Najlepszy LTE dla firm.

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
krss32
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2016-11-18, 14:33

Najlepszy LTE dla firm.

Post autor: krss32 »

Witam wszystkich.

Mam pewien dylemat co do wyboru LTE do firmy.
Początkowo byłem przekonany co do wyboru Orange Biurowy ale wczoraj zapoznałem się z ofertą T-Mobile i mam mętlik w głowie. Wypiszę w "plusach i minusach" dane oferty i chciałbym aby ktoś miał coś do dodania oświecił mnie.


Orange LTE Biurowy:

Plusy:
-transfer 560GB,
-po wykorzystaniu transferu internet jest ograniczany do 1Mb/s(rewelacji nie ma ale da się używać),
-teoretycznie niższa cena niż w T-Mobile
-umowa na 24mce.

Minusy:
-jestem ograniczony do wyznaczonej strafy,
-na forach ludzie często skarżą się, że trzeba kontrolować transfer bo Orange potrafi naliczać go podwójnie lub nie pobierać ze strefy biurowej,
-częste telefony z ofertami od Orange.


Internet do biura T-Mobile:

Plusy:
-brak limitu transferu danych (jeśli chodzi o punkt w regulaminie dotyczący nadmiernego wy orzystania to na infolinii zapierają się, że takie sytuacje są bardzo sporadyczne i dotyczy użytkowników pobierających dane w terabajtach),
-pierwsze 6mcy (przy umowie na 30mcy) lub 12mcy (przy umowie na 36mcy) jest za 1zł,

Minusy:
-teoretycznie wyższa ceny od Orange lecz przy uwzględnieniu okresów rozliczeniowych za 1zł i podzieleniu przez ilość czasu trwania umowy wychodzi taniej niż Orange (punkt ten można zaliczyć również jako plus),
-podobno mają mocno okrojone routery (ale czy wszystkie czy dotyczy to tylko Huawei B315?)
-umowa na minimum 30mcy.

Dodam, że jestem w odległości około 1,5km od nadajnika zarówno Orange jak i T-Mobile. U oboje operatorów uzyskuje prędkości 40-50Mb/s w pomieszczeniu bez zewnętrznej anteny (a planuję taką zamontować na dachu).

W tej chwili bardziej chyba skłaniam się ku T-Mobile.
Uprzedzając odpowiedzi o tym, że T-Mobile ma zapis w regulaminie dzięki któremu mogą ograniczyć mi drastycznie prędkość w przypadku 'nadużywania sieci'dodaje, że taki zapis mają wszyscy dostawcy internetu LTE a czasami zdarza się i przy stacjonarnym.
Czytałem, że w T-Mobile ograniczają ludziom prędkość po 100GB w LTE ale dotyczyło to tylko niższych ofert. Nie znalazłem jednak aby ktoś narzekał na taki problem w najwyższym pakiecie a szczególnie w tym dla firm. Jeśli ktoś taki się znajdzie to mam nadzieję, że o tym tu napisze :)

Co do Orange to mam trochę obawy z tym transferem. O ile 560GB powinno mi spokojnie starczyć to jeśli będzie sytuacja z podwójnym naliczaniem to będzie problem. Nie chce co miesiąc zgłaszać reklamacji i codziennie kontrolować czy transfer się zgadza - nie mam po prostu na to czasu.

Są tu jacyś użytkownicy internetu Orange/T-Mobile dla firm i mogliby się podzielić swoją opinią?
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Najlepszy LTE dla firm.

Post autor: Hermogenes »

Jestem Orange dla firm u mnie naliczanie transferów przez operatora jest niższe niż pokazuje licznik na routerze czy nawet NetWorx .poz Hermogenes
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Najlepszy LTE dla firm.

Post autor: onken »

Mam kilka numerow w Orange i naliczanie jest poprawne. Korzystnie brac umowe np w Saturnie, byly bony na 500 zl :-)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
krss32
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2016-11-18, 14:33

Re: Najlepszy LTE dla firm.

Post autor: krss32 »

Widzę, że nadal są te kupony. Na co można je wykorzystać? W tej ofercie dostaje się jakiś router/modem?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Najlepszy LTE dla firm.

Post autor: onken »

Nie, sam SIM. Na zakupy w Saturnie :-)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
krss32
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2016-11-18, 14:33

Re: Najlepszy LTE dla firm.

Post autor: krss32 »

No fajna sprawa ale niestety do najbliższego Saturna mam kawałek więc średnio mi się to płaci.

Dziwna sytuacja. Jak sprawdzałem zasięg sieci t-mobile i orange kilka miesięcy temu to prędkości były niemal identycznie. Z kolei teraz jak sprawdziłem T-Mobile to nawet nie łapie LTE. Co ciekawe gdy wejdę na mapę zasięgu t-mobile to w miejscu gdzie mieszkam nie pokazuje zasięgu LTE.
Orange i T-Mobile dzielą ze sobą wszystkie stacje LTE1800 czy tylko wybrane? Wygląda tak jakby w tym przypadku nie dzielili. Nawet na mapie btsearch tak wygląda: GPS: 52,346389,15,275833
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Najlepszy LTE dla firm.

Post autor: radius »

Dzielą niemal wszystkie. Jednak na swoim terenie znam dwie bez dostępu Klientów konkurencji.

Ostatnio podpisali porozumienie na 800 i 2600:

http://www.gsmmaniak.pl/620128/lepsze-lte-t-mobile/

http://m.telepolis.pl/wiadomosci/t-mobi ... 37677.html

Jestem ciekaw co się stanie z tymi stacjami bez dostępu w tej chwili.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
luzak34
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2016-12-11, 02:52

Re: Najlepszy LTE dla firm.

Post autor: luzak34 »

no mi tez nie lapie LTE w t-mobile... moze maja jakis klopot techniczny?
ODPOWIEDZ