PROBLEM z LTE w CP

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
radex
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2016-11-19, 15:43

PROBLEM z LTE w CP

Post autor: radex »

Witam wszystkich,od niespełna miesiąca jestem użytkownikiem internetu LTE cyfrowego polsatu, niestety dałem się nabrać na ich magiczny zestaw odu idu 200. Zestaw ten pozwala rozwinąć zawrotną prędkość internetu : download-0,51 Mb/s, upload-1.93 Mb/s, ping-40 ms. Często zdarza się że zwalnia jeszcze bardziej albo całkiem zrywa połączenie. Czy waszym zdaniem zmiana routera i podłączenie innej anteny mogło by usprawnić działanie internetu? Dodam że mieszkam w Bełchatowie.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: PROBLEM z LTE w CP

Post autor: matek451 »

Oczywiście, że da się rozwiązać problem z CP. Po prostu zrezygnować z umowy z CP i w ogóle nie brać internetu z Plusa/CP. Od dawna wiadomo, że w Bełchatowie internet od Solorza 'działa" tragicznie. Na Forum Plusa nie brakuje 'zadowolonych" uzytkowników z tego miasta. Plus to operator od dawna pozorujacy rozbudowę sieci, niby coś tam robi ale nijak ma się do przyrostu klientów i rosnacego transferu w sieci LTE. Korzystasz z LTE1800Aero2 czy z LTE800Sferii, jakie masz parametry sygnału na ODU? Pokaż je.Jaka to ulica w Bełchatowie ? Trzeba zrobic testy w twojej lokalizacji na telefonie LTE z Network Cell Info, pokaże CID BTS-a , do którego się logujesz i parametry sygnału LTE. Do testu użyj karty z ODU lub Plusa, za rejestrację głosowej za 5 zł jest bonus 50GB/m-c.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6443
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: PROBLEM z LTE w CP

Post autor: onken »

Zrezygnowac po miesiacu od podpisania umowy... Coz za blyskotliwa porada... :/

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: PROBLEM z LTE w CP

Post autor: matek451 »

Zrezygnować zawsze można oczywiście nie bez finansowych konsekwencji. Pytanie co robił autor przez dwa pierwsze tygodnie gdy można było oddać bez problemu ?. Nie od dziś wiadomo, że Plus/CP działa w wielu lokalizacjach kiepsko. Dlatego testy Plusa/CP na telefonie przed wzięciem umowy od razu rzowiewają wszelkie watpliwości. Do tego nie trzeba brać na testy IDU-ODU. Dziś te 50GB za rejestrację karty Plusa i telefon z Network Cell Info to najlepsze narzędzia do testów. W Bełchatowie są 4 pozwolenia na LTe1800Aero2 i pewnien nie wszystkie działają. Wystarczy porównać z infrastrukturą NetWorks lub Play i od razu w ciemno nie brać Plusa/CP. Tu nawet testow nie trzeba robić. Na tym terenie Plus po prostu nie istnieje od dawna. Można ratować się poprawa sygnału na ODU, sprzedawca z Nowej Jastrząbki oferuje juz nawet zestaw do tuningu ODU , składający się z anteny kierunkowej Dual LTE1800 i złącz do ODU. Tylko co to da jesli widać, że sieć Solorza praktycznie nie istnieje i ledwo dyszy? Stąd moja propozycja testu na zewnątrz i zlokalizowanie BTS-a , od tego zależą dalsze kroki. Czyli sprawdzenie jak dzialaja inne pozwolenia LTE1800 Aero2 w Bełchatowie i czy jest szansa na wymuszenie połaczenia z jakimś mniej obciążonym anteną kierunkową. Jesli nie ma to pozostaje płacić i płakać. Czekać aż Plus coś w Bełchatowie zrobi lub zrezygnować płacąc karę umowna.
radex
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2016-11-19, 15:43

Re: PROBLEM z LTE w CP

Post autor: radex »

Korzystam z sieci LTE 800 bo tylko na niej ten internet jakoś działa.
RSRP -107dBm
RSRQ -21dB
RSSI -82dBm
SINR -10dB
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: PROBLEM z LTE w CP

Post autor: radius »

Słaby sygnał. Poczytaj:

http://tplink-forum.pl/index.php?/topic ... 5%82u-lte/

Doszły mnie słuchy, że ODU-IDU v2 ma złącza u.fl na zewnętrzne anteny.

