Zmieniać, nie zmieniać, jaką ofertę wybrać?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BarteqW
Stały użytkownik forum
Posty: 100
Rejestracja: 2008-05-08, 10:44
Lokalizacja: Boruja Nowa

Zmieniać, nie zmieniać, jaką ofertę wybrać?

Post autor: BarteqW »

Cześć jestem użytkownikiem tego forum już od czasu, chociaż praktycznie się nie udzielam. To raz na jakiś czas staram się tutaj zaglądać, aby zaczerpnąć porady lub poszukać jakiejś informacji. Już kilka razy forumowicze pomogli przy wyborze modemów, routerów, anten - jednym słowem zawsze mogłem liczyć na waszą pomoc.
Dlatego też kolejny raz przychodzę do was z prośbą o kilka porad. Jestem użytkownikiem iplusa prawie od początku istnienia, w każdym razie pracowałem jeszcze na EDGU i GPRSie. W czasie użytkowania różnie to bywało, raz lepiej, raz gorzej. Skończyła mi się umowa i lecę miesiąc na "czasie nieokreślonym", także bez rabatów itp. Po prostu zastanawiam się co mam zrobić, w nocy czy nad ranem działa to znośnie i DL dochodzi maksymalnie do 15mbit, chociaż z reguły jest tak 5-10. Niestety popołudniami/ wieczorami często bywa tak, że osiągi mam w granicach darmowego AERO2.
Nakupiłem, starterów Tmobile/Orange/Play, i w zasadzie można powiedzieć, że po włożeniu do routera karty sim i podłączeniu anteny ATK20, u wszystkich operatorów jest lepiej w tych godzinach. Najlepiej to chyba wygląda to w Tmobile.
Potrzebuje porady, co zrobić, bo powiem szczerze, że oferta T-mobile/Orange/Play jest mniej atrakcyjna od Plusa gdzie mam 50GB + lte bez limitu za 50zł. A pewnie można by było liczyć też na jakiś rabat. Tyle, tylko, że ile się można męczyć tymi wieczorami. Chyba, że jest szansa na poprawę. Chcę wziąć umowę na 12 miesięcy, chociaż jedynie w plusie oferty są równie atrakcyjne jak na 24 miesiące.
Obecny sprzęt to Huawei B315 i ATK20, mieszkam w Borui Nowej.
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: Zmieniać, nie zmieniać, jaką ofertę wybrać?

Post autor: patryk7588 »

Pewnie łączysz się ze stacją w Borui Kościelnej. Jest tam LTE800 Plusa ale w najnowszym wykazie pojawiło się pozwolenia na LTE1800.
Tutaj: http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... start=6105 masz wątek na plusforum.pl gdzie możesz zapytać kiedy nastąpi rozbudowa tego nadajnika do technologii LTE1800, ID nadajnika w Borui Kościelnej to: 30545
Ewentualnie jeśli nie chcesz się rejestrować na plusforum.pl to daj znać, zapytam za Ciebie.
Pamiętaj że przejście z częstotliwości 800 na pojemniejszą 1800 będzie się prawdopodobnie wiązało z wymianą anteny.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Zmieniać, nie zmieniać, jaką ofertę wybrać?

Post autor: dzejk »

gdzie Ty masz lepszą ofertę niż red bull na kartę z darmowym internetem LTE z gwarantowanymi 100 GB, a często o wiele więcej - całość w śmiesznej cenie 5 zł za 30 dni ?
To już nawet oferta nju mobile jest lepsza od plusa http://www.njumobile.pl/oferta/29zl/2
Awatar użytkownika
BarteqW
Stały użytkownik forum
Posty: 100
Rejestracja: 2008-05-08, 10:44
Lokalizacja: Boruja Nowa

Re: Zmieniać, nie zmieniać, jaką ofertę wybrać?

