Internet na wies ;)

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
flow99
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2016-11-01, 19:33

Internet na wies ;)

Post autor: flow99 »

Witam. Po przeprowadzce z Krakowa planuje zakupić internet do nowego domu, ze wzgledu takiego ze jest to wieś nie mam pojecie co wybrać.

Miejscowość to Wola Kalinowska. Po sprawdzeniu nadajnik http://beta.btsearch.pl/?dataSource=uke ... 15&zoom=15 znajduje sie 100/200m w lini prostej od mojego domu.

Zastanawiałem sie nad internetem mobilnym. Co byście polecili jeśli obecnie w krakowie sporo tego internetu zużywam. Pozdrawiam
Alan.W
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2016-10-02, 11:09

Re: Internet na wies ;)

Post autor: Alan.W »

Jeżeli zamierzasz dużo pobierać lub oglądać to może Orange - internet LTE dla domu.
Sam miałem podobny dylemat - u minie też jest nadajnik T-mobile tylko mam 500m do nadajnika.
Może i oferta orange nie jest tania ale na wsi nie ma za dużego wyboru bo w większości neostrada sięga max 10Mb/s o ile jest dostępna.
Tu mam 150Gb do wykorzystania w dzień na miesiąc i bez ograniczeń w nocy, a do tego w przypadku mojej opcji za 59,90 miesięcznie mam jeszcze 60Gb poza strefą domową. Przy tej ofercie trudno o lejek (chociaż z tym nigdy nie wiadomo)
Mieszkam co prawda w innej części polski ale dylematy miałem takie same. U mnie ze wszystkich testowanych sieci najsłabiej działał LTE z CP gdzie prędkośc sięgała max 10Mb/s. Pozostałe sieci podobnie ok. 40-45Mb/s up 15-20 Mb/s. W moim przypadku zadecydowało te 150Gb bo potrzebuję miesięcznie w granicach 100-120Gb
flow99
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2016-11-01, 19:33

Re: Internet na wies ;)

Post autor: flow99 »

A co sadzisz o tym internecie od t-mobile (nie oszukuje ze sklaniam się ku nie mu lecz 150gb tj. Dla mnie za malo), teoretycznie nie jest w regulaminie wspominane o lejku kiedy zakladaja, co do tego Orange to bedzie dzialac z tej samej antety co jest 100/200 m od domu czy musi być to antena orange?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet na wies ;)

Post autor: matek451 »

A skąd ta pewność , że ten BTS T-Mobile obok działa w LTE? Na tym BTS-ie pewne to jest 3G z UMTS900 w ramach NetWorks. Zasięg LTE w Orange i T-Mobile raczej z BTS-a LTE1800NetWorks w Skale. Trzeba najpierw zrobić testy LTE T-Mobile i Orange w tej lokalizacji i w Skale. Telefon z LTE z zainstalowanym Neywork Cell Info i karty Orange za 5 zł z bonusem 100GB za rejestrację. T-Mobile karta z dostępem do LTE bo nie wszystkie ten hojny operator wpuszcza do tej technologii. Do tego test Play na pre-paidzie Play Internet na Kartę za 9 zł, zasięg z BTS-a Skała, pozwolenia na LTE1800, LTE2100 i LTE800. W Play można mieć nielimitowany internet LTE za kilka zł/m-c.Plusa możesz sobie odpuścić, zasięg tylko na LTE800 Sferii, sieć działa z reguły kiepsko. Zanim podpiszesz umowę z T-Mobile zapoznaj się z jej Regulaminem, lejek jest i to 16Kb/s tylko wg uznania a na LTE po 100GB masz lejek 2Mb/s. Noce poza limitem dodatkowo płatne. sprzęt od T-Mobile to jakaś porażka.
flow99
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2016-11-01, 19:33

Re: Internet na wies ;)

Post autor: flow99 »

W piątek / sobota podesle testy i dopiero bede wołal o pomoc ;) ( mam możliwość wzięcia umowy na firme co w orange się oplaca. 560gb powinno wystarczyć na miesiac)
Alan.W
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2016-10-02, 11:09

Re: Internet na wies ;)

Post autor: Alan.W »

