastyczny i nic innego. Na dodatek stara się nam wytłumaczyć co to jest LTE w Play i na czym działa w Play zamiast podać lokalizację. Po prostu opadają ręce.
teogie
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2016-09-26, 07:01

Re: 3.5G w zasięgu play

Post autor: teogie »

dzejk pisze:Pink - Play internet na kartę.
A nie chcesz zainwestować w zewnętrzną antenę kierunkową, która pozwoli złapać sygnał LTE ?
...
I czemu nie chcesz korzystać z tego http://jdtech.pl/2016/08/play-100-gb-wa ... odnik.html ? Nic tańszego nie znajdziesz dla 3g.
Nie chcę inwestować, bo przez fona. :p Chcę skorzystać z 3G jakie łapie.

Fajne startery, ale nie jasne jak włączyć na rok (8 GB/m-c, nie jest źle) jak słychać że za tą rejestrację tylko na 30 dni :szok: no i ciężko je dostać (prawdę mówiąc od 2 miesięcy widzę tylko te żółte startery - więc pozostaje tylko za 50 zł - 12,5zł/m-c), najgorsze że miałem InK Play ale mi poblokowali. :/

Pod linkiem jest
Rejestrujemy kartę

Od czerwca zaczęła się wielka akcja z rejestracją kart w Play. W przypadku Play Internet na Kartę otrzymujemy za to możliwość uruchomienia bonusa: 1 rok ważności konta (głównego) oraz 100 GB transferu (ważne 30 dni).
To jednak za rejestrację te 100 GB na 30 dni czy na rok?! W którym regulaminie jest że 100GB na rok?
/A co potem? 50 zł na dwa miesiące (25zł/m-c) ?!? Bo jak tak to lepiej zbić cenę w Play elastycznym... 100 GB przy zużyciu 8 GB na m-c mija się z celem, nie? :D
matek451 pisze:Kolejny niewolnik, tym razem abonamentu w Play. Pewnie mu konsultanci wytłumaczyli, że tylko abonament elastyczny i nic innego. Na dodatek stara się nam wytłumaczyć co to jest LTE w Play i na czym działa w Play zamiast podać lokalizację. Po prostu opadają ręce.
Kurde, człowieku - nie pomagasz, nie hejtuj !! :ban?: Nikt mi nie tłumaczył. Po prostu podkreślam że LTE na nic się zda, bo najwyżej 3G/3.5G . Mam prawo nie podawać lokalizacji zwłaszcza że miejsce odbioru tłumi sygnał który jest wg map/BTSów - więc na co? Ja wiem jaki mam zasięg z którego mogę skorzystać ... i masz rację, przy tej uwadze Twojej opadają :shock:
Ostatnio zmieniony 2016-10-02, 17:59 przez teogie, łącznie zmieniany 1 raz.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: 3.5G w zasięgu play

Post autor: dzejk »

w linku, który dałem masz wszystko ładnie wytłumaczone dlaczego na tych konkretnych starterach bonus działa dłużej niż 30 dni. Zobacz na stacjach paliw, kioskach ruchu, serwisach gsm. Bez problemu kupiłem ostatnio 2 takie.
teogie
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2016-09-26, 07:01

Re: 3.5G w zasięgu play

Post autor: teogie »

dzejk pisze:w linku, który dałem masz wszystko ładnie wytłumaczone dlaczego na tych konkretnych starterach bonus działa dłużej niż 30 dni. Zobacz na stacjach paliw, kioskach ruchu, serwisach gsm. Bez problemu kupiłem ostatnio 2 takie.
Dzięki. No niestety prowincja. :kwasny:

Dobra, doczytałem :D za dużo kombinowania = stresu że się nie zazębią bonusy i kiszka, lepiej dopłacić ale na spokojnie. ;) Zdrowie ma się jedno.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: 3.5G w zasięgu play

Post autor: matek451 »

Człowieku ja nie hejtuję. To ty przyszedłeś tu po pomoc a tłumaczysz ludziom co to jest LTE w Play. Dla mnie to możesz sobie korzystać z czego chcesz i na czym chcesz. Nie musisz podawać lokalizacji , twoja sprawa. Dla takich jak ty zawsze mam jedną odpowiedź . Radź sobie sam. Ty przecież nie potrzebujesz pomocy. Wiesz najlepiej jaki masz zasięg w Play, oferty też jak widać znasz a jedyny twój problem to, że w twojej okolicy wykupili wszystkie startery PInK ze stara taryfą.
teogie
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2016-09-26, 07:01

Re: 3.5G w zasięgu play

Post autor: teogie »

matek451 pisze: ... To ty przyszedłeś tu po pomoc ... Wiesz najlepiej jaki masz zasięg w Play, oferty też jak widać znasz a jedyny twój problem to, że w twojej okolicy wykupili wszystkie startery PInK ze stara taryfą.
Wiele słów, mało treści. Przyszedłem po pomoc z konkretnymi informacjami co jest, Z pytaniem czy w takich podanych warunkach jest jakaś lepsza oferta (bo nie wiem, napisane!) po co od razu wychwalać i wciskać wszystkim LTE jak temat NIE DOTYCZY zasięgu LTE lecz dobrej (lepszej) oferty na dostęp w technologi 3.5G?!? :padam: Think!
ODPOWIEDZ