Post autor: BarteqW »

patryk7588 pisze:Pewnie łączysz się ze stacją w Borui Kościelnej. Jest tam LTE800 Plusa ale w najnowszym wykazie pojawiło się pozwolenia na LTE1800.
Tutaj: http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... start=6105 masz wątek na plusforum.pl gdzie możesz zapytać kiedy nastąpi rozbudowa tego nadajnika do technologii LTE1800, ID nadajnika w Borui Kościelnej to: 30545
Ewentualnie jeśli nie chcesz się rejestrować na plusforum.pl to daj znać, zapytam za Ciebie.
Pamiętaj że przejście z częstotliwości 800 na pojemniejszą 1800 będzie się prawdopodobnie wiązało z wymianą anteny.
Mam jeszcze nieużywaną od jakiegoś czasu antenę Cybertecha, niestety nie dualną. Tak przy okazji to może mógłbyś mi odpowiedzieć na pytanie jak to jest z dualnymi. Czy to jest tak że jedna odpowiada za download a druga za upload?
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: Zmieniać, nie zmieniać, jaką ofertę wybrać?

Post autor: patryk7588 »

Nie, podczas dwonloadu wykorzystywane są obie anteny, a podczas uploadu jedna. Jeśli nie masz anteny dualnej to z teoretycznych 150 Mbps Plusa robi się połowa, czyli 75 Mbps.
Awatar użytkownika
BarteqW
Stały użytkownik forum
Posty: 100
Rejestracja: 2008-05-08, 10:44
Lokalizacja: Boruja Nowa

Re: Zmieniać, nie zmieniać, jaką ofertę wybrać?

Post autor: BarteqW »

Czyli jak teraz mam jedną ATK20 to mogę tracić przez to na dl, czy to nie dotyczy 800mhz?
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: Zmieniać, nie zmieniać, jaką ofertę wybrać?

Post autor: patryk7588 »

Też dotyczy.
Ale 800 w Plusie to teoretyczne tylko 37 Mbps.
1800 to teoretyczne 150 Mbps.
Zapytaj na plusforum.pl w linku który dałem Ci wyżej kiedy planują odpalić L1800 na stacji w Borui Kościelnej.
Awatar użytkownika
BarteqW
Stały użytkownik forum
Posty: 100
Rejestracja: 2008-05-08, 10:44
Lokalizacja: Boruja Nowa

Re: Zmieniać, nie zmieniać, jaką ofertę wybrać?

Post autor: BarteqW »

Ok czyli napiszę tam z zapytaniem.

A jeżeli nie nie Plus to co? :roll:
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: Zmieniać, nie zmieniać, jaką ofertę wybrać?

Post autor: patryk7588 »

Robisz test pozostałych operatorów i sprawdzasz który ma najlepsze osiągi. Play ma daleko najbliższy nadajnik więc z tym operatorem może być kłopot.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Zmieniać, nie zmieniać, jaką ofertę wybrać?

Post autor: matek451 »

Nie zachowuj się jak niewolnik, najwyższy czas na zmianę operatora. Zrób testy na kartach Orange i T-Mobile z aplikacją Network Cell Info na telefonie LTE. T-mobile ma w pobliżu kilka pozwoleń na LTE800, działa ten w Kuźnicy Zbąskiej. Orange i T-mobile mają po 10MHz pasma w LTE800. Możliwe ze korzysta z nich i Orange. Do tego BTS LTE1800 NetWorks w Borui Kościelnej , 15MHz pasma w MIMO.Gorzej z LTE Play, zasięg z BTS-a LTE800 w N. Tomyślu, Tysiąclecia 14 ( tylko 5MHz pasma). Tutaj też działają LTE1800 i LTE2100 Play. Zrób tez testy Play. Pokaż wyniki wszystkich w NCI. Płacić 50 zł za internet w jakości BDI to przesada. Plus ratuje się teraz nowymi pozwoleniami na LTE1800 ale to reakcja spóźniona o rok, już dawno zapowiedział rezygnację z LTE800 i w zamian budować miał LTE1800 choć wiadomo ze to pasmo nie nadaje się do budowy sieci zasięgowej. Obudził się po 10 m-cach No i BTS-y, do których je dodaje mają z reguły tragiczny dosył na kiepskich radioliniach. To taka reanimacja trupa zamiast przemyślanej i planowej budowy sieci LTE na normalnych zasadach. Nie marnuj czasu i pieniędzy w oczekiwaniu na cud. Już dawno powinieneś złożyć wypowiedzenie Plusa. Nie licz na wiele jeśli nie masz SmartDom. Oferty Plusa od kilku tygodni są tragiczne i zbliżone do CP. Już nie ma sprzętu w abonamencie za mała kasę. Teraz każą sobie płacić jak za zboże. Upadł w ten sposób ostatni argument za Plusem czyli tani sprzęt LTE-A na własność.
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: Zmieniać, nie zmieniać, jaką ofertę wybrać?

