LICENCJA GPRS migracja do UMTS

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
FINCH
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2006-12-01, 09:44
Lokalizacja: Wrocław

LICENCJA GPRS migracja do UMTS

Post autor: FINCH »

Witam,

12 stycznia kończy mi się lojalka. Wszelkie próby negocjacji zawiodły jeśli będę chciał sprzęt to wciskają bussines everywhere ( wiadomo z limitami ).

Mogę jednak wymienić sim na usim ( informacja z BOK ). W związku z tym mogę kupić terminal UMTS.

Moje pytanie jest następujące :

1) Czy ktoś wykonał już taką operację ?
2) Jaki sprzęt polecacie (karta PCIMCA) z technologią HSXPA ?

--
FINCH

PS.

Z forum korzystam pierwszy raz. Miałem problemy z wyszukiwaniem ponieważ poszukiwanie po słowach kluczowych UMTS HSDPA jest problematyczne bo każdy wątek zawiera je :)
MooNTER
Stały użytkownik forum
Posty: 52
Rejestracja: 2006-08-25, 20:26
Lokalizacja: Wrocław

Re: LICENCJA GPRS migracja do UMTS

Post autor: MooNTER »

ja tak zrobilem - wymienilem karte na umts jak byla promocja (niby nie dotyczyla Licencji GPRS, ale wymienili za darmo - oczywiscie odradzali - po co to panu jak pan ma gprs itp ;P), tydzien temu kupilem Optiona 3G EDGE czyli GT3G+ i umts oczywiscie dziala (na razie mam slaby zasieg i szukam antenki, ale pingi sa juz umtsowe, tylko transfery jeszcze nie bo mam 6-9% zasiegu...)
Dzwonili do ciebie na numer licencji czy inny jakis podales?? Mi lojalka konczy sie pod koniec stycznia, jak beda chcieli wcisnac limity to tez nie przedluzam, a jak przypadkiem bede mogl przedluzyc ta umowe to oczywiscie sie zgodze ;)
Pozdrawiam! MooNTER
Huawei - 5Mbps down, 1Mbps uplink @ UMTS&LicencjaGPRS no limit :)
FINCH
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2006-12-01, 09:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: LICENCJA GPRS migracja do UMTS

Post autor: FINCH »

Witam ,

Czy możesz powiedzieć z jakiej dzielnicy operujesz :) ?

Dzwonili do mnie sami i chcieli wcisnąć BE . Potem ja dzwoniłem ale nie chcą gadać i ciągle to samo BE i BE :)

Potem pytałem się o zasięg i pani powiedziała że dziś oficjalnie rusza HSDPA. Że jest do tego jakiś cennik . Co oni chcą wprowadzić jakieś dodatkowe opłaty ?

--
FINCH
MooNTER
Stały użytkownik forum
Posty: 52
Rejestracja: 2006-08-25, 20:26
Lokalizacja: Wrocław

Re: LICENCJA GPRS migracja do UMTS

Post autor: MooNTER »

FINCH pisze:Witam ,

Czy możesz powiedzieć z jakiej dzielnicy operujesz :) ?
Potem pytałem się o zasięg i pani powiedziała że dziś oficjalnie rusza HSDPA. Że jest do tego jakiś cennik . Co oni chcą wprowadzić jakieś dodatkowe opłaty ?
os. Szczepin - dokładnie to ul. Czarnieckiego miedzy Lubińską a Głogowską - wedlug mapki zasiegu powinienem spokojnie miec umts, w praktyce mam zasieg taki jak wedlug starej mapki zasiegu, ktora miala zasieg do ul Poznanskiej...
hmm... hsdpa we wro?? :) fajnie ;)
Niestety roznicy nie odczuwam i najprawdopodobniej hsdpa jeszcze nie ma - ale z ciekawosci sprawdze gdzies blizej centrum jak to chodzi (nie ma we wro anteny do umtsu grrr i w domu mam transfery 15-20kB/s, ping ok 200ms...)
Wczoraj rozmawialem z gosciem w salonie orange w Tesco (byly HIT) i gosc tez ma stara licencje i modem z hsdpa i mowi ze jeszcze hsdpa nie ma...
Dodatkowych oplat nie ma, kolega seboo wrzucil na forum linka do strony orange na ktorej o tym pisza
Pozdrawiam! MooNTER
Huawei - 5Mbps down, 1Mbps uplink @ UMTS&LicencjaGPRS no limit :)
MooNTER
Stały użytkownik forum
Posty: 52
Rejestracja: 2006-08-25, 20:26
Lokalizacja: Wrocław

