Plus Internet LTE bez Limitu

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Plus Internet LTE bez Limitu

Post autor: dzejk »

rwk nie przechodzi, więc pewnie kasa też nie.
Awatar użytkownika
theleshek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2016-10-14, 10:09
Lokalizacja: Czaplinek, PL

Re: Plus Internet LTE bez Limitu

Post autor: theleshek »

A szkoda bo to by była chyba najbardziej korzystna oferta jaka znalazłem do tej pory ;-)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Plus Internet LTE bez Limitu

Post autor: matek451 »

To źle szukałeś. Co cię obchodzą jakieś złotówki na konto promocyjne, które i tak nie przechodzą po migracji ?Ciebie interesuje tylko RWK i jego przejście na taryfę RBM na kartę 5. Za rejestrację karty RBM na kartę 5 nie ma takiego bonusa ale jest na nim DIL. Dlatego RWK trzeba uzyskać na RBM na kartę 5 w inny opisywany przeze mnie tutaj kilkakrotnie.
Awatar użytkownika
theleshek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2016-10-14, 10:09
Lokalizacja: Czaplinek, PL

Re: Plus Internet LTE bez Limitu

Post autor: theleshek »

Próbowałem zabłysnąc, ale nie wyszło ;-P
columb
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2016-10-30, 17:35

Re: Plus Internet LTE bez Limitu

Post autor: columb »

matek451 pisze:W Plusie nie bierze się oferty tylko SIM. Jak juz to teraz w ramach Happy Days i z DWR-966 lub E5186 i najlepiej ze Smartdom 100GB za 30 zł + 199 zł za te routery. Spróbuj z https://dl.dropboxusercontent.com/u/197 ... latest.rar loguj się na adres jaki masz na B315. W Czaplinku iest pozwolenie na LTE1800aero2 . To jedyny BTS do LTE w Plusie. I to powinno ci wystarczyć za odpowiedź. Reklamy w TV szkodzą. Masz swój B315, do testów trzeba było kupić kartę Plusa za 5 zł , zarejestrować i mieć bonus 50GB. A co z Play, jaka to oferta?
Nie wiem czy dobrze piszę, bo jestem nowy, ale mam pytanie czy ten router z plusa E5186 ma poblokowany wybór anten zewnętrznych, czy też bez problemu zadziała np. z tą anteną z Cybertecha?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Plus Internet LTE bez Limitu

Post autor: dzejk »

nie ma blokad.
columb
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2016-10-30, 17:35

Re: Plus Internet LTE bez Limitu

Post autor: columb »

Dzięki za odpowiedź. Czy w mojej lokalizacji (Łańcut ul. Kusocińskiego 8) będzie dobrze działał E5186 z anteną zew. i czy będę mógł wymusić w razie czego 3G? Testowałem już zestaw domowy z Plusa i miałem średni zasięg Lte, cały czas miałem dobry transfer tylko wieczorem w graniacach 1 Mb.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Plus Internet LTE bez Limitu

Post autor: dzejk »

czyli bez dalszego sprawdzania już wiadomo, że plusa możesz sobie darować, bo z czasem będzie tylko gorzej.
masz pod nosem nadajniki networks! (czyli orange i t-mobile z LTE 1800) oraz play, więc ich startery testuj.
barek16
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 365
Rejestracja: 2015-08-30, 23:09
Lokalizacja: Polska

Re: Plus Internet LTE bez Limitu

Post autor: barek16 »

columb pisze:Czy w mojej lokalizacji (Łańcut ul. Kusocińskiego 8 )
Columb na tym nowym BTSie przy Armi Krajowej Play ma odpalony komplet pasm LTE w tym 2600MHz. Testowałem już go kilka razy (na sprzęcie bez LTE-A) na 2600 poniżej 35Mbps tam nie spotkałem (a widziałem i 90Mbps). Wiadomo to testy tylko wyrywkowe, musiałbyś sprawdzić przez dłuższy okres w godzinach szczytu. Dla Networks! Czyli Orange i T-Mobile leci z niego tylko LTE 1800MHz, jeden sektor ustawiony na przedmieście, drugi na MOSiR z obydwu w okolicach 35-50 Mbps zawsze jest. Trzeci sektor jest w kierunku Albigowej, tam zerowe obciążenie 90-100 Mbps cały czas, ale z Kusocińskiego to raczej w ten na Mosir się załapiesz.
columb
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2016-10-30, 17:35