Na firmę to może będzie lepsza oferta ale indywidualnie to szału nie ma.
A z tym LTE w Play za kilka złotych to przesada bo przez pierwszy miesiąc 69,99zł potem 78,99zł a po 13 miesiącach 80,99zł (ewentualnie bez sprzętu o 20zł taniej). No i lejek po 100GB po którym prędkość spada do max 1Mb/s
W T-mobile podobnie cena 79,90 miesięcznie, limit w nielimitowanym to też 100GB a po tym prędkość max 2 Mb/s

Nie wiem jakie praktyki są w tych sieciach z tym 100GB bo jak miałem w Plusie nielimitowany LTE 20GB to lejek dostawałem dopiero po wykorzystaniu 70-80GB.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet na wies ;)

Post autor: matek451 »

Wypisujesz jakieś bzdury nie tylko na temat Orange , a to co piszesz na temat Play nie warto czytać bo nie ma nic wspólnego z prawdą. Oferta Internet LTE dla domu za 44,90 +15,01zł/m-c za sprzęt bardzo dobra dla użytkowników indywidualnych. Do tego Orange szybko rozbudował LTE800 na terenach pozamiejskich. Oferta dla firm bardzo dobra więc jak jest możliwość to warto brać ze sprzętem.Play nie ma żadnej konkurencji w ofertach pre-paid na internet, szczególnie gdy ma się zasięg LTE i wciąż działa Darmowy internet LTE na kartach RBM na kartę 5. Plus to na dzień dzisiejszy najsłabszy operator mobilny. T-mobile nie nadąża za Orange a oferty gorsze od partnera z NetWorks.Ale to wszystko dywagacje, jakiekolwiek kroki można podjąć dopiero po testach iod tego autor powinien zacząć.
Alan.W
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2016-10-02, 11:09

Re: Internet na wies ;)

Post autor: Alan.W »

@matek451
Te moje bzdury znajdziesz na stronach internetowych Play i T-mobile więc się nie podniecaj. Może i wiedzę masz ale po tak dużej ilości postów na tym forum powinieneś już lepiej formułować swoje wypowiedzi.
Nie ma co się dziwić że potem większość nowych użytkowników boi się cokolwiek napisać bo zawsze znajdzie się taka osoba jak ty.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet na wies ;)

Post autor: matek451 »

Nie kompromituj się dalej, nie zabieraj głosu w temacie, o którym nie masz pojęcia. Nie powołuj się na Play czy T-mobile w celu poparcia bzdur jakie piszesz o ofercie Play , w regulaminie http://www.play.pl/dokumenty/2016/90873 ... -08-22.pdf nie ma nic o kwotach 78,99 czy 80,99zł/m-c . Abonament wynosi 69,99 zł przez cały okres umowy, dotyczy abonamentu ze sprzętem. Do tego zgodnie z cennikiem płaci się 49 zł za E51869(bo to jedyny sensowny router stacjonarny z LTE-A) lub za 259 zł AC810S lub za 1 zł E5185 jeśli ktoś wybiera mobilny router z LTE-A. To tyle w temacie abonamentu z Play , który i tak się nie opłaca. Ty nie masz zielonego pojęcia o czym piszę jeśli chodzi o internet LTE bez limitu w Play za kilka zł w ofercie na kartę. Jestem do bólu precyzyjny i wiedzą o tym wszyscy gdy polecam ofertę RBM na kartę 5 z usługą Darmowy internet LTE bez limitu. Wielokrotnie opisałem szczegółowo ten sposób i do tego jak uzyskać RWK na takiej karcie. Wtedy dysponując własnym sprzętem LTE i zasięgiem LTE w Play można mieć nawet 200GB z pełna prędkością LTE za 5 zł/m-c. Przy takiej cenie nikt rozsądny nie weźmie abonamentu w Play. Nikt ci nie zabrania pisać ale zachowaj jakiś poziom i nie dezinformuj innych użytkowników. Oferta T-mobile jest droższa i gorsza niż z Orange i o tym tez wiedzą wszyscy zorientowani w temacie. Biorąc pod uwagę, że na LTE1800 korzystają ze wspólnej sieci oraz to, że Orange szybciej buduje swoje LTE800 i LTE2600 wybór Orange jest naturalny. Jednak jak podkreślam zawsze o wyborze decydować mogą jedynie testy w danej lokalizacji.
Alan.W
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2016-10-02, 11:09

Re: Internet na wies ;)

Post autor: Alan.W »