Re: LICENCJA GPRS migracja do UMTS

Post autor: MooNTER »

takie mam pingi:

C:\Documents and Settings\Łukasz>ping wp.pl -t
Badanie wp.pl [212.77.100.101] z użyciem 32 bajtów danych:
Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=307ms TTL=121
...
Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=132ms TTL=121
Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=130ms TTL=121
Odpowiedź z 212.77.100.101: bajtów=32 czas=228ms TTL=121

Statystyka badania ping dla 212.77.100.101:
Pakiety: Wysłane = 21, Odebrane = 21, Utracone = 0 (0% straty),
Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:
Minimum = 128 ms, Maksimum = 750 ms, Czas średni = 184 ms
Control-C
^C
C:\Documents and Settings\Łukasz>

a transfery jak w EDGE, tyle ze jakos stabilniej (polaczenie sie nie 'zawiesza')
Pozdrawiam! MooNTER
Huawei - 5Mbps down, 1Mbps uplink @ UMTS&LicencjaGPRS no limit :)
terry
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2006-12-01, 16:33

Re: LICENCJA GPRS migracja do UMTS

Post autor: terry »

Orange już nie wymaga usim do 3G.
HSDPA/UMTS poleci na normalnej karcie.
Awatar użytkownika
klisza
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 199
Rejestracja: 2005-12-18, 21:28
Lokalizacja: Legnica

Re: LICENCJA GPRS migracja do UMTS

Post autor: klisza »

MooNTER pisze: a jak przypadkiem bede mogl przedluzyc ta umowe to oczywiscie sie zgodze ;)
Po co chcesz przedłużac? Po prostu dalej płać im abonament i nie zrywaj umowy. No chyba, że zalezy ci na nowym modemie. Ale jesli jesteś wzasięgu UMTS to szkoda byłoby tracić taką umowę, bo mozesz mieć stałe łącze 384kb/sa w przyszłości kilka Mb/s za 60 zł. Nawet neostrada nie ma tak atrakcyjnych ofert (ma limity, trzeba doplacac abo. telefoniczny)
- iPlus - Motorola v235 Rz?dzi - Firefox -
assasyn
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2006-10-19, 13:30

Re: LICENCJA GPRS migracja do UMTS

Post autor: assasyn »

Dobrze ci napisali ja jestem w identycznej sytuacji, lojaka kończy mi sie w lutym, karte sim na 3g wymieniłem sobie jakiś czas temu zresztą dokladnie w dniu w którym przestały być potrzebane (trudno 10zł w plecy)
Od tego czasu używam sobie 6630 i kożsytam z transferu po umts, jak HSDPA ruszy w Krakowie kupię stosowne urządzenie. 60zł na miesiąc za taki transer bez limitów. a jak mi sie umowa skończy poprostu bede dalej płacić abonament
MooNTER
Stały użytkownik forum
Posty: 52
Rejestracja: 2006-08-25, 20:26
Lokalizacja: Wrocław

Re: LICENCJA GPRS migracja do UMTS

Post autor: MooNTER »

Na stronie propozycji niby pisza (ogolnie) o mozliwosci pozostania przy starym planie taryfowym przy przedluzaniu (ale pewnie nie tyczy sie to licencji)

