RBM5 i blokada transferu

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
neo88
Stały użytkownik forum
Posty: 63
Rejestracja: 2016-09-14, 22:55

RBM5 i blokada transferu

Post autor: neo88 »

Witam.
Czy blokują w waszych miastach transfer po przekroczeniu 100GB?
U mnie blokują ;/
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: RBM5 i blokada transferu

Post autor: onken »

Ciesz sie że jeszcze Ci działa DIL. Już pewnie po lutym nie...

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: RBM5 i blokada transferu

Post autor: dzejk »

ostatnio co raz szybciej blokują, ale bez przesady - u mnie tak ok. 185 GB ostatnio.
ml13
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 508
Rejestracja: 2015-07-17, 18:58
Lokalizacja: Málaga

Re: RBM5 i blokada transferu

Post autor: ml13 »

onken pisze:Ciesz sie że jeszcze Ci działa DIL. Już pewnie po lutym nie...
Dlaczego tak uważasz? Podejrzewam, że usługa zostanie jeszcze sporo, gdyż ostatnio były aktualizowane regulaminy. Chodź faktycznie na forum za często polecane rozwiązanie., przez co operator traci ogromne pieniądze.
Obrazek
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: RBM5 i blokada transferu

Post autor: onken »

Traci bo daje za darmo prawie.
A moim zdaniem trzyma do czasu końca rejestracji by nalapac abonentów.
Ale obym się mylił :)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
morfik
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2016-06-07, 18:56

Re: RBM5 i blokada transferu

Post autor: morfik »

Weź pod uwagę, że eter niewykorzystany, to eter zmarnowany, a tak to może i dają za te 50 zeta net na 3 miechy ale te 50 zeta pomnożone przez kilka milionów, to jednak spory grosz. Jeśli teraz by tak uwalili ten net, to może im ta infrastruktura się znacznie odciąży ale za to w jeszcze większym stopniu będzie niewykorzystana, a wpływy na jej utrzymanie spadną znacznie. Poza tym, z tych statów przenoszenia numerów między operatorami wnioskuję (podobnie jak play), że ludziom nawet te 2-5 mbit/s w szczycie nie przeszkadza i ludzie wolą mieć taki zamulony net "za free", to i tak o wiele lepiej niż Aero2. Dlatego ja obstawiam, że póki co tej oferty nie ruszą. :D
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: RBM5 i blokada transferu

Post autor: onken »

Powiedz mi tak szczerze

Jakby np dali takie RBM za np 25-30 zł miesięcznie, nie kupiłbyś :) ??

Myślę ze 80-90 % dotychczasowych userów by kupiła.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
morfik
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2016-06-07, 18:56

Re: RBM5 i blokada transferu

Post autor: morfik »

Dla mnie głównie liczy się mobilność internetu, tj. jego dostępność wszędzie, tam gdzie ja się znajduję i w zasadzie dla mnie drugorzędne znaczenie ma pobieranie/wysyłanie danych. Cała masa usług, z których korzystam, wymaga ciągłego dostępu do internetu w celu odświeżania pewnych rzeczy. Te usługi nie pobierają wiele danych -- jest to rząd wielkości paru czy parunastu MiB dziennie. I ja należę właśnie do tej grupy użytkowników, którzy mogą mieć ten mulący net za powiedzmy free i utrzymywanie numeru za 50 zeta na 100 dni. Jeśli teraz miałbym płacić za taki net 30 zł na miech, to co mnie uchroni od wykupieniem internetu u lokalnego ISP? Cena podobna, jakość łącza o wiele lepsza ale taki net jest mało mobilny. Ja generalnie sobie <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> wcześniej Aero2 i by mi to w sumie styknęło ale musieli te kapcie zaimplementować, przez dla mnie Aero2 jest kompletnie bezużyteczne. Także jeśli zmieni się ta usługa z RBM, to ja zmykam do konkurencji. :D
ml13
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 508
Rejestracja: 2015-07-17, 18:58
Lokalizacja: Málaga

