Przejście z neostrady na LTE - czy warto?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Grzegorz_ST
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2017-01-12, 09:35

Re: Przejście z neostrady na LTE - czy warto?

Post autor: Grzegorz_ST »

Dziękuję za wyjaśnienie. Przemyślę sobie wybór.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Przejście z neostrady na LTE - czy warto?

Post autor: Hermogenes »

Apetyt rośnie w czasie jedzenia .poz Hermogenes
Grzegorz_ST
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2017-01-12, 09:35

Re: Przejście z neostrady na LTE - czy warto?

Post autor: Grzegorz_ST »

Wrzucam screeny parametrów dla poszczególnych częstotliwości.

800
800.png
1800
1800.png
2100
2100.png
2600
2600.png
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Przejście z neostrady na LTE - czy warto?

Post autor: dzejk »

po sinr widać, że nadajnik mocno obciążony. Na 2600 powinno być najlepiej. Agregacja kilku pasm poprawiła by prędkości.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przejście z neostrady na LTE - czy warto?

Post autor: matek451 »

Połaczenie z tym samym BTS-em a na wszystkich pasmach LTE. Na LTE800 i LTE1800 z 2 sektorem, na LTE2100 i LTE2600 z trzecim. Trudno powiedzieć który to BTS Play. Trzeba by zapytać kolegi @Pawrzes. Nie znamy twojej lokalizacji w Stargardzie, ale po parametrach sygnału LTE szczególnie na 1800MHz widać, że BTS w pobliżu, stawiam że do 0,5km. Wygląda na przeciązony ale są ponoć 3 inne w poblizu. Pytanie jakie i jaka to lokalizacja/ ulica w Stargardzie gdzie korzystasz z LTE w Play/
Grzegorz_ST
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2017-01-12, 09:35

Re: Przejście z neostrady na LTE - czy warto?

Post autor: Grzegorz_ST »

Moja lokalizacja na mapie ze strony mapabts.pl (czarne "kółko"):
lokalizacja.jpg
Dodam, że prawdopodobnie faktycznie łączę się z najbliższym bts'em zlokalizowanym w kierunku północno-wchschodnio-północnym ponieważ jest on widoczny bezpośrednio z okna mojego domu. Na chłopski rozum wydaje mi się, że najmniej obciążony może być bts wysunięty najbardziej na południe, ponieważ jest to już obrzeże miasta.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przejście z neostrady na LTE - czy warto?

Post autor: matek451 »

Nie mogłeś wybrać gorzej? Kto normalny korzysta z mapy handlarza największym złomem czyli Signaflex czy jak to jeszcze nazywa . To król marketingowego bełkotu a jego mapy nic nie warte, a kolorki chyba dla p.... Korzysta się z http://beta.btsearch.pl/?dataSource=uke ... 09&zoom=13 a w Wielkopolsce z http://mapa.gsm.poznan.pl/ Pewnie to faktycznie ten BTS Na Grobli 4. trzeba by sprawdzić pod nim LTE2600, do tego to samo pod tymi sąsiednimi i w drodze do nich.
Awatar użytkownika
dmgary
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2012-03-31, 10:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Przejście z neostrady na LTE - czy warto?

Post autor: dmgary »

Signalex jest super 44 dBi zysku !

Oczywiście to g*wno prawda ale 46 osób kupiło 52 sztuki w tej chwili .

Klient wymaga , klient dostaje :) .

Nie kieruj się takim stronami po wprowadzają ludzi w błąd .
W przypadku upierdliwego klienta dopytującego o parametry sprzedawanego towaru (wykres zysku , VSWR ) w najlepszym przypadku zostaniesz zlany.
Trzeba samemu poszukać ,który BTS i na jakim paśmie daje dla Twojej lokalizacji najlepsze parametry i potem dobrać odpowiednią antenę .
Xperia Z5, Samsung J5 2017, E3131, E5186s-22a+ATK10. Plus, Play, Aero2. Swiatłowód od Multimedia
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przejście z neostrady na LTE - czy warto?

Post autor: matek451 »

Ale te tęczowe mapki to mają "fajne'. A dla normalnych to na tych swoich aukcjach tego szmelcu fajne panienki na zdjęciach. Dla każdego coś miłego. Tylko nie dla użytkowników internetu mobilnego. Ale Janusze są sobie sami winni skoro biorą plastikową chińszczyznę jak wołowinę w 5 smakach. To taka sobotnia, wieczorna dygresja na temat 'anten" Signaflex i podobnych śmieci.
Grzegorz_ST
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2017-01-12, 09:35

Re: Przejście z neostrady na LTE - czy warto?

Post autor: Grzegorz_ST »

Dzięki za wyjaśnienie, z jakiej strony z bts należy korzystać, tamta po prostu wyskoczyła mi jako jedna z pierwszych w googlach.
Przełożyłem kartę RBM do smartfona i sprawdziłem parametry połączenia w programie Network Cell Info. Z tego programu wynika, że łączę się jednak z zupełnie innym bts'em, zlokalizowanym na południe od miasta w odległości około 5 km od mojej lokalizacji (południowy skraj miasta). Co ciekawe, nie ma tej stacji ma mapach.
Wrzucam screeny z NCI:
nci1.png
nci2.png
nci3.png
nci4.png
nci5.png
nci6.png
Czy jest sens kupowania anteny skoro jak piszecie, moja stacja ma dobrą siłę sygnału a ewentualne problemy z jakością łączą mogą wynikać raczej z dużego obciążenia? Jeśli tak, to jaka antena byłaby dla mnie dobrym wyborem? Czy powinienem jeszcze porobić jakieś testy?
Grzegorz_ST
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2017-01-12, 09:35

Re: Przejście z neostrady na LTE - czy warto?

Post autor: Grzegorz_ST »

Dodam, że wczoraj o 20 miałem bardzo przyzwoite parametry połączenia ping 35m/s i 18/18 Mbps
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przejście z neostrady na LTE - czy warto?

Post autor: matek451 »

Na telefonie połaczenie z tym samym BTS-em co na modemie tylko na LTE1800. Trzeba zlokalizować BTS,czyli zapytać kolegę @Pawrzes na http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... start=2310
Grzegorz_ST
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2017-01-12, 09:35

Re: Przejście z neostrady na LTE - czy warto?

Post autor: Grzegorz_ST »

Czy wystarczy, że zadając na formum telepolis pytanie, podam screena parametrów Hauwei na częstotliwości 2600?
Bo rozumiem, że szukamy BTS'a z którym miałem połączenie na 2600MHz?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przejście z neostrady na LTE - czy warto?

Post autor: matek451 »

Tak podaj ten CID4286533. @Pawrzes zagląda czasami tutaj, szkoda ze rzadko.
Grzegorz_ST
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2017-01-12, 09:35

Re: Przejście z neostrady na LTE - czy warto?

Post autor: Grzegorz_ST »

Kolega @Pawrzes na telepolis pomógł z lokalizacją bts'a z którym się łączę na 2600 MHz: STS0007, ul. Na Grobli 4
Rozumiem, że w celu uzyskania jak najlepszych parametrów połączenia powinienem kupić antenę na tą częstotliwość i odpowiednio ją ustawić?
ODPOWIEDZ