Wybór dostawcy internetu LTE

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mszŁódź
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2015-01-29, 15:11
Lokalizacja: Łódź

Wybór dostawcy internetu LTE

Post autor: mszŁódź »

Witam wszystkich

Staję przed decyzją wymiany mojego tp link 3420mr + e3372 + antena cybertech na cos normalnego, bo juz mnie denerwują strasznie te ciągłe zrywania połączeń.
Internet mam w PLAY, tez transfer sie ostatnio bardzo pogorszył.

Mieszkam tutaj:

https://goo.gl/maps/c1V7WYf7y5v

Widziałem ze najbliżej są nadajniki T-Mobile i PLAY. Myślicie ze w mojej lokalizacji wybór T-Mobile + B315 będzie dobrym wyborem? Czy może jesteście w stanie zaproponować coś innego?

Z góry dziękuje za pomoc.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Wybór dostawcy internetu LTE

Post autor: key »

Czy może jesteście w stanie zaproponować coś innego?
Kup startery innych sieci i sprawdz jak chodza.
Nie pomagam na PW.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybór dostawcy internetu LTE

Post autor: matek451 »

Jaka to wersja E3372, zwykła czy HiLink, na jaki BTS Play masz ustawioną antenę Dual LTE1800MHz? Sprawdzałeś jak działajaą inne BTS-y LTEPlay w twojej okolicy oraz czy działają na nich inne pasmainne pasma LTE ? Zrób testy Orange na karcie głosowej za 5 zł z bonusem 100GB za rejestrację, do tego t-Mobile. Obydwaj korzystają z tych samych pobliskich BTS-ów LTE1800 NetWorks.
mszŁódź
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2015-01-29, 15:11
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybór dostawcy internetu LTE

Post autor: mszŁódź »

Ustawiony na BTS przy ul. Zakładowa 143, chyba jest ok? Co do wersji modemu to nie jestem w stanie teraz sprawdzić. Posprawdzam ten Orange i T-Mobile i dam znać. Zobaczymy co wyjdzie.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybór dostawcy internetu LTE

Post autor: matek451 »

Testy zrób na telefonie z LTE z aplikacją Network Cell Info. Jeśli modem to E3372s-153 to sprawdź czy działa z LTEWatchH lub Toolboxem. Te programy pokazują parametry sygnału LTE, dane BTSa i pozwalaja wymusić konkretne pasma LTE. Jakie problemy masz z Play, jakie FW na MR-3420?
mszŁódź
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2015-01-29, 15:11
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybór dostawcy internetu LTE

Post autor: mszŁódź »

Sprawdzę to wszystko za godzinę jak będę w domu i dam znać. Play ma transfer max 4-5Mb/s, czesto poniżej 1Mb/s. Ale tez strasznie denerwuje mnie ciągłe resetowanie tego routera. Chociaż mam huba aktywnego to i tak muszę robić reset routera kilka razy na dzień. A w t-Mobile jest teraz ofera z B315 za dobre pieniądze.W Play nie ma nic takiego.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybór dostawcy internetu LTE

Post autor: matek451 »

Nikt rozsądny nie korzysta w Play z abonamentu. Przecież w ofercie na kartę można mieć internet LTE bez limitu za 5 zł /m-c. Twoim głównym problemem jest MR-3420, po prostu nie nadaje się do obsługi modemu LTE , szczególnie na OFW. Najlepiej działa na OpenWRT , np. Gargoyle i modemami HiLink. BTS przy Zakładowej przeciążony, antenę ustawiasz na inne BTS-y czyli Bedoń, Andrespol-Tuszyńsk 5, Krzywa 8 lub Kolumny 329. Możliwe że zapewnią lepsze prędkości. Trzeba też sprawdzić LTE2600 z Zakładowej. No i skąd pomysł z T-Mobile skoro oferta w Orange Internet LTE dla domu jest tańsza i lepsza ?. B315 z T-mobile to kpina z klienta, router pozbawiony USB, RJ11, VoiP z kiepskim FW.
mszŁódź
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2015-01-29, 15:11
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybór dostawcy internetu LTE

Post autor: mszŁódź »

Chodzi o RBM na LTE, tak? Wiem o tym ale zraziłem sie do tego Playa po tych ciągłych problemach. Może dlatego nie brałem go pod uwagę. Ale w sumie jeżeli to wina routera te ciągłe wieszanie się to może trzeba to przemyśleć. W tej chwili prędkość na Play mam około 10Mb/s. Gargoyle tez zainstalowane ale to nie wiele pomaga. W T-Mobile myślałem o tym za 39zl - 50 GB + B315. Która oferta w Orange jest lepsza w tej cenie z dobrym routerem?