Re: Plus Internet LTE bez Limitu

Post autor: columb »

Barek16 dzięki za info, będę to testował. Tymczasem i tak zamówiłem ten router E5186 z Plusa bo mam go w ramach Smart Dom, tak że potraktowałem to jako inwestycję w sprzęt. W piątek prawdopodobnie będę go miał w domu, więc na weekendzie będę mógł też potestować startery od innych operatorów. Mam też w razie czego ten BTS w MPGiKu (na Traugutta) widzę go z domu i mam do niego jakieś 220m. Z telefonu na zewnątrz szło mi kiedyś super LTE (z T-mobile). Idealnie by było jednak z Plusa bo mam go za śmieszne pieniądze ze względu na inne usługi (telefon i polsat).
barek16
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 365
Rejestracja: 2015-08-30, 23:09
Lokalizacja: Polska

Re: Plus Internet LTE bez Limitu

Post autor: barek16 »

Na tym BTSie na MPGiK żaden operator nie nadaje LTE, to z T-Mobile musiałeś łapać właśnie z Armi Krajowej. Oczywiście przetestuj wszystkich operatorów, ale z góry mogę Ci powiedzieć że po Plusie zbyt wiele się nie spodziewaj. Co prawda zasięg LTE jest dobry bo na Kominie Elektrociepłowni mają odpalone LTE800, ale prędkości są żenujące, zresztą na ich LTE na 1800MHz jest to samo. Jednak 1 BTS na to miasto to zbyt mało, tym bardziej że Plus jest u nas dość popularny. W Playu do niedawana było to samo ale uruchomienie drugiego BTSa z wszystkimi częstotliwościami troche to poprawiło.
A tak btw nie ma tam u Ciebie jeszcze światłowodów ? Wiem że ciągnął w kierunku Wysoka i Albigowa mat-sat.
columb
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2016-10-30, 17:35

Re: Plus Internet LTE bez Limitu

Post autor: columb »

Barek16 Właśnie dzisiaj w sobotę testowałem starter z Tomobile, działał całkiem nieźle, tak jak pisałeś prawdopodobnie ściąga mi z ul. Armii Krajowej. Router mam w domu na razie bez żadnej anteny zewnętrznej, mam sygnał ale praktycznie na granicy LTE (nie pokazuje żadnej kreski ale jest LTE) i o godz. 18.00 mam jakieś 20 Mb/s, więc myślę że jest ok. Da się normalnie pracować.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Plus Internet LTE bez Limitu

Post autor: Hermogenes »

Kreski nic nie mówią przy LTE poz Hermogenes
barek16
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 365
Rejestracja: 2015-08-30, 23:09
Lokalizacja: Polska

Re: Plus Internet LTE bez Limitu

Post autor: barek16 »

Przetestuj jeszcze Play, teraz za rejstrację dają 10GB w sam raz do testów. Jak Ci router złapie wystarczające parametry L1800 na agregacje z L800 to powinno w miarę chodzić. Tak czy inaczej docelowo jakaś antena by się przydała bo między Toba a BTSem są dwie górki, a i Twoja ul. jest w dolince. Możesz wrzucić screeny z E5186ToolBox albo LTEWatch[H] zobaczymy jakie te parametry teraz masz.
Co do T-Mobile to drogi operator, jeżeli docelowo miałbyś go wybierać to lepiej brać "nju internetowy"- submarka Orange działa w L1800 na tych samych BTSach co T-Mobile i Orange.
columb
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2016-10-30, 17:35

Re: Plus Internet LTE bez Limitu

Post autor: columb »

Dzisiaj mi się skończył limit ze startera na T-mobile. Mogę jeszcze zobaczyć tego Playa. Mam zamówioną antenę z Cybetecha - Antena Dualna LTE/4G 15dBi MIMO do Huawei E5186-22s. Jak dostanę antenę to zobaczę dopiero jak to działa i wstawię screeny. Zastanawiam się jeszcze nad tym czy nie ustawić antenę na nadajnik między Głuchowem a Kosiną GPS: 50,065000,22,307778 - mam do niego jakieś 5 km ale całkiem wolną przestrzeń i chyba tam jest Lte z Plusa. To by była dla mnie najlepsza opcja ponieważ aktywują mi chyba jutro właśnie kartę z Plusa - miałbym net już bez dodatkowych kosztów.
barek16
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 365
Rejestracja: 2015-08-30, 23:09
Lokalizacja: Polska

