T-mobile - Jaka oferta (najlepiej na kartę) LTE?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
largo10
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2015-02-04, 10:21
Lokalizacja: Polska

T-mobile - Jaka oferta (najlepiej na kartę) LTE?

Post autor: largo10 »

Witajcie!
Przeprowadziłem testy u siebie bo od jakiegoś czasu internet LTE z Playa bardzo mi zwolnił. Okazało się, że na T-mobile mogę wyciągnąć dużo lepszą prędkość.
I teraz pytanie do Was - jak to najlepiej zrobić? Nie chcę się wiązać umową, ponieważ ściągam duże ilości danych ok 500GB miesięcznie - więc spodziewałbym się bardzo szybko lejka.
Dotąd w Play na kartę miałem 2 startery. Aktywowałem pakiet za 45 zł i dopóki nie było lejka tej karty używałem. Później następna.
Natomiast w t-mobile nie widzę żadnych sensownych pakietów na LTE... Czy jest na to jakiś sposób (te pakiety są gdzieś poukrywane)? Czy jedyna opcja to abonament aby jako tako korzystać?

Proszę, doradźcie coś :D
Vheos777
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2016-11-19, 18:08

Re: T-mobile - Jaka oferta (najlepiej na kartę) LTE?

Post autor: Vheos777 »

W poniedziałek idę wziąć na próbę tę ofertę: https://goo.gl/YjGwVg
6 miesięcy za 1zł + 18 miesięcy za 80zł. Chyba, że chcesz wersję ze sprzętem (DWR-921 można wziąć), to wtedy 6x 1zł + 24x 80zł.

Wydrukwałem regulamin i byłem w kilku salonach + rozmowiałem z dwoma asystentami z BOK. Pytałem w szczególności o lejek, podawałem szacowaną ilość danych na 500GB - zapewniali, że jest to prawdziwie bez limitów danych ORAZ transferu.

Nadal mogliby podpiąć lejek pod punkt 4.4:
W przypadku Abonenta naruszającego lub zagrażającego integralności Usług Telekomunikacyjnych, Sieci lub przekazu, Operator
zastrzega sobie prawo do ograniczenia prędkości transmisji danych w taki sposób, że nie będzie ona wyższa niż 16 kBit/sek. Od
kolejnego Cyklu Rozliczeniowego ograniczenie to zostanie zniesione.
Kierownik jednego ze salonów powiedział, że gdybym robił jakieś niestworzone rzeczy typu stawianie serwera FTP przez LTE, to pewnie by się przyczepili, ale przy mniej-więcej równomiernie rozłożonym 500GB/miesiąc nie powinno być problemów.

Oczywiście tylko przekazuję, co mi powiedziano. Nie mam potwierdzenia, że tak to w praktyce działa, bo nie znam nikogo z tą ofertą (jest dośc świeża). Jakbyś zdecydował się wypróbować to daj znać, bo aktualnie mieszkam w miejscu bez miedźi i światłowodów, ale z siłą sygnału LTE niespadającą poniżej 90%.
largo10
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2015-02-04, 10:21
Lokalizacja: Polska

Re: T-mobile - Jaka oferta (najlepiej na kartę) LTE?

Post autor: largo10 »

Dzięki za informację. Też wezmę tą ofertę na testy i sprawdzę jak to będzie działać w praktyce. Gdyby dawało radę 500GB miesięcznie to mi ta oferta wystarcza :)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: T-mobile - Jaka oferta (najlepiej na kartę) LTE?

Post autor: matek451 »

A gdzie w tym regulaminie jest opcja testów ? Oferta z tragicznym sprzętem na 30m-cy, kpina z klienta, oferta za ponad 60 zł na m-c bez sprzętu z zapisem o lejku 16Kb/s wg. nieznanych nikomu kryteriów tym bardziej.
Vheos777
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2016-11-19, 18:08

Re: T-mobile - Jaka oferta (najlepiej na kartę) LTE?

Post autor: Vheos777 »

W każdej umowie T-Mobile (i Play, i zapewne też u innych operatorów) mają dopisek o 14-dniowym "okresie próbym", co oznacza, że można w tym terminie rozwiązać umowę bez konsekwencji. Z kosztami jest różnie - np. w T-Mobile jeśli tym "okresem próbym" nie trafisz na dzień wystawienia faktury, to nie zostanie naliczony koszt aktywacji.

Są 2 wersje tej oferty - ze sprzętem na 30 miesięcy oraz bez sprzętu na 24 miesiące. W obu przypadkach pierwsze 6 miesięcy jest za 1zł, więc średni koszt w wariancie na 2 lata wynosi 60zł/miesiąc.

Podpisałem przedwczoraj umowę na tę ofertą bez sprzętu. Jeśli zauważę lejek to dam znać ASAP - o ile 16Kb/s wystarczy na wysłanie posta :D Póki co zrobiłem 50GB w jeden dzień i nadal wszystko OK.

A i jeszcze jedno - w zakładce "wykorzystany transfer" w zarządzaniu kontem wyświetla się "max 2TB", ale zużywany transfer i tak nie jest naliczany. Porównuję z ofertą "30GB za 30PLN" z T-Mobile, gdzie rzeczywiście transfer "był nabijany".

Nie mam zamiaru reklamować ani polecać tej oferty (samemu jeszcze jej nie potwierdziłem), ale chcę wierzyć, że działa tak jak kilku różnych ludzi mnie o tym zapewniało, bo to moja ostatnia deska ratunku :P
Vheos777
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2016-11-19, 18:08

Re: T-mobile - Jaka oferta (najlepiej na kartę) LTE?

Post autor: Vheos777 »

Update odnośnie oferty "Internet bez limitu" od T-Mobile:

Uzyskałem dodatkowe informacje na temat powyższej oferty od lokalnego dostawcy internetu (światłowody i radiówka), który oddzwonił do mnie po tygodniu z pytaniem czy nadal jestem zainteresowany ich łączem radiowym. Rozmowa przeszła na internet mobilny i rozmówca powiedział, że może mi wytłumaczyć co T-Mobile ma na myśli przez "punkt 4.4", bo jego znajomy "pracuje w terenie" dla T-Mobile.

Otóż RZEKOMO, jeśli jakiś BTS jest srogo przeciążony, to sprawdzają wykorzystanie łącza na tym BTS'ie przez użytkowników i jeśli któryś z użytkowników kilkukrotnie przewyższa średnie wykorzystanie pozostałych, to decydują czy założyć lejek do końca danego okresu rozliczeniowego.

Oczywiście info nadal nie potwierdzone w praktyce, ale to i tak już dużo wyższy poziom szczegółowości niż dostaniesz od konsultanta T-Mobile :P
jakube12
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2016-02-29, 21:13

Re: T-mobile - Jaka oferta (najlepiej na kartę) LTE?

Post autor: jakube12 »

Vheos777, brzmi niemal tak samo jak Lejek Techniczny w Orange.
barek16
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 365
Rejestracja: 2015-08-30, 23:09
Lokalizacja: Polska

Re: T-mobile - Jaka oferta (najlepiej na kartę) LTE?

Post autor: barek16 »

Dokładnie- tyle że techniczny masz na dobę, a ten do końca okresu rozliczeniowego :-)
ODPOWIEDZ