Zrobiłem pomiary przez Network Cell Info:
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybór dostawcy internetu LTE

Post autor: matek451 »

W Orange oferta Internet KTE dla domu za 59,90 z B315 za 9 zł( 0 zł). Jasny regulamin, 150GB w strefie domowej z maksymalną prędkością LTE/3G potem lejek 1Mb/s. Do tego 60GB poza strefą. Noce 0-8 poza limitem w abonamencie, możliwość drugiej karty SIM. W T-mobile za LTE 100GB dopłacasz 20 zł/m-c, a za noce jeszcze 9,08 zł/m-c. No i ten wykastrowany B315. Co do MR-3420 to kluczowy jest rodzaj modemu E3372. Wersja zwykła na Gargoyle 1.6 nie działa z NCM, trzeba aktualizować ją do 1.9 z obcej dystrybucji. Ogólnie to Cezary w najnowszych obrazach OpenWRT nie zajmuje się już MR-3420v2, ma za mało pamięci. Na LTE w Play korzystasz na telefonie z LTE1800, warto by sprawdzić czy działa LTE2600 i jak pod BTS-em Zakładowa. Andrespol-Krzywa czy Bedoń. No i sprawdzić LTE1800 za pomocą anteny z Andrespola, Bedonia czy Kolumny. Do tego trzeba znać jaki to E3372 bo są możliwości wymuszania na nim pasm LTE. Pozwoli to zobaczyć jak działają LTE2100, LTE800. To wszystko da ogólny obraz LTE Play w tej okolicy. Przy RBM z tymi śmiesznymi kosztami za DIL warto czasami poróbować. No i testy LTE Orange w twojej lokalizacji.
Pawrzes
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 293
Rejestracja: 2016-03-30, 17:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybór dostawcy internetu LTE

Post autor: Pawrzes »

Zakładowa 143 ma póki co tylko LTE1800/2100. Niezbyt dobre transfery może są spowodowane słabą jakością sygnału?
Pozdrawiam
mszŁódź
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2015-01-29, 15:11
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybór dostawcy internetu LTE

Post autor: mszŁódź »

Ustawiłem wczoraj antenę na Bedoń, transfer wzrósł do 15-16Mb/s. Ale mam sprawdziłem na pożyczonym routerze z Orange i wyszło dzisiaj rano 33Mb/s, kilka razy sprawdzane. Router zte mf283+ bez anteny mam takie wyniki, sam router. Wiec z anteną pewnie będzie jeszcze lepiej. Chyba musze jednak skłonić się w stronę Orange i pozbyć się mojego routera i modemu. Tylko ta oferta Orange.... Nie potrzebuje internetu bez limitu raczej, teraz miałem wykorzystane 25-30GB. Może jesteście coś w stanie jeszcze doradzić? Który router lepszy B315 czy zte mf283?
ml13
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 508
Rejestracja: 2015-07-17, 18:58
Lokalizacja: Málaga

Re: Wybór dostawcy internetu LTE

Post autor: ml13 »

Ja bym brał B315 z uwagi na lepsze prędkości po WiFi, porty gbs oraz działaja z nim programy diagnostyczne (np. LteWatchH)
Obrazek
mszŁódź
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2015-01-29, 15:11
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybór dostawcy internetu LTE

Post autor: mszŁódź »

Dziękuję wszystkim za pomoc, wezme chyba jednak ten internet w Orange bez limitu który polecał matek451.
Chyba wezme B315 + Orange airbox 2 plus bo nic ciekawszego nie widzę w tej chwili.

http://www.orange.pl/klienci_ind/modemy ... Costs=true
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Wybór dostawcy internetu LTE

Post autor: onken »

Bez limitu czego :-) ? Danych tak ale nie predkosci po przekroczeniu 150GB

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
mszŁódź
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2015-01-29, 15:11
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybór dostawcy internetu LTE

Post autor: mszŁódź »

no tak, dokładnie :)
ODPOWIEDZ