Prośba o polecenie internetu 10Mb/s po kablu vs LTE

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
NaRm
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2016-11-23, 20:58

Prośba o polecenie internetu 10Mb/s po kablu vs LTE

Post autor: NaRm »

Szanowni Państwo

Proszę o poradę jaki internet sobie sprawić tutaj 52.361000, 21.286297, przeprowadzam się poza miasto i szczerze powiedziawszy jestem w rozterce.
Po nowym adresem Orange proponuje internet po kablu tylko 10 Mb/s, posiadając aktualnie internet światłowodowy w kablówce boję się, że przeżyje szok, z drugiej strony ilość danych tez ma dla mnie duże znaczenie. Jeśli LTE to z jakiej firmy i jaki router. Istnieje prawdopodobnie możliwość ofert internetu na firmę- jeśli jest korzystniejsza, bo pod tym adresem osoba z rodziny będzie miała jednoosobową działalność zarejestrowaną.

Z góry dziękuję
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Prośba o polecenie internetu 10Mb/s po kablu vs LTE

Post autor: wojteks »

Szok przeżyjesz ale w LTE wiele lepiej nie będzie (na dziś w Plusie /CP) a docelowo będzie coraz wolniej u każdego operatora LTE.
Nie pomagam na PW!
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Prośba o polecenie internetu 10Mb/s po kablu vs LTE

Post autor: robertnik »

wojteks pisze:a docelowo będzie coraz wolniej u każdego operatora LTE.
Czemu? Migracja na wieś przybrała na sile, czy jak?
Vheos777
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2016-11-19, 18:08

Re: Prośba o polecenie internetu 10Mb/s po kablu vs LTE

Post autor: Vheos777 »

Mam rodzinę w terenie wiejskim, gdzie Orange było jedyną opcją. Proponowali ofertę 20/2, ale naturalnie jest to DO 20/2 i w praktyce nigdy nie przekroczyło 10/1. Jeśli Tobie proponują już od razu 10/1, to strach pomyśleć jaki będzie rzeczywisty próg górny :O

Oferty na firme (przynajmniej z Play) nie mają ani limitu transferu ani lejka - potwierdzone przez jednego z moich znajomych, który od 2 lat używa internetu mobilnego z Play z jakąś tam ofertą na firmę. Powiedział, że miesięcznie ciągnie miedzy 500GB a 1TB i jeszcze na niego nie nakrzyczeli.
W T-Mobile mają podobną reklamę, ale niestety nie znam nikogo, kto by wypróbował tę ofertę. Aktualnie samemu testuję jedną z ich ofert na potrzeby internetu domowego i choć póki co jestem wniebowzięty, to nie chcę chwalić ISP przed zachodem lejka :)

Co do LTE, to wybór operatora (szczególnie na wsi) powinien chyba zależeć od najbliższych nadajników. Nie wiem na ile dokładna jest owa mapa:
https://goo.gl/ySjwxb
ale wychodziłoby na to, że przy LTE jesteś zdany na Orange/T-Mobile - jeśli się nie mylę to tych dwóch operatorów dzieli sporą część infrastruktury.

Disclaimer - swoją przygodę z internetem mobilnym rozpocząłem zaledwie tydzień temu i choć spędziłem długie godziny w tym temacie na google/wiki/forach, to moja wiedza nadal jest dość pofragmentowana. Lepiej poczekaj na wypowiedź kogoś bardziej doświadczonego :)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Prośba o polecenie internetu 10Mb/s po kablu vs LTE

Post autor: ja.michal »

Vheos777 pisze:jeśli się nie mylę to tych dwóch operatorów dzieli sporą część infrastruktury.
Sprzęt na stacjach bazowych. Łącza do stacji, zasoby radiowe w większości każdy z operatorów ma zwoje. Wspólne, od strony radiowej, są UMTS900 i LTE1800 w większości lokalizacji. Cały GSM, UMTS2100, LTE800 i LTE2600 są niezależne dla każdego z tych dwóch operatorów.
ODPOWIEDZ