Post autor: patryk7588 »

LTE1800 w Borui Kościelnej do końca roku: http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... 05#p209145
Awatar użytkownika
BarteqW
Stały użytkownik forum
Posty: 100
Rejestracja: 2008-05-08, 10:44
Lokalizacja: Boruja Nowa

Re: Zmieniać, nie zmieniać, jaką ofertę wybrać?

Post autor: BarteqW »

patryk7588 pisze:LTE1800 w Borui Kościelnej do końca roku: http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f ... 05#p209145
Dzięki za załatwienie sprawy za mnie :zdrowko: . Czy takie LTE1800 w plusie zagwarantuje poprawę parametrów?
bo ...
Odszukałem mojego starego Cybertecha , zawiesiłem obok ATK20, umieściłem sim z Orange, wycelowałem i powiem szczerze, że mnie zszokowało. Bo takich prędkości to mój monitor jeszcze nie wyświetlał.
Obrazek
A parametry takie sobie:
RSRP -107dBM
RSSI -86dBm

Muszę w takim razie sprawdzić jeszcze Tmobile.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Zmieniać, nie zmieniać, jaką ofertę wybrać?

Post autor: matek451 »

Nad czym tu się zastanawiać, teraz kup starter głosowy za 5 zł Orange, zarejestruj podaj dane adresowe i korzystaj z bonusa 200G. W Plusie nie ugrasz nic bez wypowiedzenia, z DUK masz szanse na rabat 50% na abonament ale o tanim sprzęcie zapomnij. Nie napalaj się tak na to LTE1800 na BTS-ie w Borui Kościelnej, najpierw to sprawdź sobie jak wygląda dosył do tej stacji. Po tym będziesz od razu wiedział czego można oczekiwać po LTE1800 z tego BTS-a.
Awatar użytkownika
BarteqW
Stały użytkownik forum
Posty: 100
Rejestracja: 2008-05-08, 10:44
Lokalizacja: Boruja Nowa

Re: Zmieniać, nie zmieniać, jaką ofertę wybrać?

Post autor: BarteqW »

matek451 pisze:Nad czym tu się zastanawiać, teraz kup starter głosowy za 5 zł Orange, zarejestruj podaj dane adresowe i korzystaj z bonusa 200G. W Plusie nie ugrasz nic bez wypowiedzenia, z DUK masz szanse na rabat 50% na abonament ale o tanim sprzęcie zapomnij. Nie napalaj się tak na to LTE1800 na BTS-ie w Borui Kościelnej, najpierw to sprawdź sobie jak wygląda dosył do tej stacji. Po tym będziesz od razu wiedział czego można oczekiwać po LTE1800 z tego BTS-a.
Obecnie to sobie aktywowałem bonus 100GB na 30 dni, z racji zakupienia startera.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Zmieniać, nie zmieniać, jaką ofertę wybrać?

Post autor: matek451 »

Od 21.11 można skorzystać z kolejnych 100GB jeśli przy rejestracji podasz swoje dane adresowe http://www.telepolis.pl/wiadomosci/oran ... 37656.html
Awatar użytkownika
BarteqW
Stały użytkownik forum
Posty: 100
Rejestracja: 2008-05-08, 10:44
Lokalizacja: Boruja Nowa

Re: Zmieniać, nie zmieniać, jaką ofertę wybrać?

Post autor: BarteqW »

Na razie zostawiłem sobie na jeszcze jeden miesiąc iplusa, zobaczę czy coś się zmieni. Chociaż wygląda na to, że będzie trzeba postawić na Orange. Co prawda, nie ma tak dobrze, że cały czas mam ponad 30 mega, ale przynajmniej nie spada raczej poniżej 10 mega. Także można spokojnie o każdej godzinie komfortowo korzystać z internetu.
Mam jeszcze takie pytanko odnośnie anteny dualnej, w moich warunkach celować w http://allegro.pl/antena-lte-4g-dualna- ... 63021.html .
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6437
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Zmieniać, nie zmieniać, jaką ofertę wybrać?