@matek451
Trochę ochłoń. Widzę że dziennie musisz napisać 4-5 postów i chyba we wszystkich tematach uczestniczysz na tym forum. Od takiego "guru"oczekiwałbym jakieś powagi, a ty tylko ten swój bełkot bez zrozumienia. Chcesz być poważany to pisz z sensem. Bo nie wiem w końcu do kogo kierujesz swoje odpowiedzi
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet na wies ;)

Post autor: matek451 »

Twój dorobek to 4 posty więc nie pouczaj innych, musisz się jeszcze dużo nauczyć aby udzielać porad na poważnym forum. Na razie "zabłysnałeś" jakimiś bzdurami na temat abonamentu w Play i nieznajomością DIL na RBM 5. Twoje propozycje i doświadczenia z internetem mobilnym w zupełnie innej lokalizacji nie mają znaczenia dla autora, nie znasz zasięgu operatorów u niego, lokalizacji BTS-ów i ich obciążenia. Proponujesz oferty bez zrobienia testów i uważasz ze to jest sensowne. Wbrew temu co piszesz nikt znający temat nie podpisze umowy z żadnym operatorem póki ich nie zrobi w konkretnej lokalizacji. Na szczęście kolega zrobi testy i dopiero wtedy można będzie przejść do konkretów.
Alan.W
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2016-10-02, 11:09

Re: Internet na wies ;)

Post autor: Alan.W »

@matek451
Jeszcze dwa posty i nabijesz 7200 z czego spora liczba dotyczy wymądrzania się i obrażania innych.
Sam najpierw na mnie naskoczyłeś a potem potwierdziłeś że oferta Orange będzie prawdopodobnie najlepsza.
Rozumiem że na tym forum to ty musisz zabrać pierwszy głos w każdym temacie i wciskasz swoje kombinacje z RBM. Nie wszystkich to interesuje.
To że mam już 5 postów nie ma tu nic do znaczenia.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet na wies ;)

Post autor: matek451 »

Ja nie naskakuje tylko prostuję to co napisałeś o ofercie Play. Po pierwsze, napisałeś że z LTE w Play nie ma LTE bez limitu za kilka zł/m-c co jest nieprawdą , oferta DIL na RBM na kartę działa, jest tez sposób na uzyskanie RWK na niej. Po drugie napisałeś nieprawdę na temat ceny abonamentu bez limitu w Play ze sprzętem. Kosztuje przez 24 m-ce 69,99, te dodatkowe 9 zł od 2 m-ca to opłata za ochronę internetu a dodatkowe 2 zł po roku to opłata za usługę TV. Oczywiście te opłaty można dezaktywować bo są usługami dodatkowymi. Dezinformujący post jest gorszy niż brak odpowiedzi.
Alan.W
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2016-10-02, 11:09

Re: Internet na wies ;)

Post autor: Alan.W »

Ty o Play ja o Orange a autor wątku chce T-mobile. No i wszystko ok.
Każdy ma prawo się wypowiedzieć bo po to są fora. Masz prawo nie zgadzać się z moimi postami i masz prawo wyprowadzać mnie z błędu, jednak rób to w taki sposób aby nikogo nie obrażać. Ja też mógłbym tu zacząć wypisywać głupoty pod twoim adresem, cytować twoje inne posty z innych wątków ale po co? Skończmy tą polemikę bo do niczego dobrego ona nie zaprowadzi.
Admin mógłby wykasować niepotrzebny spam w tym wątku.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet na wies ;)

Post autor: matek451 »

OK, nie ma sprawy kończymy OT i czekamy na testy w wykonaniu autora, teraz to tylko niepotrzebne bicie piany.
Awatar użytkownika
Orange Ekspert
Pracownik operatora
Posty: 263
Rejestracja: 2012-05-31, 14:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Internet na wies ;)

Post autor: Orange Ekspert »

flow99 pisze:A co sadzisz o tym internecie od t-mobile (nie oszukuje ze sklaniam się ku nie mu lecz 150gb tj. Dla mnie za malo), teoretycznie nie jest w regulaminie wspominane o lejku kiedy zakladaja, co do tego Orange to bedzie dzialac z tej samej antety co jest 100/200 m od domu czy musi być to antena orange?

Prosimy o podanie lokalizacji - miejscowość, ulica - sprawdzimy dostępny zasięg.
ODPOWIEDZ