Pomoc w wyborze oferty - miejscowość pod Legnicą

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
peterka
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2017-01-02, 23:09

Pomoc w wyborze oferty - miejscowość pod Legnicą

Post autor: peterka »

Witam, przeszukuję informacji na temat ofert internetu mobilnego LTE. Mieszkam w Taczalinie (7 km od Legnicy) i dostęp do operatorów jest ograniczony więc rozglądam się za LTE.
Z tego co widzę do najbliższego nadajnika mam 2km (znajduje się on w Księginicach) i zawiera on Plusa, TMobile oraz Orange.
Na stronie TMobile w mapie LTE jednak jestem poza zasięgiem.
Mam z kolei kilka pytań, a, a mianowicie:

1)Ciekawą ofertę ma LTE z Red Bull Mobile. Korzysta on z nadajników Play. Na mapce LTE na stronie Playa wygląda na to, że jestem w zasięgu sieci 4G LTE, natomiast 4G LTE Ultra jest gdzieś tuż obok. Czy jest duża różnica między 4G LTE a 4G Ultra?

2)Do nadajnika Play mam najbliżej 8km. To sporo? Będzie dużo gorsza prędkość niż w przypadku korzystania np. 2 km od nadajnika?

Dodam, że maksymalna prędkość neostrady na tym terenie to do 10mb/s. LTE z Plusa osiąga okolice 60mb/s więc jest spora różnica.

Co byście poradzili?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Pomoc w wyborze oferty - miejscowość pod Legnicą

Post autor: dzejk »

jeszcze przez co najmniej miesiąc możesz testować internet w cenie starterów na kartę, orange do końca lutego daje 100GB na 30 dni, play internet na kartę i plus do początku lutego, odpowiednio 100 i 50GB.
Oprócz plusa z LTE w Księginicach, może też działać nadajnik orange z LTE w Wądrożach Wielkich. Play ma pozwolenia tylko powyżej 1800 MHz w okolicy, więc tu potrzebna byłaby antena, dla dobrych prędkości, np. sprawdzony dualny panel od Cybertecha.
http://beta.btsearch.pl/?dataSource=uke ... 96&zoom=12
peterka
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2017-01-02, 23:09

Re: Pomoc w wyborze oferty - miejscowość pod Legnicą

Post autor: peterka »

A czy prawdą jest, że z LTE w Playu można korzystać z innych nadajników, Plusa, Orange i TMobile? Z tego co czytam to działa to wyłącznie na smartfonach. Czyli routery odpadają?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Pomoc w wyborze oferty - miejscowość pod Legnicą

Post autor: dzejk »

nie jest to prawda - LTE w play działa tylko z nadajników macierzystych operatora.
Na kartach głosowych może być jedynie 3G z roamingu innych sieci krajowych, ale z lejkiem 3Mb/s.
peterka
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2017-01-02, 23:09

Re: Pomoc w wyborze oferty - miejscowość pod Legnicą

Post autor: peterka »

Czyli w takim razie przetestuję LTE z Orange, bo to wydaje się póki co najtańszą i najlepszą opcją :) Dzięki za pomoc
peterka
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2017-01-02, 23:09

Re: Pomoc w wyborze oferty - miejscowość pod Legnicą

Post autor: peterka »

A więc tak, LTE z Plusa działa super. Od 25 do 40 mb/s. LTE z Orange działa słabo - w porywach do 5mb/s. Z Playa LTE w ogóle nie łapie mimo zasięgu na mapce.

Szkoda, bo Orange i RedBull Mobile/Play bardziej by mi pasowały.
ODPOWIEDZ