Jaki internet LTE?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Romek
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 624
Rejestracja: 2012-01-07, 18:32
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Jaki internet LTE?

Post autor: Romek »

mateusz512 pisze:Nie wiem, w moim mieście niby króluje Plus i Play ale te sieci nie mają takich ofert jak Orange i T-Mobile.
Play, Orange i T-Mobile w ostatnich miesiącach bardzo intensywnie rozbudowują swoje sieci LTE.
Romek
Edimax 6200n TP-LINK TL-MR3420 TP-LINK TL-WR1043ND +OPEN WRT Gargoyle by obsy PL
mateusz512
Stały użytkownik forum
Posty: 67
Rejestracja: 2016-10-19, 17:41

Re: Jaki internet LTE?

Post autor: mateusz512 »

Wiem że decyzja należy do mnie, lecz chcę się upewnić z której sieci miałbym najlepszy internet. Tak jak wspominałem kolega mieszkajacy dom obok ma modem przenośny huawei i tak na spokojnie ma czasami ponad 30Mb/s downloadu i 10Mb/s uploadu, z Plusa kolega testował miał około 90Mb/s downloadu a ja u siebie na telefonie tylko raz miałem w godzinach wieczornych 78Mb/s downloadu i 30 uploadu wiec moim zdaniem dobrze bylo a teraz tylko 30DL i 10UP.

Co do T-MOBILE to chyba zrezygnuje ponieważ mam nadajnik niedaleko lecz salon został zlikwidowany.

Na tą chwile moje zadania są takie:
Plus - niby jest najlepszy zasięg lecz mają bardzo ubogie oferty nawet dla firm, 100GB nie będzie wystarczające.
Play - też z testów wynika że tak jak Plus ma dobry zasięg ale także z ofertami ubogo.
Orange - miałem kończyć z tą siecią współpracę po <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> od nich neostrady lecz patrząc na ofertę LTE kusi mnie podpisanie nowej oferty, tylko tutaj nie wiem jak będzie z prędkościami bo na telefonie słabo to wyglada.
Romek
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 624
Rejestracja: 2012-01-07, 18:32
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Jaki internet LTE?

Post autor: Romek »

Na obecną chwilę Orange ma najlepszą ofertę dla firm i bardzo dobrą dla osób fizycznych. Sieć BTS -ów Orange i T-Mobile jest w zasadzie wspólna i wszystko wskazuje że będą wspólne BTS na LTE 800 i 2600.
Romek
Edimax 6200n TP-LINK TL-MR3420 TP-LINK TL-WR1043ND +OPEN WRT Gargoyle by obsy PL
mateusz512
Stały użytkownik forum
Posty: 67
Rejestracja: 2016-10-19, 17:41

Re: Jaki internet LTE?

Post autor: mateusz512 »

Okej, czyli najlepiej i najkorzystniej będzie wybór Orange? Tylko jeszcze powiedzcie mi czy to fqktycznie bedzie dobrze śmigało u mnie w domu i biorę w następnym tygodniu. (Jak wspominałem mieszkam w Opocznie ul. Partyzantów 12)
Sieć BTS -ów Orange i T-Mobile jest w zasadzie wspólna i wszystko wskazuje że będą wspólne BTS na LTE 800 i 2600.
Co do tego to polecam sprawdzić częstotliwości nadajników w pobliżu.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Jaki internet LTE?

Post autor: robertnik »

To strzał w ciemno. Wszyscy operatorzy mają tak skonstruowane regulaminy że mogą ciąć, a ty możesz ich pocałować w rj11...
Wiązanie się umową to nieprzewidywalne ryzyko. Może być dobrze, albo nie. Jak już musisz podpisywać umowę kup jakiemuś studentowi dobrą wódkę i zapłać za wszystkie abonamenty z góry(często to 10 cykli). Jak przestanie działać to w plecy jesteś niewiele i możesz <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> kolejnego studenta i innego operatora.
Najlepiej było z RBM 5. Nielimitowany internet Cię nic nie kosztował, musiałeś mieć 30zł na koncie i aktywować go co miesiąc, a sim to prepaid, jak przestaje działać to nie masz obowiązku płacenia dalej celem zobowiązań. Tyle że zaczynają ciąć, tu mój przypadek.

Musisz sam zdecydować, czy wciąga Cię hazard z podpisywaniem długich umów, kombinowanie z studentami, czy comiesięcznymi aktywacjami usługi...
mateusz512
Stały użytkownik forum
Posty: 67
Rejestracja: 2016-10-19, 17:41

Re: Jaki internet LTE?

Post autor: mateusz512 »

Musisz sam zdecydować, czy wciąga Cię hazard z podpisywaniem długich umów, kombinowanie z studentami, czy comiesięcznymi aktywacjami usługi...

Jak wspominałem ja to rozumiem, to teraz u kazdego operatora norma ale chcę wiedzieć u którego jest najlepszy w mojej okolicy ten internet.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Jaki internet LTE?

Post autor: robertnik »

Najlepszość ma różne kryteria i to słowo dla nas może oznaczać coś innego. Dla mnie tanio, stabilnie, nie koniecznie najszybciej, ale i nie najwolniej. Tu masz mapę(zlinkowana na Twoją lokalizację). W transmisji bezprzewodowej i to każdej jest cała masa czynników, które na to wpływają. Gdyby było to szczere pole to najlepszy miał być z najbliższego nadajnika, ale to nie pole. Transmisja to fale. Jak się będziesz kąpał to jedną ręką rób fale, a drugą zasłaniaj całą dłonią, palcami... Zobaczysz że różnie fale się zachowują. Nie w przełożeniu 1:1, ale podobnie będzie i u Ciebie. Kup sobie parę sestawów prepaid i zrób testy, najlepiej o różnych porach dnia. Tak mniej więcej wydeklaruje Ci się lider prędkości i zasięgu. TO jak już będziesz miał liderów Twojej i tylko Twojej lokalizacji to wybierz ofertę.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki internet LTE?