Post autor: onken »

Oczywiscie nigdy nie wiadomo czy z czasrm sie nie pogorszy i w Orange. Internet mobilny ostatnio bardzo szybko "nabiera" klientow :-)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
BarteqW
Stały użytkownik forum
Posty: 100
Rejestracja: 2008-05-08, 10:44
Lokalizacja: Boruja Nowa

Re: Zmieniać, nie zmieniać, jaką ofertę wybrać?

Post autor: BarteqW »

onken pisze:Oczywiscie nigdy nie wiadomo czy z czasrm sie nie pogorszy i w Orange. Internet mobilny ostatnio bardzo szybko "nabiera" klientow :-)
No o tym, to nie musisz mi mówić. Dlatego zawsze wybierałem umowy na 12 miesięcy bez sprzętu. Tyle tylko, że w Orange wtedy trochę mało tych GB dają w cenie 49,90. :kwasny:
Awatar użytkownika
BarteqW
Stały użytkownik forum
Posty: 100
Rejestracja: 2008-05-08, 10:44
Lokalizacja: Boruja Nowa

Re: Zmieniać, nie zmieniać, jaką ofertę wybrać?

Post autor: BarteqW »

Kurcze felek, zostawiłem sobie na miesiąc na czasie nieokreślonym w Plusie. I jeszcze pochrzaniłem te okresy rozliczeniowe i teraz muszę płacić 2*89zł, bo rabaty na nieokreślonym nie obowiązują.
Jedyny plus z tego taki, że modernizacje nadajników coś chyba dały bo
Obrazek
Muszę sprawdzić jak to wygląda wieczorem jeszcze. I powiem szczerze, że teraz sam nie wiem co będę robił. :gwiazdki:
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: Zmieniać, nie zmieniać, jaką ofertę wybrać?

Post autor: patryk7588 »

Rabaty SmartDom (jesli o nich piszesz) działają także gdy umowa przejdzie na czas nieokreślony.
Awatar użytkownika
BarteqW
Stały użytkownik forum
Posty: 100
Rejestracja: 2008-05-08, 10:44
Lokalizacja: Boruja Nowa

Re: Zmieniać, nie zmieniać, jaką ofertę wybrać?

Post autor: BarteqW »

patryk7588 pisze:Rabaty SmartDom (jesli o nich piszesz) działają także gdy umowa przejdzie na czas nieokreślony.
To było tak, że było kilka numerów w plusie. Jedna umowa się skończyła i numer został przeniesiony na kartę. I chyba jak się skończyła umowa, to na nieokreślonym przestał obowiązywać rabat, przynajmniej ja tak to rozumiem. W każdym razie spierniczyłem sprawę :dobani: :facepalm: .
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: Zmieniać, nie zmieniać, jaką ofertę wybrać?

Post autor: patryk7588 »

SmartDom się rozpadł gdy przeniosłeś numer z abonamentu na kartę.
Ale w każdej chwili możesz wrócić do programu.
Awatar użytkownika
BarteqW
Stały użytkownik forum
Posty: 100
Rejestracja: 2008-05-08, 10:44
Lokalizacja: Boruja Nowa

Re: Zmieniać, nie zmieniać, jaką ofertę wybrać?

Post autor: BarteqW »

patryk7588 pisze:SmartDom się rozpadł gdy przeniosłeś numer z abonamentu na kartę.
Ale w każdej chwili możesz wrócić do programu.
Muszę się zdecydować, i nie potrafię podjąć ryzyka z żadną ze stron. Orange jest stabilne i o każdej porze działa lepiej. W plusie tak stabilnie nie jest, ale gdyby można było takie 35zł za 80GB osiągnąć przy smart dom. :?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Zmieniać, nie zmieniać, jaką ofertę wybrać?

Post autor: dzejk »

popatrz na nju internetowy - po pół roku masz 80GB za 29 zł, po roku 100GB, po dwóch 120, a cena ta sama.
Awatar użytkownika
BarteqW
Stały użytkownik forum
Posty: 100
Rejestracja: 2008-05-08, 10:44
Lokalizacja: Boruja Nowa

Re: Zmieniać, nie zmieniać, jaką ofertę wybrać?

