Spadek wydajności Orange

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MarcinNS
Stały użytkownik forum
Posty: 90
Rejestracja: 2015-12-06, 20:38

Spadek wydajności Orange

Post autor: MarcinNS »

Witam,
mam od roku LTE od Orange. Generalnie było ok. jakieś 25-30mbit/s pomijając sporadyczne spadki.
Od kilku tygodni nastąpił drastyczny spadek do ok 5-8 mbit/s.
Upewniłem się że to nie leży po mojej stronie tj. siła sygnału, logi z routera itp itd oraz zgłosiłem sprawę do BOK.
Przyznano mi jednorazowy rabat 30% i przepraszają za utrudnienia a reszta ich wiadomości to tak standardowa regułka
itp itd. że nie ma podstaw do rozwiązania umowy bez specjalnej opłaty i że ze względu na duże obciążenie może już tak być.
Rabat może wywalczę jeszcze raz a miesięcy do końca umowy jeszcze 11 miesięcy :(
Czy coś da się z tym zrobić?
p.s. antenę mam już od dawna
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Spadek wydajności Orange

Post autor: dzejk »

to przez te bonusy za rejestrację numerów na kartę - zarówno orange, jak i play rozdają po 100 GB. Trzeba przeczekać do lutego, niestety.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Spadek wydajności Orange

Post autor: matek451 »

Pożyjemy, zobaczymy . Orange nie kryje, że chce dorównać Plusowi w ruchu sieciowym, ma dobre oferty abonamentowe dla indywidualnych i firm. Pakiety w głosowych coraz większe. T-mobile też w końcu musi rozpocząć ofensywę, wszak teraz w ramach Networks współpraca się rozszerzyła. Wspólne pasmo LTE1800 nie jest z gumy, chyba lepiej będzie na własnych LTE800 czy LTE2600. Warto by spróbować tych pasm. a jeszcze nie dawno jeden z kolegów na tym forum zapewniał, że sieć LTE1800 Networks nie zdegraduje się w ciągu roku. Tymczasem z dużych aglomeracji coraz więcej głosów i skarg na działanie LTE1800 NetWorks, zarówno z Orange i T-Mobile. Masz antenę , próbowales wymusić połaczenie z innym BTS-em LTE1800Networks?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Spadek wydajności Orange

Post autor: ja.michal »

MarcinNS, zapytaj czy nie ma u ciebie jakichś prac. U mnie zwolnił net, potem w nocy potrafił paść. Okazało się, że są prace na stacji bazowej, mają odpalić kolejną częstotliwość pod LTE.

Na chacie w Mój Orange jak trafisz na kumatego to ci napiszą co i jak.
Awatar użytkownika
Orange Ekspert
Pracownik operatora
Posty: 263
Rejestracja: 2012-05-31, 14:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spadek wydajności Orange

Post autor: Orange Ekspert »

Gdzie korzystasz z tego internetu (miejscowość, ulica)?
Awatar użytkownika
MarcinNS
Stały użytkownik forum
Posty: 90
Rejestracja: 2015-12-06, 20:38

Re: Spadek wydajności Orange

Post autor: MarcinNS »

@Orange Ekspert
Korzystam z tego BTS-a.
http://beta.btsearch.pl/?dataSource=uke ... 74&zoom=16
Orange (26003) ID: 5060 (N!)
Nowy Sącz, ul. Wyspiańskiego 2 - biurowiec PKS
Mam z nim kontakt wzrokowy. Adresu swojego zamieszkania nie podaje do publicznej wiadomości :)

@dzejk bonusy czy nie ja płace abonament i to nie mały bo 92zł a tu taki zonk po roku :/

@ja.michal dopytam co się tam dzieje, może faktycznie coś grzebią tam skoro rabat mi przyznali

@matek451 mam antenę cybertech-a z polecenia na tym forum. Na ZTE MF283+ chyba się nie da wymusić połączenia z innym BTS-em.