Re: Plus Internet LTE bez Limitu

Post autor: barek16 »

Próbować zawsze możesz, tego BTSa nie testowałem już ponad rok, a wtedy było na nim tylko L1800 i działało dość kiepsko, teraz widzę że jest też pozwolenie L800. Testuj testuj :-)
columb
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2016-10-30, 17:35

Re: Plus Internet LTE bez Limitu

Post autor: columb »

Dzisiaj rano aktywowali mi kartę z Plusa. Dałem router w oknie na I piętrze od strony wschodniej i mam takie wyniki jak na obrazku. Daję też zrzut z Tolbooxa, napiszcie jak sprawdzić z którego bts-a mi aktualnie łapie. Teraz czekam tylko na antenę, no to wtedy jeszcze zobaczymy.
Obrazek
Obrazek
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Plus Internet LTE bez Limitu

Post autor: matek451 »

To nie jest BTs LTE1800Aero2 z Łańcuta tylko z Kosiny. Parametry jak na taka odległość niezłe. Ale testy należy zrobić w godzinach wieczornych przy największym obciążeniu sieci.
columb
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2016-10-30, 17:35

Re: Plus Internet LTE bez Limitu

Post autor: columb »

Właśnie o to mi chodziło żeby złapało z Kosiny, bo ten z Łańcuta był przeciążony wieczorem. Napisz mi jak sprawdzasz który to BTs ?
Będę jeszcze dzisiaj testował po 20.00.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Plus Internet LTE bez Limitu

Post autor: matek451 »

Musisz patrzeć na Cell ID, w HEX jest to 5696( dwie ostatnie cyfry 03 to nr. sektora )co po konwersji na DEC daje ID22166 czyli BTS Kosina.
columb
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2016-10-30, 17:35

Re: Plus Internet LTE bez Limitu

Post autor: columb »

O godz. 20.00 mam w granicach 8-10 Mb/s, a kiedyś z tego nadajnika z Łańcuta o tej porze ledwo 1Mb/s. Jutro przetestuję jeszcze z anteną.
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: Plus Internet LTE bez Limitu

Post autor: patryk7588 »

CP/Plus dostali wysoką karę za lejki w pierwszej wersji Power LTE: http://gsmonline.pl/newsy/plus-oszukiwal-w-reklamach
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Plus Internet LTE bez Limitu

Post autor: dzejk »

W końcu się doczekali. Najbardziej podoba mi się ta część:
Ponadto Prezes UOKiK nakazał Cyfrowemu Polsatowi i Polkomtelowi emisję ogłoszeń o wprowadzeniu konsumentów w błąd. Przez 30 dni mają być emitowane w telewizji, po 5 razy dziennie w paśmie wieczornym. W ogłoszeniach tych spółki mają obowiązek poświecić każdemu z naruszeń co najmniej po 15 sekund. Decyzje Urzędu obie spółki mają zamieścić na swoich stronach wraz z linkiem w górnej części strony głównej.
Tylko szkoda, że ta kasa trafi do budżetu i tv, a nie do zwykłych ludzi.
ml13
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 508
Rejestracja: 2015-07-17, 18:58
Lokalizacja: Málaga

Re: Plus Internet LTE bez Limitu

Post autor: ml13 »

Też mi się podoba, w końcu ktoś coś z tym zrobił :)
Obrazek
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: Plus Internet LTE bez Limitu

Post autor: patryk7588 »

Okazuje się UOKiK nie przyczepił się do zapisów w regulaminie a tylko do kampanii reklamowej tych usług....
Decyzja nie jest ostateczna i można się od niej odwołać.
Odwołanie nastąpi, tu raczej nie można się spodziewać innego obrotu sprawy, kolejne miesiące/lat w sądach i ostatecznie pewnie połowa tej kwoty do zapłacenia.
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Plus Internet LTE bez Limitu

Post autor: bartex03 »

patryk7588 pisze:Okazuje się UOKiK nie przyczepił się do zapisów w regulaminie a tylko do kampanii reklamowej tych usług....
Regulaminy były napisane jasno. Problem był w tym że Polkomtel nie rozumiał co sam napisał. Tutaj UOKiK wiecej nie zdziała, w przeciwieństwie do sądów, które mogą się zająć indywidualnymi przypadkami.
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: Plus Internet LTE bez Limitu

Post autor: patryk7588 »

Podałeś ich do sądu?
ODPOWIEDZ