PROBLEM z LTE w CP

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ytreukt
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2016-11-18, 17:02

Re: PROBLEM z LTE w CP

Post autor: ytreukt »

radex pisze:Ma ktoś taki sprawdzony zestaw który mógłby polecić?
Dołączam się do pyt, też bym spróbował :D
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: PROBLEM z LTE w CP

Post autor: matek451 »

Zanim cokolwiek kupisz zrób testy pod BTS-ami LTE1800Aero2 o których pisałem wcześniej. Nikt tego za ciebie nie zrobi, doświadczenia innych w innej lokalizacji nie mają znaczenia. Zakup routera LTE i anteny dual LTE1800MHz ma sens jeśli w Bełchatowie jest jakiś mniej obciążony BTS LTE1800Aero2.
ytreukt
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2016-11-18, 17:02

Re: PROBLEM z LTE w CP

Post autor: ytreukt »

matek451 pisze:Zanim cokolwiek kupisz zrób testy pod BTS-ami LTE1800Aero2 o których pisałem wcześniej. Nikt tego za ciebie nie zrobi, doświadczenia innych w innej lokalizacji nie mają znaczenia. Zakup routera LTE i anteny dual LTE1800MHz ma sens jeśli w Bełchatowie jest jakiś mniej obciążony BTS LTE1800Aero2.
U mnie niby jest BTS ok 8km w Lini prostej 1800Aero2, nie mam możliwości sprawdzenia, a chce spróbować :) możesz jakis zestaw dać? Antenę + router, z góry dzięki :)
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: PROBLEM z LTE w CP

Post autor: robertnik »

Hehe nie rozumiesz. Pod to znaczy udaj się z modemem, smartfonem w pobliże tego BTSa i zrób test, a nie wyceluj anteną w ten konkretny z 8km...
ytreukt
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2016-11-18, 17:02

Re: PROBLEM z LTE w CP

Post autor: ytreukt »

Jutro przetestuję i dam znać :)
radex
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2016-11-19, 15:43

Re: PROBLEM z LTE w CP

Post autor: radex »

Drodzy forumowicze prosze o pomoc w jeszcze jednej kwestii,pozbyłem się zestawu odu idu i podłączyłem huawei B315 i czeka mnie teraz wybór anteny. Jaką byście polecali w mojej lokalizacji, na jaką częstotliwość? Zmieniając poszczególne pasma przez program LTE Watch prędkość internetu na speed teście wychodzi porównywalna, na paśmie 800 download jest wyższy od uploadu co mogło by świadczyć o tym że jest mniej przeciążone nieśtety odległość do BTSa jest dość spora.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: PROBLEM z LTE w CP

Post autor: matek451 »

Na LTE800 Sferii z Mzurek nie licz na wiele, BTS obsługuje olbrzymi teren , na ktorym Plus praktycznie nie istnieje.Do tego to tylko 5MHz pasma w MIMO więc z założenia kiepsko. Inwestowanie w anteny do LTE800 pozbawione sensu, Plus zaprzestał już budowy tej sieci. Tak jak pisalem jeśli w Bełchatowie nie ma dostępu do neobciążonegoBTS-a LTE1800 Aero2 lub Plus nie uruchomi własnego LTE2600 to zapomnij o tym operatorze. Plus od dawna pozoruje rozbudowę sieci, teraz ponoć dodaje LTE1800 ale w Bełchatowie to i tak za malo. Główny nacisk kładzie na reklamy LTE-A w TV, którego praktycznie nie ma. Przymierza się ponoć do LTE900 bo raczej nie przedłuzy pozwoleń na LTE800Sferii. Pokaż screeny z testow LTE1800 i LTE800 z B315 na zewnątrz, skorzystaj z LTEWatchH lub E5186Toolbox.
radex
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2016-11-19, 15:43

Re: PROBLEM z LTE w CP

Post autor: radex »

LTE 1800
Obrazek
Obrazek
LTE 800
Obrazek
Obrazek
testy robione <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> w środku,ruter jakieś 2m od okna
radex
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2016-11-19, 15:43

Re: PROBLEM z LTE w CP

Post autor: radex »

Z wcześniejszych wypowiedzi wnioskuje ze jedynym sensownym rozwiązaniem jest zakup anteny do lte1800? Jeśli tak to jakiej? Z tego co widziałem to na forum polecane są anteny cybertecha, a może jakiś konkretny model?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: PROBLEM z LTE w CP

Post autor: dzejk »

przede wszystkim, to zmień operatora, bo tu widać, że jest lipa i antena nie pomoże.
Na 1800 MHz w LTE ta jest sprawdzona http://cybertech.com.pl/p140,antena-dua ... -b315.html
A nadajniki, z którymi się połączyłeś to Bełchatów ul. Kościuszki 11 oraz Mzurki.
radex
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2016-11-19, 15:43

Re: PROBLEM z LTE w CP

Post autor: radex »

Z chęcią bym to zrobił ale umowa na 24 miesiące a koszty jej rozwiązania nie są małe więc będę musiał się trochę pomęczyć i wycisnąć z tego szajsu co się da.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: PROBLEM z LTE w CP

Post autor: dzejk »

albo spróbować ze starterem orange, czy play internet na kartę - koszt 5 zł na miesiąc za 100GB, a docelowo red bull mobile z darmowym internetem LTE.
Bo raczej wątpię, że inny nadajnik plusa w Bełchatowie jest mniej obciążony, ale Twoja wola - z dobrą anteną możesz próbować celować w pozostałe http://beta.btsearch.pl/?dataSource=uke ... 39&zoom=15
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: PROBLEM z LTE w CP

Post autor: matek451 »

W temacie napisano już wszystko, bez testów LTE pod pozostałymi pozwoleniami na LTE1800Aero2 zakup jakiejkolwiek anteny mija się z celem. Jeśli są też przeciążone to nie ma szans na normalny LTE w bełchatowie u najgorszego operatora mobilnego. Nadzieja jedynie w LTE Play z usługa DIL na RBM na kartę 5. Ale Play też trzeba sprawdzić.
radex
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2016-11-19, 15:43

Re: PROBLEM z LTE w CP

Post autor: radex »

Faktycznie ten internet to dno,udało mi się pożyczyć od znajomego antene cybertecha 15dbi mimo ale po podłączeniu okazało się że internet chodzi jeszcze gorzej, kombinowałem z ustawieniem anteny ale to nic nie dało.
ODPOWIEDZ