Post autor: matek451 »

BTS LTE1800Networks na Partyzantów 1 masz pod nosem. Kup starter Orange za 5 zł, uruchom bonus 100GB i przetestuj.
mateusz512
Stały użytkownik forum
Posty: 67
Rejestracja: 2016-10-19, 17:41

Re: Jaki internet LTE?

Post autor: mateusz512 »

matek451 pisze:BTS LTE1800Networks na Partyzantów 1 masz pod nosem. Kup starter Orange za 5 zł, uruchom bonus 100GB i przetestuj.
Zgadza się, jest maszt Play i Orange na Partyzantów 1 i cały czas piszę że mam <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> telefon LG G4 w abonamencie z Orange i mam 7GB internetu wiec testuje, to się chyba nie różni od startera za 5zł. Z okna dachowego nawet widzę maszt (trudno go nie zauważyć) ale prędkości jakie osiągam są takie: 14-28Mb/s DL i max około 20Mb/s UP a trochę dalej jak pójdę do pokoju czyli za mieszkanie sąsiada mam czasami 20-40Mb/s DL i 5-16Mb/s wiec szału nie ma.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki internet LTE?

Post autor: matek451 »

A czego ty oczekiwałeś po LTE w Opocznie na LTE1800NetWorks ? Prędkości bardzo przyzwoite. A na testy szkoda tych 7GB skoro można mieć teraz 100GB w Orange za 5 zł więc grzech nie korzystać przez te 2 m-ce.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Jaki internet LTE?

Post autor: robertnik »

To nie są złe prędkości. U mnie po ściągnięciu lejka na modemie USB tak to w Play wygląda.

Obrazek

Powinieneś wymusić tylko LTE przy testach(na różnych wersjach chodzi o kraje, romach będzie się to robić inaczej. G2 kupowałem siostrze i przechodziłem te klocki).
Mając modem stawiasz go w miejscu gdzie masz najlepszy zasięg, ewentualnie dokupujesz antenę. No i testy o paru porach dnia(w szczycie spadnie).

@matek451 a co to za promocja?
mateusz512
Stały użytkownik forum
Posty: 67
Rejestracja: 2016-10-19, 17:41

Re: Jaki internet LTE?

Post autor: mateusz512 »

Wydaje mi się że niestety ze wzgledu na prędkości i w ogóle zasięg, będę zmuszony wybrać Plusa z tym limitem 100GB ponieważ Orange wypada dość słabo i Play też nie za dobrze, T-mobile nie mam co testować bo mam najdalej nadajnik. Potestuje jeszcze na telefonie (modemu nie mam) ale chyba padnie na Plusa i będę się męczył z ograniczeniami i lejkami przez 2 lata.
Jedyne co jeszcze mogę zrobić to kupić antenę, <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> oferte z Orange na 14 dni do testów i wtedy zobaczyć bo na telefonie moge sobie testowac a na modemie być może będzie o wiele lepiej śmigał.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki internet LTE?

Post autor: matek451 »

A kiedy robiłeś testy LTE z Plusa ? Pokaż screena z NCI oraz speedtest. Co do T-mobile to masz BTS LTE1800NetWorks przy Partyzantów 1 więc co to za problem zrobić test. Ty nie masz problemów z zasięgiem bo BTS-y sa obok, LTE1800Aero2 przy Piotrkowskiej 61a. Problemem może być ich nadmierne obciążenie i testy trzeba zrobić w godzinach największego obciążenia sieci poszczególnych operatorów. Warto dysponować sprzętem z możliwością wymuszania pasm LTE oraz z LTE-A. Play posiada przy partyzantów 1 komplet pozwoleń na LTE a Plus oprócz LTE1800Aero2 ma jeszcze przy Piotrkowskiej pozwolenie własne na LTE2600.
mateusz512
Stały użytkownik forum
Posty: 67
Rejestracja: 2016-10-19, 17:41

Re: Jaki internet LTE?

Post autor: mateusz512 »

Warto dysponować sprzętem z możliwością wymuszania pasm LTE oraz z LTE-A.
Tak, warto dysponować lecz będę dysponował dopiero jak podpiszę umowę.
Co do zasięgu, faktycznie możliwe że to przez obciążenie nadajników mam tak słabą prędkość. Testy Plusa jak dobrze pamiętam robiłem w godzinach popołudniowych lecz nie u siebie w domu tylko na skrzyżowaniu Piotrkowskiej z Partyzantów i wyszło chyba 26Mb/s DL i coś koło 15Mb/s UP ale jutro kupie właśnie starter Plusa i T-Mobile i pożyczę jeszcze od sąsiada modem z Play'a wtedy zobaczymy która sieć będzie najlepiej chodzić (podejrzewam że Play i może T-mobile bo mam najbliżej nadajniki, z Orange to widzę co teraz jest)
mateusz512
Stały użytkownik forum
Posty: 67
Rejestracja: 2016-10-19, 17:41

Re: Jaki internet LTE?

Post autor: mateusz512 »

Ciekawi mnie jeszcze jedna rzecz, mianowicie sprawdzałem w jakimś programie z ktorym bts'em sie łącze tym LTE w telefonie i pokazuje mi gdzieś na ul. Zjazdowej lecz w btssearch nie ma tam żadnego nadajnika i nie wiem czy jeśli wezmę tą oferte LTE Biurowy to czy bedzie mi łączył z tym na Partyzantów czy na Zjazdowej.
ODPOWIEDZ