Proszę o pomoc w wyborze Operatora mobilnego ;)

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
agt07
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2016-12-07, 15:43

Proszę o pomoc w wyborze Operatora mobilnego ;)

Post autor: agt07 »

Witam,

Proszę o pomoc w wyborze Operatora mobilnego. Mieszkam w Otwocku przy ulicy Żeromskiego, ok 700 metrów na zachód od Kościoła Św. Oblubieńca. Dodam,że miałam możliwość testowania Internetu z Play, ale jakość była na poziomie 1- 2 mb/s

Z góry dziękuje i pozdrawiam
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Proszę o pomoc w wyborze Operatora mobilnego ;)

Post autor: matek451 »

W takiej lokalizacji przy tej odległości od BTS-a testy LTE w Play bez znaczenia, kilka km od nich po drodze las. Do testów na zewnątrz trzeba użyć telefonu z LTE i aplikacją Network Cell Info. Pokaze parametry sygnału i ECI BTS-a z którego korzystasz w Play.Najblizsze to Powstańców W. 3 w Otwocku, Józefów i Wiązowna. Najbliżej pozwolenie na LTE1800 NetWorks przy Sołatana, korzysta z niego Orange i tego operatora testujesz na karcie głosowej za 5 zł, za rejestrację i dane adresowe bonus 100GB +100GB. Na testy i nie tylko wystarczy. Z tego BTS-a też LTE w T-Mobile. Na Sołtana też BTS LTE1800Aero2 z ktorego korzysta Plus. Do testow karta Plus za 5 zł, bonus za rejestrację 50GB. Robisz testy prędkościu siebie na zewnatrz i pod wymienionymi BTS-ami. Pokazujesz screeny z NCI. Na tej podstawie wybór operatora, abonament ze sprzetem najkorzystniej w Orange. Jak na kartę to tylko Play. Ale bez testów trudno wyrokować. No i na koniec, lokalizacja trudna i u każdego operatora konieczna antena zewnetrzna na wybrane pasmo.
agt07
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2016-12-07, 15:43

Re: Proszę o pomoc w wyborze Operatora mobilnego ;)

Post autor: agt07 »

Dziękuje bardzo za odpowiedź, dziś kupię startery celem dokonania Testów :)
Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie anteny, ponieważ posiadam antenę zamontowaną na dachu, która zwrócona jest w kierunku Kościoła (została zamontowana przez prywatnego dostawcę radiowego Internetu- jednak przez wygórowane ceny i niską prędkość zrezygnowaliśmy z jego usług), czy będzie można użyć tej anteny?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Proszę o pomoc w wyborze Operatora mobilnego ;)

Post autor: matek451 »

Nie antena nieprzydatna do LTE. Play możesz przetestować na karcie Play Internet na Kartę za 9 zł, na niej za rejestrację jest bonus 100GB. Jak widać obecne promocje i bonusy za rejestrację pozwalają poszaleć za kilka zł.
agt07
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2016-12-07, 15:43

Re: Proszę o pomoc w wyborze Operatora mobilnego ;)

Post autor: agt07 »

Dziękuje za odpowiedź. Ściągnęłam już odpowiednią aplikację, ale z racji, że jestem laikiem w tych sprawach proszę o info których zakładek mam porobić screeny oraz czy wystarczy pomiar przy danym nadajniku dokonać raz czy lepiej udać się pod niego różnych porach? :)

pozdrawiam
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Proszę o pomoc w wyborze Operatora mobilnego ;)

Post autor: matek451 »

Zakadka GAUGE wystarczy, testy najlepiej w godzinach dużego obciążenia sieci czyli wieczorem. Najlepiej od strony twojego miejsca zamieszkania( ten sam sektor na BTS-ie). Dla porównania drugi test u siebie na zewnątrz od strony BTS-a.
agt07
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2016-12-07, 15:43

Re: Proszę o pomoc w wyborze Operatora mobilnego ;)

Post autor: agt07 »

Przesyłam testy wykonane wczoraj, wykonane na karcie ORANGE, na telefonie Samsung Galaxy S4. W domu nie szło otworzyć pół strony... :cry: Dziś dokonam pomiarów na karcie PLUSA. Dla porównania załączyłam również test wykonany w domu na karcie PLAY.

Dodam, że posiadam telefon w sieci PLAY i jak używam Internetu w domu na telefonie to z oporem otwiera strony, choć nie zawsze- jednak nie można mówić tutaj o jakimkolwiek użytkowaniu tego Internetu :dobani: Sytuacja miała się ianczej jak testowałam PLAY na modemie w laptopie- szału nie było ale lepiej te strony się otwierały....

Czy oprócz PLUSA warto jeszcze Przetestować T-mobile?

Dodam, że w domu ogólnie są problemy z zasięgiem, z powodu grubych ścian jak domniemam. Każda sieć ma u mnie swoje punkty gdzie łapie i traci zasięg.
pod nadajnikiem.png
na zewnątrz.png
w domu.png

Z góry dziękuje za rady :)
PLAY w domu.png
ODPOWIEDZ