Jeśli to prawda mógłbyś próbować poprawić jakość i siłę sygnału.

CELL ID nie wyświetla?
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
radex
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2016-11-19, 15:43

Re: PROBLEM z LTE w CP

Post autor: radex »

Nie widze takiego parametru w diagnostyce ODU, mieszkam przy skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i Kempfinówka, według aplikacji o której pisał kolega wcześniej wychodzi że łącze się z nadajnikiem LTE 33141-7979265-23,test robiony telefonem z kartą plus
radex
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2016-11-19, 15:43

Re: PROBLEM z LTE w CP

Post autor: radex »

do ODU mam podłączoną antene sat do tv i nic więcej się tam nie podłączy
radex
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2016-11-19, 15:43

Re: PROBLEM z LTE w CP

Post autor: radex »

co dziwne testy na telefonie wychodzą lepiej niż na ODU???
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: PROBLEM z LTE w CP

Post autor: matek451 »

To BTS ID31169 przy Kościuszki 11. Tam jest pozwolenie na LTE1800Aero2. Na telefonie nie wymuszasz LTE800 i pewnie z automatu łaczy się z tym przeciązonym BTS-em na LTE1800. Pokaż screena z NCI. To wymuszone połaczenie na LTE800 to pewnie z BTS-em Sferii Mzurki. Brak pozwoleń na LTE800Sferii w Bełchatowie. Czeka cię wycieczka z telefonem pod BTS-y LTE1800Aero2 przy Budryka 14, Przemysłową 5 i na Os. Dolnośląskie22. Trzeba sprawdzić czy i jak działają. Sprawdzasz prędkości przy prawidłowych parametrach sygnału, do tego screeny z NCI. To jedyna nadzieja na szybszy internet. W CP ten złom jest ich własnością. Montaż do ODU kierunkowej anteny zewnętrznej Dual LTE1800MHz Yamagata głębokiej ingerencji w ODU. Trzeba odłaczyć antenę wewnątrz i podłaczyć inną. Są tam złącza ufl. Tak wyglada przykładowy zestaw do tego http://allegro.pl/antena-do-wzmocnienia ... 32039.html Takich jak ty nabitych w IDU-ODU nie brakuje i sprytni sprzedawcy szybko zareagowali. Tak jak pisałem w woj. łodzkim w wielu lokalizacjach Plus właściwie nie istnieje . Bełchatów i okolice jest sztandarowym przykładem jak nie nalezy budować sieci LTE.Na telefonie łaczysz się z LTE1800, telefon na zewnatrz działa lepiej niż ODU, który ma fatalna antenę dookólną. Na LTE1800Aero2 ma 20MHz pasma w MIMO, Sferia na LTE800 ma tylko 5 MHz ponoć w MIMO.
ytreukt
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2016-11-18, 17:02

Re: PROBLEM z LTE w CP

Post autor: ytreukt »

radex pisze:Witam wszystkich,od niespełna miesiąca jestem użytkownikiem internetu LTE cyfrowego polsatu, niestety dałem się nabrać na ich magiczny zestaw odu idu 200. Zestaw ten pozwala rozwinąć zawrotną prędkość internetu : download-0,51 Mb/s, upload-1.93 Mb/s, ping-40 ms. Często zdarza się że zwalnia jeszcze bardziej albo całkiem zrywa połączenie. Czy waszym zdaniem zmiana routera i podłączenie innej anteny mogło by usprawnić działanie internetu? Dodam że mieszkam w Bełchatowie.

mam to samo, nawet gdy już Ci się uda połączyć z innym BTS'em to i tak bedzie sie to pewnie ni jak mialo do swobody korzystania. Mam mobilny internet w plusie,play'u,orange,t-mobile - plus niezależnie od położenia jest poniżej DNA !! :wsciekly:

24 miesiace w <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font>, jak to się mówi :D
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6443
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: PROBLEM z LTE w CP

Post autor: onken »

Niestety, jak Plus sie nie obudzi to straci wielu klientow, i reklamy im w niczym nie pomogą...

