RBM dziwny limit 10Mb/s/1 połączenie

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kosteko

RBM dziwny limit 10Mb/s/1 połączenie

Post autor: kosteko »

Chciałem się was zapytać czy też tak macie że np. buforowanie filmów YT idzie max z prędkością 10Mbit/s tak samo pobieranie
Testowałem to tak:
W przeglądarkach Firefox/Microsoft Edge
Speed test 90Mbit/s
YT Buforowanie 10Mbit/s
Pobieranie z szybkiego serwera 10Mbit/s

Aplikacja do pobierania Ninja
1 połączenie na zadanie 10Mbit/s
15 połączeń na zadanie 90-100Mbit/s
Problem leży chyba w konfiguracji windows 10
Testowałem teraz jeszcze na telefonie podłączonym do tego samego routera
Buforowanie i pobieranie idzie z max prędkością
Problem na komputerze chyba nie jest związany z łącznością bezprzewodową bo transfer z dysku podłączonego do routera to 20Megabajtów/s sygnał bdb
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: RBM dziwny limit 10Mb/s/1 połączenie

Post autor: ja.michal »

Pogrzeb w ustawieniach ilości połączeń jednocześnie w Firefoxie. Może coś pomoże.
kosteko

Re: RBM dziwny limit 10Mb/s/1 połączenie

Post autor: kosteko »

Problem rozwiązany okazało się że miałem wyłączone w karcie sieciowej funkcje ARP offload i NS offload Teraz idzie na max
Tak z ciekawości zapytam jeszcze jaką szybkość transferu można teoretycznie osiągnąć w przypadku sieci Play na pasmie 1800+2600?
Obecnie mam:
Download 140Mbit/s
Upload 20 Mbit/s
Co mi całkowicie wystarcza tylko czasami w gorszych warunkach pogodowych kiedy siła sygnału słabnie transfer też spada.
Kusi mnie zmienić antenę z SignaFlex na Cybertech 15dBi niby ze wzmocnieniem na 2600 i zastanawiam się czy zmiana ta mogła by mi przynieść jakieś korzyści
Drugie pytanie dotyczy ogólnie LTE Advanced czy jak mam włączoną agregacje 1800+2600 to idzie to z jednego nadajnika czy może być tak że np 1800 z jednego i 2600 z drugiego Bo jestem w zasięgu obydwóch nadajników Play jeden ma tylko 1800 w mojej miejscowości a drugi ma 1800+2600 w wiosce obok
barek16
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 365
Rejestracja: 2015-08-30, 23:09
Lokalizacja: Polska

Re: RBM dziwny limit 10Mb/s/1 połączenie

Post autor: barek16 »

Agregacja pasm możliwa jest tylko z jednej stacji, a dokładniej to tylko z tej samej komórki w obrębie stacji.
ODPOWIEDZ