nju internetowy-opinie o ofercie

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Blazer
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 168
Rejestracja: 2010-11-08, 20:58
Lokalizacja: Warszawa

nju internetowy-opinie o ofercie

Post autor: Blazer »

Ostatnio pojawiła się oferta w nju, nju internetowy:
W skrócie co miesiąc za max. 29zł:
na start 40GB,
po 6mies.80GB,
po roku 100GB,
a po 2 latach 120GB.
Ogólnie oferta szału nie robi, ale jest kilka plusów:
1. Brak "umowy"-jednomiesięczny okres wypowiedzenia,
2. Po trzech miesiącach 0zł opłaty w przypadku braku połączeń (konieczność aktywowania usługi im dłużej tym lepiej),
3. Nadajniki Orange
4. Brak zapisów w regulaminie o "nadmiernym ruchu internetowym".
Minusy:
1. 120GB dopiero po 2 latach,
2. Konieczność włączenia usługi "im dłużej tym lepiej",
3. 19gr/1MB, co oznacza że już po 152MB mamy pełen rachunek 29zł.
Sposób obejścia:
Kupić już teraz włączyć promocję stażową (niech numer leży i nabiera mocy), zapłacić 3x9zł (27zł), a po pół roku cieszyć się z 80GB za 29zł.

Oferta nie najgorsza, co prawda to nie 16zł/100GB miesięcznie w RBM, ale:
- nie trzeba pamiętać o doładowaniu
- nie trzeba pamiętać o włączaniu usługi "darmowe LTE"
- powinno być szybciej niż na obciążonych nadajnikach Play'a - co prawda ciekawe jak długo, ale nawet gdyby jakość się pogorszyła, to jak coś mamy 1 miesiąc na wypowiedzenie umowy.
Ogólnie oferta na +, szczególnie dla osób które nie chcą wiązać się długoterminową umową.

P.S. Małe sprostowanie oferta nie jest już tak nowa bo obowiązuje od czerwca 2016r, ale jakoś mi się nie rzuciła w oczy, a i tu na forum jakoś mało o niej słychać.
teogie
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2016-09-26, 07:01

Re: nju internetowy-opinie o ofercie

Post autor: teogie »

Warunki usługi dla każdej technologii przesyłu (2G) czy tylko najnowszego (LTE/HSPA+) jak play internet elastyczny?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: nju internetowy-opinie o ofercie

Post autor: ja.michal »

Wszystkie.

Taka ciekawostka, w tej ofercie, zgodnie z regulaminem nie można korzystać z VoIP bo będzie to traktowane jako działanie na szkodę operatora. :hyhy: Zaczynają się zabezpieczać przez komunikatorami i rozmowami przez nie (WhatsApp, Skype, etc).
Blazer
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 168
Rejestracja: 2010-11-08, 20:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: nju internetowy-opinie o ofercie

Post autor: Blazer »

ja.michal pisze:Wszystkie.

Taka ciekawostka, w tej ofercie, zgodnie z regulaminem nie można korzystać z VoIP bo będzie to traktowane jako działanie na szkodę operatora. :hyhy: Zaczynają się zabezpieczać przez komunikatorami i rozmowami przez nie (WhatsApp, Skype, etc).
7.2.W ramach oferty Abonent nie może wykonywać połączeń, które są w dalszej kolejności przekierowywane za pomocą dowolnej technologii, a w szczególności w technologii POTS (konwencjonalnej analogowej linii telefonicznej) oraz transmisji danych VoIP (ang. Voice over Internet Protocol–Głos przez Protokół Internetowy). Abonent usługi jednocześnie zobowiązuje się nie udostępniać odpłatnie możliwości korzystania z taryfy innym osobom. Takie działanie będzie traktowane jako działanie na szkodę Orange Polska S.A.

Chyba chodzi tu nie tyle o komunikacje przez komunikatory, a bardziej gdybym wykonywał połączenia przez Skype na komórki i stacjonarne.Jak nie ma zapisów o "nadmiernym obciążaniu sieci", to muszą się pojawić jakieś zamienniki :dobani:
teogie
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2016-09-26, 07:01

Re: nju internetowy-opinie o ofercie

Post autor: teogie »

btw.
Blazer pisze:Jak nie ma zapisów o "nadmiernym obciążaniu sieci", to muszą się pojawić jakieś zamienniki :dobani:
Był tu dział "prawny" omawiający na co szczególnie zwracać uwagę w regulaminach ofert?