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ytreukt
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2016-11-18, 17:02

Re: PROBLEM z LTE w CP

Post autor: ytreukt »

onken pisze:Niestety, jak Plus sie nie obudzi to straci wielu klientow, i reklamy im w niczym nie pomogą...
Dokładnie u Mnie nie ma co marzyć o lepszych wynikach. Robuwodwywują sieć (niby) jakoś tego nie widać :D :D
radex
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2016-11-19, 15:43

Re: PROBLEM z LTE w CP

Post autor: radex »

Niestety ingerencja w ich sprzęt może być ryzykowna, myślałem już o nowym routerze plus do tego dobra antena kierunkowa, niestety są to duże koszty a poprawa może być znikoma,może któryś z forumowiczów przeprowadzał taką operacje i chciałby się pochwalić wynikami...
radex
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2016-11-19, 15:43

Re: PROBLEM z LTE w CP

Post autor: radex »

Ma ktoś taki sprawdzony zestaw który mógłby polecić?
ytreukt
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2016-11-18, 17:02

Re: PROBLEM z LTE w CP

Post autor: ytreukt »

radex pisze:Ma ktoś taki sprawdzony zestaw który mógłby polecić?
Dołączam się do pyt, też bym spróbował :D
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: PROBLEM z LTE w CP

Post autor: matek451 »

Zanim cokolwiek kupisz zrób testy pod BTS-ami LTE1800Aero2 o których pisałem wcześniej. Nikt tego za ciebie nie zrobi, doświadczenia innych w innej lokalizacji nie mają znaczenia. Zakup routera LTE i anteny dual LTE1800MHz ma sens jeśli w Bełchatowie jest jakiś mniej obciążony BTS LTE1800Aero2.
ytreukt
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2016-11-18, 17:02

Re: PROBLEM z LTE w CP

Post autor: ytreukt »

matek451 pisze:Zanim cokolwiek kupisz zrób testy pod BTS-ami LTE1800Aero2 o których pisałem wcześniej. Nikt tego za ciebie nie zrobi, doświadczenia innych w innej lokalizacji nie mają znaczenia. Zakup routera LTE i anteny dual LTE1800MHz ma sens jeśli w Bełchatowie jest jakiś mniej obciążony BTS LTE1800Aero2.
U mnie niby jest BTS ok 8km w Lini prostej 1800Aero2, nie mam możliwości sprawdzenia, a chce spróbować :) możesz jakis zestaw dać? Antenę + router, z góry dzięki :)
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: PROBLEM z LTE w CP

Post autor: robertnik »

Hehe nie rozumiesz. Pod to znaczy udaj się z modemem, smartfonem w pobliże tego BTSa i zrób test, a nie wyceluj anteną w ten konkretny z 8km...
ytreukt
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2016-11-18, 17:02

Re: PROBLEM z LTE w CP

Post autor: ytreukt »

Jutro przetestuję i dam znać :)
radex
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2016-11-19, 15:43

Re: PROBLEM z LTE w CP

Post autor: radex »

Drodzy forumowicze prosze o pomoc w jeszcze jednej kwestii,pozbyłem się zestawu odu idu i podłączyłem huawei B315 i czeka mnie teraz wybór anteny. Jaką byście polecali w mojej lokalizacji, na jaką częstotliwość? Zmieniając poszczególne pasma przez program LTE Watch prędkość internetu na speed teście wychodzi porównywalna, na paśmie 800 download jest wyższy od uploadu co mogło by świadczyć o tym że jest mniej przeciążone nieśtety odległość do BTSa jest dość spora.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: PROBLEM z LTE w CP

