LTE/3G Orange/NjuMobile na wsi, daleko od nadajników

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
majki_fajki
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-01-04, 18:18

LTE/3G Orange/NjuMobile na wsi, daleko od nadajników

Post autor: majki_fajki »

Cześć, chciałbym zapytać czy jest w ogóle możliwość odbieranie sygnału w tej lokalizacji 50°57'42.9"N 22°36'00.3"E wieś nosi nazwę zaraszów kolonia. Jak widać nadajniki daleko. Najbardziej interesuje mnie internet z Nju. Nie mam bardzo sprzętu zeby samemu sprawdzić moc sygnału i chciałbym choć trochę rozjaśnić sobie sytuację
Dzięki :cwaniak:
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: LTE/3G Orange/NjuMobile na wsi, daleko od nadajników

Post autor: dzejk »

czy ja wiem, czy tak znowu daleko - 5, czy 7 km nie powinno stanowić problemu dla LTE 800, a z anteną również LTE 1800.
http://beta.btsearch.pl/?dataSource=uke ... 61&zoom=12
majki_fajki
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-01-04, 18:18

Re: LTE/3G Orange/NjuMobile na wsi, daleko od nadajników

Post autor: majki_fajki »

Nadajnik Boży Dar widze bardzo dobrze, nie ma żadnych przeszkód po drodze
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: LTE/3G Orange/NjuMobile na wsi, daleko od nadajników

Post autor: dzejk »

jeśli nie masz jak sprawdzić, to możesz dopytać na infolinii orange, jakie częstotliwości obsługuje ten nadajnik.
Myślisz o abonamencie, czy ofercie na kartę? Ile gigabajtów potrzebujesz na miesiąc?
majki_fajki
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-01-04, 18:18

Re: LTE/3G Orange/NjuMobile na wsi, daleko od nadajników

Post autor: majki_fajki »

Mam abo w Nju i chciałbym wziąć ten internet dodatkowy, gdzie za 19zł miałbym 60GB (jestem już ponad dwa lata w nju), co by mnie w zupełności satysfakcjonowało. I mogłbym pozbyć się stałego łącza za które bulę sporo a mam tylko 1Mb/s (takie możliwości) o tel stacjonarnym nie wspominając
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE/3G Orange/NjuMobile na wsi, daleko od nadajników

Post autor: matek451 »

Masz abonament w nju to powinieneś wiedzieć jak działa LTE/3G w Orange u ciebie. Zasięg LTE z BTS-a NetWorks Bychawa (pozwolenie Orange). W Majoracie działa LTE800 Orange. Wg. mapy Orange te BTS-y LTE800 w Bożym Darze i Giełczewie to póki co pozwolenia ale pewnie wkrótce je uruchomia. Na 3G masz kiepski zasięg z Networks na UMTS2100 i HSPA+DC z Bychawy, do tego UMTS900 z HSPA+ z Bychawy, Giełczewa lub Bożego Daru. Do LTE1800 z Bychawy antena Dual LTE na 1800MHz. Do 3G z UMTS900 i do LTE800 antena na pasmo 800-900 MHz( do LTE dwie sztuki). Antena to nie wszystko, masz modem/router LTE/3G? A nie myślałeś o Play? Poczytaj o usłudze DIL na kartach RBM na Kartę 5.
majki_fajki
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-01-04, 18:18

Re: LTE/3G Orange/NjuMobile na wsi, daleko od nadajników

Post autor: majki_fajki »

@matek451
Mam tylko tel z 3G, na Nju działa kiepsko 1 down 2 up, mam też karte virgin to na zasięgu P4 dziala lepiej. Sprzęt też musiałbym kupić pod ten internet, wizę że też nie są to małe koszta. Chyba jedyne co pozostaje to kupić modem i sprawdzać. mógłby być i play nie ma problemu
peterka
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2017-01-02, 23:09

Re: LTE/3G Orange/NjuMobile na wsi, daleko od nadajników

Post autor: peterka »

Podepnę się pod ten temat, bo mam jedno pytanie. Wspominałem w innym temacie, że mieszkam w miejscowości Taczalin (powiat legnicki). Nadajnik LTE Orange mam zlokalizowany 4,5km od domu. LTE łapię czasami i jeżeli już to prędkość maksymalna to 6mb/s. Do nadajnika Plusa mam 2km i tam nie spotkałem się jeszcze z prędkością poniżej 10mb/s a bardzo często jest ona w granicach 40mb/s. Z tym, że na nadajniku LTE Plusa jest wprowadzone pasmo LTE 1800. Od strony Orange wiem, że w lutym na nadajniku zlokalizowanym 4,5km ode mnie ma być wprowadzone również LTE 1800. Czy te LTE 1800 może oznaczać wzrost prędkości? Czy 4,5km od nadajnika to sporo? Nie za bardzo znam się na tych parametrach stąd pytanie :)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE/3G Orange/NjuMobile na wsi, daleko od nadajników

Post autor: matek451 »

Na LTE800 Orange ma 10MHz pasma w MIMO i DL do 75Mb/s. Zrób testy sygnału na telefonie z LTE i aplikacją Network cell Info. Pokaż parametry sygnału i dane BTS-a. Testy zrób na zewnątrz a potem pod BTS-em Wądroże Wielkie. Sprawdź prędkości przy prawidłowych parametrach sygnału LTE w Orange. Przy 4,5km od BTS-a konieczne anteny na 800MHz. Na LTE1800 w NetWorks Orange i T-Mobile korzystaja razem z 15MHz pasma w MIMO DL do 112Mb/s ale trudno powiedzieć ile osiągniesz u siebie po jego uruchomieniu. w internecie mobilnym nie ma gwarancji prędkości. Także to 10 Mb/s czy 40Mb/s w Plusie z Aero2 LTE1800 Legnickie Pole. w Plusie sieć zapycha się szybko i a to 10Mb/s przy pasmie 20MHz w MIMO i teoretycznym DL do 150Mb/s o tym świadczy. Na tym terenie Plus ma wielu użytkowników a infrastruktura LTE nadal słaba. Zrób dla porównania test Plusa pod tym BTS-em w godzinach szczytu. Pokaż jak wyglada DL i UL oraz parametr SINR sygnału LTE1800 z tego BTS-a w Legnickim Polu u ciebie i pod BTS-em.
peterka
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2017-01-02, 23:09

Re: LTE/3G Orange/NjuMobile na wsi, daleko od nadajników

Post autor: peterka »

Dziękuję bardzo za pomoc. W wolnej chwili porobię takie testy :)
ODPOWIEDZ