Orange LTE na wsi i wybór pakietu

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
piotrekq94
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2017-01-12, 20:20

Orange LTE na wsi i wybór pakietu

Post autor: piotrekq94 »

Witam

Pochodzę z małej miejscowości (https://goo.gl/maps/jMMQaFS4CNy), obecnie korzystam z pakietu funpack (internet + telewizja + telefon) i max prędkość jaką mogę wyciągnąć z linii to 1mb/s. Z racji, że mogę zerwać umowę w dowolnej chwili zacząłem zastanawiać się nad wyborem internetu LTE. W miejscowości obok (https://goo.gl/maps/q4mDF459fNJ2) znajduje się wieża nadajnikowa, około 5-7km. Posiadam telefon Xiaomi Redmi 3S Pro i w dni z ładną pogodą łapie sygnał 4G tak więc myślę, że antena sygnałowa umieszczona na kominie domu polepszyłaby odbiór sygnału.
Moje zużycie danych wygląda tak (nie wiem na ile wiarygodny jest ten program):

http://scr.hu/1djh/9k1fd

Mogę wybrać jakiś pakiet z oferty dla osób prywatnych jak i mały i średnich firm. Oczywiście interesuje mnie umowa na 24 miesiące wraz z urządzeniem czyli routerem.
Który z oferowanych pakietów byłby najlepszy? Ile wynosiłaby miesięczna opłata? Zamawiałbym przez internet.

I jeszcze jedno pytanie, czy jeśli mam już podpisaną umowę z Orange na jedną z nich usług i chcę z niej zrezygnować po to żeby wybrać również u nich nową to muszę najpierw tak całkowicie rozwiązać starą umowę?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Orange LTE na wsi i wybór pakietu

Post autor: dzejk »

Mapa pozwoleń nadajników wygląda tak http://beta.btsearch.pl/?dataSource=uke ... 32&zoom=12
Kup startery orange i plus, odbierz bonus za rejestrację i testuj.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Orange LTE na wsi i wybór pakietu

Post autor: matek451 »

W Orange i T-Mobile zasięg z BTS-a LTE1800 NetWorks Dawidy. Nie działają BTS-y LTE800 Orange Derewiczna i Zelizna. W T-mobile dodatkowo zasięg z LTE800 BTS Jabłoń. Warto zrobić test Orange na karcie za 5 zł, bonus 100GB za rejestrację i 100GB za dane adresowe. Do tego T-Mobile na starterze z dostępem do LTE( nie wszystkie karty są wpuszczane). Do testów telefon z LTE i aplikacją Network cell Info. Pokaże parametry sygnału i dane BTS-a. W Plusie słaby zasięg z BTS-ów LTE1800 aero2 Komarówka P. lub Jabłoń. Starter Plusa za 5 zł po rejestracji bonus 50GB, trzeba włączyć też dostęp do LTE. Po testach wybór operatora , sprzętu i anteny. abonament w Orange internet LTe dla domu za 59,90 z routerem MF286 za 0 zł. Dla klientów Orange znizki. Bardzo dobra oferta Orange dla firm.Plus najlepiej jeśli możesz skorzystać z programu SmartDom, rabat 50% na abonament np. 50GB za 25 zl + router LTE E5186 za 24 zł/m-c. W T-mobile oferta gorsza niż z Orange. Ale najpierw testy.
piotrekq94
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2017-01-12, 20:20

Re: Orange LTE na wsi i wybór pakietu

Post autor: piotrekq94 »

Testy przeprowadzalem już jakiś czas temu i plus wcale nie działał, t-mobile prędkość pobierania w granicach 6mb/s,a Orange najwyższy wyniki prędkości pobierania prawie 30mb/s.
Jak znajde screeny to jest tu powstawiam. Dodam, że te testy przeprowadziłem na modemie Huawei (modelu nie pamiętam). Obecnie telefon łapie sygnał 3G/4G.

A jak jest z tą umową?
I jak wyglądają testy w Orange? Tzn na stronie Orange jest napisane że przez 14 dni można testować bez zobowiązań tylko trzeba zapłacić 39,90 jako opłatę aktywacyjną.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Orange LTE na wsi i wybór pakietu

Post autor: Hermogenes »

Przecież napisał kolega matek że za 5 zł masz 100 GB na miesiąc lub 200 GB na 60 dni jak podasz dane adresowe . Oszczędzasz 35 zł poz >Hermogenes
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Orange LTE na wsi i wybór pakietu

Post autor: matek451 »

A do testów używasz telefonu z LTE z aplikacją Network Cell Info. Pokazuje parametry sygnału LTE i dane BTS-a, do tego speedtest i pokazujesz screeny z NCI. To samo z T-mobile i Plusem. Po testach wybór operatora, oferty, sprzętu i dobór odpowiedniej anteny. To dziś standard postępowania w doborze internetu.
piotrekq94
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2017-01-12, 20:20

Re: Orange LTE na wsi i wybór pakietu

Post autor: piotrekq94 »

Panowie sęk w tym, że jakiś czas temu (sierpień/wrzesień 2016) testowałem internet LTE od kilku operatorów na modemie Huawei B315. Testowałem karty sim z dostępem do sieci 3G/4G z Play, T-Mobile, Plus i Orange. Play wcale się nie łączył, T-Mobile nie łączył się z 4G i miał prędkości rzędu 1-3 mb/s, Plus odrobinę lepiej ale też nie łączył się z 4G. W poprzednim poście trochę pomieszałem. Natomiast Orange od razu połączył się z 4G (błękitny kolor diod na modemie), dodam również, że modem nie miał takich dokręcanych anten, stał na parapecie. Prędkość pobierania była w granicach 25-30 mb/s.
Doradzono mi abym równocześnie zaopatrzył się w antenę Cybertech 15 dBi.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Orange LTE na wsi i wybór pakietu

Post autor: matek451 »

Minęły 4 m-ce, kawał czasu jeśli chodzi o LTE i operatorów. Testy na B315 bez podania parametrów sygnału niewiele warte, trzeba potwierdzić działanie LTE1800 Orange z BTS-a NetWorks Dawidy, przy okazji sprawdzić T-Mobile. Telefon z odpowiednimi aplikacjami czy kodami serwisowymi to najlepsze narzędzie.
ODPOWIEDZ