LTE Orange

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
BlackRoomBoy
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2016-07-03, 13:13

LTE Orange

Post autor: BlackRoomBoy »

Witam, niedługo kończy mi się umowa w Play'u i zastanawiam się co robić dalej z internetem. Niedaleko mnie jest nadajnik Orange, który nadaje na częstotliwościach LTE: 800,1800 i 2600. Czy obsługuje on agregację pasm? Mój obecny internet nie jest najgorszy, jeśli jednak byłaby możliwość zamiany na coś szybszego to głupotą byłoby nie skorzystać dlatego pytam :) Niestety nie mam urządzenia które obsługuje agregacje więc nie jestem w stanie sam sprawdzić.
W załącznikach umieszczam screeny z informacjami o BTS'ie
Obrazek
T-mobile bez limitu danych.
Do BTS 4km.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: LTE Orange

Post autor: radius »

Biegnij w poniedziałek po starter Orange za 5 zł. Zarejestruj żeby dostać 100 GB na 30 dni. I testuj. Teraz opierasz na pozwoleniu UKE?
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: LTE Orange

Post autor: dzejk »

jakim sprzętem dysponujesz teraz?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE Orange

Post autor: matek451 »

A czemu chcesz zmieniać Play? przecież u tego operatora można mieć póki LTE bez limitu za 5 zł/m-c i bez umowy? Masz sprzęt do LTE, do BTS-a 5 km. Uzyskujesz dobre prędkości a twoim problemem są dość słabe parametry sygnału LTE , korzystasz z anteny Dual LTE na 1800MHz? Oczywiście skorzystaj z promocji w Orange, karta za 5 zł po rejestracji bonus 100GB a jak podasz dane adresowe to kolejne 100GB. Grzech nie skorzystać. BTS działa zapewne na LTE800.
BlackRoomBoy
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2016-07-03, 13:13

Re: LTE Orange

Post autor: BlackRoomBoy »

Aktualnie dysponuję Huawei E3372 z anteną CyberTecha dual lte 1800MHz. Testowałem ten nadajnik w swoim telefonie(HTC one M8 bez obsługi agregacji pasm), u mnie w domu osiągam prędkości rzędu 10-15mb download oraz upload podobnie i pingi w okolicy 30ms. Pod samym nadajnikiem są już prędkości stałe 44/42 mb download i 25mb upload a ping w okolicy 20ms. Od poniedziałku będę mieć do dyspozycji Samsunga Galaxy S6 który obsługuje agregację więc chyba wybiorę się z nim pod BTS i zobaczę jakie będą wyniki. Internet chciałbym zmienić z powodu wahań prędkości w Play'u. W zależności od godziny internet różnie pracuje, ten od Orange sprawdzałem w godzinach szczytu i wynik nie spadał poniżej 40mb downloadu i 15 uploadu a chciałbym dowiedzieć się czy jest na tym BTS możliwość agregacji pasm
Obrazek
T-mobile bez limitu danych.
Do BTS 4km.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE Orange

Post autor: matek451 »

Póki co nie licz na agregację pasm LTE z takiego BTS-a. W pierwszym etapie Orange uruchamia pozwolenia na LTE800 w celu pokrycia jak największego obszaru LTE. Prędkości w internecie mobilnym nie są gwarantowane, wraz z ilością użytkowników na tym BTS-ie mogą spadać. Tym bardziej ze na LTE800 Orange ma 10MHz pasma w MIMO i DL do 75Mb/s. To normalne zjawisko dotyczące wszystkich operatorów.
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: LTE Orange

Post autor: zurek »

Panowie nie będę tworzył nowego tematu, więc podepnę się pod ten... w sumie też chodzi mi o LTE Orange, a dokładnie o APN: internetipv6.

Mam router D-LINK DWR-966 i on obsługuje ipv6 jednak po wpisaniu APN: internetipv6 nie chce mnie połączyć z siecią... Czym to może być spowodowane że odmawia mi zalogowania do sieci? Dodam tylko że na APN: vpn łączy się bez problemu...
ZTE MF258

PLAY Internet Domowy
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6437
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: LTE Orange

Post autor: onken »

Ja próbowałem wpisać w E3372 i też nie działa IPV6

Na Xiaomi Mi5 działa IPV6 ok

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: LTE Orange

Post autor: zurek »

onken pisze:Ja próbowałem wpisać w E3372 i też nie działa IPV6

Na Xiaomi Mi5 działa IPV6 ok
Nie wiem czym to jest spowodowane... bo D-link DWR-966 obsługuje ipv6... a tu zonk nie łączy...
ZTE MF258

PLAY Internet Domowy
Awatar użytkownika
Tinkas
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 255
Rejestracja: 2016-12-03, 11:54

Re: LTE Orange

Post autor: Tinkas »

BlackRoomBoy - skąd bierzesz sygnał PLAY, z Budzisk? Jak Ci to chodzi w ciągu dnia i wieczorem? Ciągnąłem jakiś czas RBM z tego nadajnika, ale od kilku miesięcy prędkości spadły poniżej 5Mb/s :/
ODPOWIEDZ