Jakoś nie rzuca mi się w oczy... to poproszę o link.
tomasz100
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2016-08-16, 05:23

Re: nju internetowy-opinie o ofercie

Post autor: tomasz100 »

Sam korzystam.
Plusy:
1. Umowa na czas nieokreślony.
2. Jak się nie korzysta(karta w szufladzie, nie zapłaci się nic).
3. Internet działa (przynajmniej mi) lepiej od play.(np. oglądanie streamu na hitbox się nie tnie, na play nie da się oglądać mimo szybszego internetu).
minusy:
1. Odświeżanie pakietu danych na stronie działa z bardzo dużym opóźnieniem.
2. Wyższy ping niż play.
3. Tylko 40 GB.

Co do voip, ten zapis w regulaminie był nawet zanim jeszcze powstała taryfa internetowa. Jak się ich zapyta o ten punkt regulaminu to odpowiadają, że nie dotyczy skype itp. (ze skype korzystam zero problemów).
Po wykorzystaniu pakietu lejek 1Mb pobierania 1Mb wysyłania.
Ogólnie jestem zadowolony.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: nju internetowy-opinie o ofercie

Post autor: ja.michal »

To raczej zabezpieczenie przed korzystaniem z takiej karty w jakiejś centralce VoIP. ;)
Blazer
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 168
Rejestracja: 2010-11-08, 20:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: nju internetowy-opinie o ofercie

Post autor: Blazer »

tomasz100
Co do odświeżania pakietów i pingów to się dopiero okaże.
Natomiast co do 3 minusa- czyli tylko 40GB, to należałoby napisać że przez pierwsze 6 miesięcy, bo później ci się podwaja.
Jedyne czego nie wiem to czy staż liczy się od początku posiadania karty czy od momentu włączenia usługi "im dłużej tym lepiej" (warunek konieczny by mieć więcej gigabajtów)?
Ja akurat wziąłem już teraz bo za 2- 3miesiące się przeprowadzam i celowo chcę żeby już leciał staż.
Posiadam aktualnie RBM, ale odkąd zrobiło się chłodniej i robi się wcześniej ciemno, to korzystanie z niego jest prawdziwą udręką więc najprawdopodobniej będzie on jako zapasowa 100GB. Niestety będę musiał go utrzymać bo może uda się odzyskać kasę (a obecnie jest tam już 150zł):
https://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=12582
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: nju internetowy-opinie o ofercie

Post autor: onken »

Fakt, pomarzyc mozna :-)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
teogie
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2016-09-26, 07:01

Re: nju internetowy-opinie o ofercie

Post autor: teogie »

Blazer pisze:Jedyne czego nie wiem to czy staż liczy się od początku posiadania karty czy od momentu włączenia usługi "im dłużej tym lepiej" (warunek konieczny by mieć więcej gigabajtów)? ... Ja akurat wziąłem już teraz bo za 2-3 miesiące się przeprowadzam i celowo chcę żeby już leciał staż.
Tak, po włączeniu usługi.
Blazer
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 168
Rejestracja: 2010-11-08, 20:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: nju internetowy-opinie o ofercie

Post autor: Blazer »

Karta nju odpalona, miejscowość podwarszawska i ciekawostka:
LTE:
Obrazek
DC-HSPA+:
Obrazek
Zapewne wszyscy korzystają z domyślnie ustawionego LTE, a tu na HSPA+ niespodzianka.
E3372+Netgear WNDR4300, to samo jest w telefonie (orange) więc to nie wina sprzętu.
Po prostu niedziela godzina 20 i ciemniej coraz wcześniej.
teogie
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2016-09-26, 07:01

Re: nju internetowy-opinie o ofercie

Post autor: teogie »

Blazer pisze:Po prostu niedziela godzina 20 i ciemniej coraz wcześniej.
Socjolog się znalazł widzę :D co że ciemno?

Poważnie, dobra oferta dla domu i VPN. Wiadomo w HSPA+
ODPOWIEDZ