iPlus

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
sssunshine
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-12-01, 09:33

iPlus

Post autor: sssunshine »

Witam wszystkich obeznanych z iPlusem forumowiczów bo do nich właśnie kieruję pytanie.
W pracy mam laptopa w którym jest modem iPlus z karta SIM. Dla mnie to nowość bo sama jestem użytkownikiem Neostrady. Chcialam wiec spytac jak sie dowiedziec czy połaczenie z internetem jest na zasadzie modemu czyli płatne za czas połaczenia z internetem czy może jest to stałe łacze.
Połączenie to 57,6 Kb/s.
Czekam na odpowiedz i licze na wyrozumialosc ze wzgledu na brak wiedzy na ten temat :/
damis
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2005-10-20, 08:51
Lokalizacja: Stolyca

Re: iPlus

Post autor: damis »

To zależy jaki masz modem. Od tego trzeba było zacząć
Jeśli jest to jakieś "stare urządzenie", które pracuje w HSCSD (musisz zerknąć w specyfikację) - to masz połączenie wdzwaniane, tak jak w zwykłym modemie stacjonarnym a transmisję masz liczoną za czas


Zakładam, że masz jednak niedawno zakupione urządzenie (po prędkości wnioskuję, że GPRS). W takim wypadku masz transmisję pakietową, czyli powiedzmy, że coś podobnego do Neostrady. No i tu dochodzimy do abonamentu i usługi jaką masz wykupioną. U komórkowców jest troche bardziej rygorystyczne podejście do transmisji i są wprowadzone limity, po których jest przycinana prędkość. Do dyspozycji w Plusie masz 1GB, albo 3,33 GB (w blueconnect jest to 500 MB i 3 GB, a w Orange 500 MB i 4 GB). Chociaż jeśli masz urządzenie GPRS to przy tej prędkości jaką zwykle będziesz miał przy połączeniach - ograniczenie raczej Cię nie zaboli
sssunshine
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-12-01, 09:33

Re: iPlus

Post autor: sssunshine »

Sprawdziłam - jest to Modem iPlus PCMCIA Option Globetrotter GPRS . W modemie karta SIM z Plusa.

Wiec jest to stałe łącze o szybkości do 57,6 kb/s? Dobrze rozumiem?

DZieki za odpowiedz,pozdrawiam
Marens

Re: iPlus

Post autor: Marens »

Tak, teoretycznie to do 115.2kb/s
asked
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-11-21, 12:24

Wszystko zalezy od SIM

Post autor: asked »

Hmm....
Zalezy jaka masz karte SIM. To ze masz tam karte Plusa to nie oznacza ze masz stale lacze.
Stale lacze (usluga iPlus) jest usluga PlusGSM. Modem to tylko <font color="#FF00FF"><b>»»urządzenie««</b></font> dostepowe GPRS/EDGE/UMTS. Jsli masz karte Plus SIM DATA to sprawa jasna. Jesli to Twoja karta z ktorej tez dzwonisz i wczesniej mialas ja w telefonie komorkowym i uzywalas ja na codzien to zadzwon do BOK 2601 z tel PlusGSM i zapytaj czy masz aktywna usluge iPLUS.

To usluga iPlus wraz z odpowiednim modemem (a taki posiadasz) jest stalym dostepem do internetu!!!!
ODPOWIEDZ