Sprawdzę jeszcze na innym numerze Orange(starter) jak to LTE tutaj chodzi.
Awatar użytkownika
Tinkas
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 255
Rejestracja: 2016-12-03, 11:54

Re: Spadek wydajności Orange

Post autor: Tinkas »

U mnie z dnia na dzień spadło z 45 na 20 :/
Testuję 2 miesiące. W styczniu byłem gotowy brać abo.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Spadek wydajności Orange

Post autor: adziu82 »

Od kwietnia mam także LTE od Orange i jak było 40 Mb/s tak jest do tej pory.
Mam nadzieję, że zostanie tak. Przy gorszej pogodzie czasami spada do poniżej 30 Mb/s.
RAW
Awatar użytkownika
Grupens
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 183
Rejestracja: 2006-11-22, 23:32
Lokalizacja: Wlkp

Re: Spadek wydajności Orange

Post autor: Grupens »

Obecnie mam transfery w orange o 60% słabsze. Sygnał się wzmocnił ale parametry RSRQ i SINR dużo słabsze. Dzwoniłem do BOK-u i poinformowano mnie, że na kolejnym BTS-ie włączyli LTE i teraz "jakiś" program testuje działanie całej sieci -zasięgu przyległych BTS-ów :szok:
A po drugie na moim nadajniku do końca roku mają podłączyć LTE 2600 i LTE 1800 po tym terminie ma wrócić wszystko do normy. Sam jestem ciekaw... :cfaniak:
Deformują nas formuły.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Spadek wydajności Orange

Post autor: ja.michal »

Grupens pisze:A po drugie na moim nadajniku do końca roku mają podłączyć LTE 2600 i LTE 1800 po tym terminie ma wrócić wszystko do normy. Sam jestem ciekaw... :cfaniak:
Podobno u mnie tak samo, do końca kwartału ma być ok. Zobaczymy. Na razie transfery również u mnie spadły, do około 12 Mbps z koło 20 Mbps.
Awatar użytkownika
MarcinNS
Stały użytkownik forum
Posty: 90
Rejestracja: 2015-12-06, 20:38

Re: Spadek wydajności Orange

Post autor: MarcinNS »

Dobra wygląda na to że wróciło wszystko do normy - mam nadzieje że na stałe. :)
Perspektywa że miałbym mieć jakieś 5-8 mbit/s za 92zł była przytłaczająca.
Dzięki Panie @Orange Ekspert i/lub BOK za interwencje - ktoś tam coś z tym zrobił.
Awatar użytkownika
shevchenko1987
Stały użytkownik forum
Posty: 110
Rejestracja: 2016-07-06, 11:00
Lokalizacja: Warta

Re: Spadek wydajności Orange

Post autor: shevchenko1987 »

Podłącze się do tematu. Mam pytanie do @Orange Expert , kiedy w mojej miejscowości uruchomiona zostanie agregacja pasm? I czy planowane jest uruchomienie pasma 2600? Jeśli tak to kiedy to nastąpi? Gdyż obecnie działa LTE 800 i 1800, ale bez CA.

Ps. Mieszkam w miejscowości Warta (kod pocztowy: 98-290, woj. łódzkie).
Awatar użytkownika
MarcinNS
Stały użytkownik forum
Posty: 90
Rejestracja: 2015-12-06, 20:38

Re: Spadek wydajności Orange

Post autor: MarcinNS »

I znowu dramat może z 5mbit/s :mur:
Awatar użytkownika
shevchenko1987
Stały użytkownik forum
Posty: 110
Rejestracja: 2016-07-06, 11:00
Lokalizacja: Warta

Re: Spadek wydajności Orange

Post autor: shevchenko1987 »

A nie dostałeś lejkiem technicznym?
Awatar użytkownika
MarcinNS
Stały użytkownik forum
Posty: 90
Rejestracja: 2015-12-06, 20:38

Re: Spadek wydajności Orange

Post autor: MarcinNS »

Nie tym razem. Napisałem 5mbit ale czasem więcej(np. 8mbit) a czasem jest mniej. Myślę, że BOK by mi powiedział że techniczny jest a tak to dali ten rabat.
Pisząc te słowa jest znowu ok, ale ogólnie net mi działa jak sinusoida z tym że te ekstrema bardzo skrajne.
ODPOWIEDZ