Post autor: matek451 »

Na LTE800 Sferii z Mzurek nie licz na wiele, BTS obsługuje olbrzymi teren , na ktorym Plus praktycznie nie istnieje.Do tego to tylko 5MHz pasma w MIMO więc z założenia kiepsko. Inwestowanie w anteny do LTE800 pozbawione sensu, Plus zaprzestał już budowy tej sieci. Tak jak pisalem jeśli w Bełchatowie nie ma dostępu do neobciążonegoBTS-a LTE1800 Aero2 lub Plus nie uruchomi własnego LTE2600 to zapomnij o tym operatorze. Plus od dawna pozoruje rozbudowę sieci, teraz ponoć dodaje LTE1800 ale w Bełchatowie to i tak za malo. Główny nacisk kładzie na reklamy LTE-A w TV, którego praktycznie nie ma. Przymierza się ponoć do LTE900 bo raczej nie przedłuzy pozwoleń na LTE800Sferii. Pokaż screeny z testow LTE1800 i LTE800 z B315 na zewnątrz, skorzystaj z LTEWatchH lub E5186Toolbox.
radex
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2016-11-19, 15:43

Re: PROBLEM z LTE w CP

Post autor: radex »

LTE 1800
Obrazek
Obrazek
LTE 800
Obrazek
Obrazek
testy robione <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> w środku,ruter jakieś 2m od okna
radex
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2016-11-19, 15:43

Re: PROBLEM z LTE w CP

Post autor: radex »

Z wcześniejszych wypowiedzi wnioskuje ze jedynym sensownym rozwiązaniem jest zakup anteny do lte1800? Jeśli tak to jakiej? Z tego co widziałem to na forum polecane są anteny cybertecha, a może jakiś konkretny model?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: PROBLEM z LTE w CP

Post autor: dzejk »

przede wszystkim, to zmień operatora, bo tu widać, że jest lipa i antena nie pomoże.
Na 1800 MHz w LTE ta jest sprawdzona http://cybertech.com.pl/p140,antena-dua ... -b315.html
A nadajniki, z którymi się połączyłeś to Bełchatów ul. Kościuszki 11 oraz Mzurki.
radex
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2016-11-19, 15:43

Re: PROBLEM z LTE w CP

Post autor: radex »

Z chęcią bym to zrobił ale umowa na 24 miesiące a koszty jej rozwiązania nie są małe więc będę musiał się trochę pomęczyć i wycisnąć z tego szajsu co się da.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: PROBLEM z LTE w CP

Post autor: dzejk »

albo spróbować ze starterem orange, czy play internet na kartę - koszt 5 zł na miesiąc za 100GB, a docelowo red bull mobile z darmowym internetem LTE.
Bo raczej wątpię, że inny nadajnik plusa w Bełchatowie jest mniej obciążony, ale Twoja wola - z dobrą anteną możesz próbować celować w pozostałe http://beta.btsearch.pl/?dataSource=uke ... 39&zoom=15
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: PROBLEM z LTE w CP

Post autor: matek451 »

W temacie napisano już wszystko, bez testów LTE pod pozostałymi pozwoleniami na LTE1800Aero2 zakup jakiejkolwiek anteny mija się z celem. Jeśli są też przeciążone to nie ma szans na normalny LTE w bełchatowie u najgorszego operatora mobilnego. Nadzieja jedynie w LTE Play z usługa DIL na RBM na kartę 5. Ale Play też trzeba sprawdzić.
radex
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2016-11-19, 15:43

Re: PROBLEM z LTE w CP

Post autor: radex »

Faktycznie ten internet to dno,udało mi się pożyczyć od znajomego antene cybertecha 15dbi mimo ale po podłączeniu okazało się że internet chodzi jeszcze gorzej, kombinowałem z ustawieniem anteny ale to nic nie dało.
ODPOWIEDZ