Do FINCH'a:
Przyszla mi dzis antenka, roznice:
- zamiast 0 kresek jest 1 kreska zasiegu (zamiast 6% - 19 do 22%)
- transfer z mp3.wp.pl - na poczatku przez jakies pol pliku 15kB/s, pozniej i teraz przy kazdym pobieraniu 40 do 50 KB/s, nie wiem czym to bylo spowodowane (moze jakas propozycja skad pobrac plik bo nie wiem gdzie uzyskam wiarygodne wyniki)
Wydawalo mi sie, ze antena nic nie dala (zasieg mialem taki sam jak przy zwyklej, malutkiej antence), a bylo to spowodowane tym, ze:
a) kabel z anteny z wtykiem do modemu zlaczylem "na skretke" (to moze mniej zawazylo)
b)goracy przewod w miejscu laczenia nie mial ekranu (jak zlutowalem zaizolowalem i oslonilem ekranem ze zlotka (z pobliskiej czekolady) to odczulem roznice ;)
W tej chwili antena stoi w domu (nie mam uchwytu do niej), byc moze za oknem bylbym w stanie osiagnac 25-30% zasiegu, na razie jednak nie bede sie z tym mocowal

p.s. antena kupiona w Dipolu, kase przelalem w jeden dzien, w drugi antena zostala wyslana (lacznie 150,35zl brutto), w trzeci mialem antene (wyslana DHLem), tak ze moge polecic ta firme
p.s.2. HSDPA jeszcze we Wroclawiu nie ma, ale jak tylko sie pojawi to dam znac ;)
Pozdrawiam! MooNTER
Huawei - 5Mbps down, 1Mbps uplink @ UMTS&LicencjaGPRS no limit :)
bio5
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 182
Rejestracja: 2006-11-14, 09:51
Lokalizacja: Wuwua

Re: LICENCJA GPRS migracja do UMTS

Post autor: bio5 »

terry pisze:Orange już nie wymaga usim do 3G.
HSDPA/UMTS poleci na normalnej karcie.
Chyba jednak znów wymaga. Od uruchomienia HSDPA telefon ze starą kartą przestał logować się do UMTS. Problem jest szczegółowo wyjaśniony tu:

http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=4771
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez bio5, łącznie zmieniany 1 raz.
FINCH
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2006-12-01, 09:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: LICENCJA GPRS migracja do UMTS

Post autor: FINCH »

Do FINCH'a:
Przyszla mi dzis antenka, roznice: [...]
Dzieki za info . Ja jeszcze poczekam z zakupami bo tam gdzie mieszkam (strachocin) nie ma zasięgu UMTS. Nie sadze zaby antena nawet na zewnatrz cos dala. A Ty używasz USIM ?

--
FINCH
MooNTER
Stały użytkownik forum
Posty: 52
Rejestracja: 2006-08-25, 20:26
Lokalizacja: Wrocław

Re: LICENCJA GPRS migracja do UMTS

Post autor: MooNTER »

FINCH pisze: Dzieki za info . Ja jeszcze poczekam z zakupami bo tam gdzie mieszkam (strachocin) nie ma zasięgu UMTS. Nie sadze zaby antena nawet na zewnatrz cos dala.
Zycze ci zeby jak najszybciej byl, chociaz patrzac na tempo rozwoju 3G w orange...
Jak na razie zmienia sie zasieg na mapkach, w rzeczywistosci jest ten sam, nie mam nawet jak napisac do nich reklamacji ze nie ma umtsu tam gdzie niby powinien byc bo mam licencje gprs :P
A Ty używasz USIM ?
tak, wymienilem w promocji darmowej wymiany, choc ta nie dotyczyla planu VAR i powinni mnie za to skasowac...


Co do antenki to dodam tyle, ze na razie lezy ona w domu na telewizorze bo nie mam uchwytu zeby wystawic na zewnatrz, w zwiazku z czym mam zasieg 12-16% i transfer 15-20kB/s (jakos mi to nie przeszkadza, najwazniejsze ze ping sie poprawil). Te 40kB/s tez wyciagnalem w domu ale jakos teraz nie moge tak samo ustawic antenki ;P
Pozdrawiam! MooNTER
Huawei - 5Mbps down, 1Mbps uplink @ UMTS&LicencjaGPRS no limit :)
ODPOWIEDZ