Szczecin - praktyczny zasięg/prędkość w Plus

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
rafmik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2016-12-05, 22:05

Szczecin - praktyczny zasięg/prędkość w Plus

Post autor: rafmik »

Mieszkam na osiedlu Kaliny, aktualnie korzystam z Play'a na telefonie 4G mam full zasięgi i prędkość internetu na poziomie w ciągu dnia down: ok 25mbit, up: 15-20mbit, wieczorem (szczyt) down: ok 10-15mbit, up: ok 15-20mbit. Jak jestem w domu łączę się z nadajnikiem na 26 Kwietnia/Zielonogórskiej.
Wyniki speedtestów w centrum Szczecina są podobne.

Zastanawiam się nad przeniesieniem numeru telefonu do sieci Lajt Mobile (mają naprawdę super ofertę), która działa na sieci Plusa.
Pytanie, jak będzie mi działał internet w telefonie w Plusie w mojej lokalizacji i ogólnie w Szczecinie?

Dodam, że przeglądałem na stronie BTS Search dadajniki Plusa w mojej okolicy i żadnej z nich nie ma LTE :szok: Nie wiem, czy to błąd mapy czy faktycznie tak jest?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Szczecin - praktyczny zasięg/prędkość w Plus

Post autor: matek451 »

Kup starter głosowy Plusa za 5 zł, zarejestruj i uruchom bonus 50GB. Zrób testy na telefonie z Network Cell Info, pokaż wyniki. Sprawdź prędkości. Najbliższe pozwolenia LTE1800aero2 przy Derdowskiego 2 i 40/42, Santockiej 36. Oczywiście w takiej sytuacji zmiana Play na inna sieć to głupota, przecież w Play można mieć internet LTE bez limitu za 5 zł/m-c . Jeśli na telefonie to najlepiej z dual SIM.Wtedy karta RBM na Kartę 5 z usługą Darmowy internet LTE służy tylko do internetu, a druga jaka tam masz tylko do rozmów telefonicznych. Sam tak korzystam. w Play możesz mieć większe prędkości gdy skorzystasz z LTE2600, to właściwie jedyny operator w Szczecinie, który ma zasięg w tym paśmie, Plus to nawet pozwoleń na LTE2600 nie posiada.Pomysł z zamianą na najgorszego operatora LTE kiepski.
rafmik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2016-12-05, 22:05

Re: Szczecin - praktyczny zasięg/prędkość w Plus

Post autor: rafmik »

Heh, Plus faktycznie tak słabo z infrastrukturą stoi?

Zastanawiałem się nad zmianą, bo aktualnie w Play mam nolimit+6GB w cenie 25 zł (Formula Unlimited), a w LajtMobile jest nolimit+10GB za 16,50 zł (średnio w ciągu roku) i się zastanawiałem nad przejściem.
Ale widzę nie jest wesoło :(
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Szczecin - praktyczny zasięg/prędkość w Plus

Post autor: matek451 »

Zrób testy to się sam przekonasz, tylko one dają obraz jak działa LTE w danej lokalizacji. Karta głosowa Plusa za 5 zł to żaden wydatek, a bonus 50GB za jej rejestrację spokojnie wystarczy na testy i nie tylko. Sprawdź LTE Plusa u siebie , ułatwi ci to podjęcie decyzji.
rafmik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2016-12-05, 22:05

Re: Szczecin - praktyczny zasięg/prędkość w Plus

Post autor: rafmik »

Namierzyłem dzisiaj jednego znajomego, który ma Plusa. Poprosiłem go o po testowanie speedtestu o róznych godzinach i w różnych lokalizacjach.
Przed chwilą zrobił pierwszy test i zaskoczenie: Szczecin_niebuszewo, godzina ok 21:00 i download ok 80mbit, upload 40mbit...
Karta SIM w telefonie.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Szczecin - praktyczny zasięg/prędkość w Plus

Post autor: onken »

Bo są miejsca gdzie Plus dziala bardzo dobrze, ale malo jest takich miejsc.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
rafmik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2016-12-05, 22:05

Re: Szczecin - praktyczny zasięg/prędkość w Plus

Post autor: rafmik »

Jutro będę miał więcej testów. O rożnych godzinach i różnych lokalizacjach.
rafmik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2016-12-05, 22:05

Re: Szczecin - praktyczny zasięg/prędkość w Plus

Post autor: rafmik »

Ok, trochę więcej testów. Standardowo wszystko zależne od godziny i lokalizacji.

I tak Niebuszewo, okolice Niemcewicza - rano ok 7-8 godziny: download 86 mbit, upload 42 mbit. Ta sama lokalizacja wczoraj, godzina ok 22 i download 7,5 mbit, upload 18 mbit.

Łukasińskiego od strony Mierzyna - ok południa - download 17mbit, upload 26mbit

Dzisiaj godzina 13-14, okolice sklepu Platan na Jagiellońskiej download 2,5 mbit, upload 0,7mbit... :szok:


Czyli ogólnie jak na telefon w komórce jest ok. Tylko ta ostatnia lokalizacja mnie martwi.
ODPOWIEDZ