Post autor: BarteqW »

Witam, ponownie, a właściwie odświeżam stary temat bo co zakładać nowy, skoro pytanie aktualne. Jak widać, jestem użytkownikiem iplusa od bardzo dawna, działałem jeszcze na EDGE i GPRS. 4 lata temu byłem blisko, przejścia do Orange, ale jakoś uruchomili wtedy nowy nadajnik, i się na tyle poprawiło, że nie było sensu zmieniać, bo cennik był lepszy parametry podobne. Natomiast jak przedłużałem dwa lata temu, to jakoś nie daleko potem weszła w t-mobile oferta z prawdziwym no limit. W każdym razie teraz żałuje, że tak wyszło bo bym siedział sobie na umowie na czas nieokreślony.

No dobra rozpisałem się, ale do rzeczy. Nie zamierzam, zrobić tego błędu ponownie. W jakiej sieci teraz dostanę takie warunki, żebym mógł od okresu rozliczeniowego do okresu rozliczeniowego korzystać na spokoju z Netflixa, Youtube, HBO GO w HD. Bo obecnie to widzicie przy kilku godzinach dziennie, mamy 11 a do 17 jeszcze kilka dni i lejek włączony. W tym momencie posiłkuje się aero2, bo na lejku w iplusie momentami jest gorzej niż darmowym aero2. Wiadomo, że nie w każdym miesiącu się załapie na lejek, ale obecnym trudnym czasie kiedy inni domownicy też więcej korzystają raczej jest to normą.

Prędkości u mnie w plusie nie są aż takim problemem, to znaczy szału nie ma, ale w godzinach szczytu w serwisów streamingowych idzie korzystać. Natomiast na speedteście nigdy nie przekroczyłem 30 mega, czy to kwestia mojego routera B315?

W każdym razie, czy jakiejś sieci dostanę coś lepszego, obecnie płacę 50zł na miesiąc.
Pozdrawiam Bartek
b_p
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2020-05-13, 14:10

Re: Zmieniać, nie zmieniać, jaką ofertę wybrać?

Post autor: b_p »

BarteqW pisze:Prędkości u mnie w plusie nie są aż takim problemem, to znaczy szału nie ma, ale w godzinach szczytu w serwisów streamingowych idzie korzystać. Natomiast na speedteście nigdy nie przekroczyłem 30 mega, czy to kwestia mojego routera B315?

W każdym razie, czy jakiejś sieci dostanę coś lepszego, obecnie płacę 50zł na miesiąc.
B315 nie ma agregacji, sam "po taniości" wybrałem B525, zawsze to dwa pasma, a nie jedno.

a co masz za te 50 zł/mc?
Awatar użytkownika
BarteqW
Stały użytkownik forum
Posty: 100
Rejestracja: 2008-05-08, 10:44
Lokalizacja: Boruja Nowa

Re: Zmieniać, nie zmieniać, jaką ofertę wybrać?

Post autor: BarteqW »

b_p pisze:
BarteqW pisze:Prędkości u mnie w plusie nie są aż takim problemem, to znaczy szału nie ma, ale w godzinach szczytu w serwisów streamingowych idzie korzystać. Natomiast na speedteście nigdy nie przekroczyłem 30 mega, czy to kwestia mojego routera B315?

W każdym razie, czy jakiejś sieci dostanę coś lepszego, obecnie płacę 50zł na miesiąc.
B315 nie ma agregacji, sam "po taniości" wybrałem B525, zawsze to dwa pasma, a nie jedno.

a co masz za te 50 zł/mc?
Powiem ci, że muszę spojrzeć w umowę, ale chyba 60GB w pakiecie podstawowym, a potem wiadomo "LTE bez limitu". Na ten moment mam pobrane 122GB a minęło 10 dni od rozpoczęcia nowego okresu rozliczeniowego.
Ja tego B315 mam od 2-3 lat, dokładnie już nie pamiętam, wtedy od agregacja jeszcze nie była popularna. Aczkolwiek, tę prędkości mi wystarczają, problemem są troszkę małe limity. Ale wiadomo, jakbym miał zagwarantowane 1TB i prędkość 100 Mb/s, to mógłbym się zaopatrzyć w jakiś odbiornik 4K i z Netflixa korzystać w takim standardzie.
ODPOWIEDZ