Re: RBM5 i blokada transferu

Post autor: ml13 »

onken pisze:Powiedz mi tak szczerze

Jakby np dali takie RBM za np 25-30 zł miesięcznie, nie kupiłbyś :) ??
I tak i nie. Jesli ktoś stosuje jako domowy internet -na pewno tak, jesli ma tą kartę w telefonie i kupuje doładowanie co miesiąc - pewnie tak, jeśli ktoś stosuje jako zapasowy lub dodatkowy net, pewnie wyzeruje stan konta, który mu się uzbierał (tak jak np ja) :) Znając życie faktycznie 80% kupi, ale Play oferuje LTE bez limitu w abonamencie za 10zł(chyba, że się mylę i już tego nie ma), myślę że tu cena nie byłaby wyższa. Oby było darmowe jak najdłużej :) Nie wiem czemu ale ostatnio u mnie sygnał LTE1800 na tej karcie jest słaby, czyżby Play przestawił antenę czy coś. Na 2100 jest lepszy, a przecież zawsze było na odwrót.
Obrazek
Awatar użytkownika
morfik
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2016-06-07, 18:56

Re: RBM5 i blokada transferu

Post autor: morfik »

Ci co używają RBM jako stacjonalny domowy internet, to niby mieliby na nim zostać? Przecież przewodowo obecnie można mieć za te 30 zeta 50+ mbit/s.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: RBM5 i blokada transferu

Post autor: matek451 »

Tak a ci co korzystają z internetu mobilnego jako stacjonarnego to w większości o kablu to mogą pomarzyć. Sam jestem w takiej sytuacji a do centrum Łodzi mam 8km.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: RBM5 i blokada transferu

Post autor: radius »

@morfik ma trochę racji.

Reklamy i niewiedza ludzi w dużej mierze przyczyniają się, że sieć klęka.

Jestem u siostry (Orange 100 Mbps). Przychodzi sąsiadka i mówi, że przelew musi pilnie zrobić, a Internet nie działa. Zrobiła. Idę sprawdzić, a to trup bez LTE z trzymiesięczną umową! W T-Mobile powiedziała, że chce bez sprzętu to taniej wyszło. Całe 59 zł. I ma LTE bez LTE.

Nóż się w kieszeni otwiera, bo w tym bloku jest 600/600 za 89 zł, 300/300 za 69 zł, 100/100 za 55 zł i 60/60 za 49 zł. Przy umowie na rok. Z publicznym IP bez limitów. Ping? Do 5 ms!

No i do tego Orange.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
Awatar użytkownika
morfik
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2016-06-07, 18:56

Re: RBM5 i blokada transferu

Post autor: morfik »

matek451 pisze:Tak a ci co korzystają z internetu mobilnego jako stacjonarnego to w większości o kablu to mogą pomarzyć. Sam jestem w takiej sytuacji a do centrum Łodzi mam 8km.
No jak nie masz alternatywy, to chyba oczywiste, że bierzesz co jest. Jednak w większości miast i wsi (takiej jak moja) jest przewodowa alternatywa i cenowo wychodzi podobnie.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: RBM5 i blokada transferu

Post autor: matek451 »

Zdziwiłbyś się ale na wielu wsiach to o kablu mogą zapomnieć, to Polska. W miastach na peryferiach przy rozdrobnionej zabudowie podobnie, tak jak u mnie Neostrada z zawrotnym DL 2-3Mb/s o ile pojawią się możliwości techniczne. Na wielu terenach oprócz mobilnego dostawcy radiowi ale poziom ich usług strasznie zróżnicowany.
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: RBM5 i blokada transferu

Post autor: patryk7588 »

morfik pisze:Dla mnie głównie liczy się mobilność internetu, tj. jego dostępność wszędzie, tam gdzie ja się znajduję i w zasadzie dla mnie drugorzędne znaczenie ma pobieranie/wysyłanie danych. Cała masa usług, z których korzystam, wymaga ciągłego dostępu do internetu w celu odświeżania pewnych rzeczy. Te usługi nie pobierają wiele danych -- jest to rząd wielkości paru czy parunastu MiB dziennie. I ja należę właśnie do tej grupy użytkowników, którzy mogą mieć ten mulący net za powiedzmy free i utrzymywanie numeru za 50 zeta na 100 dni. Jeśli teraz miałbym płacić za taki net 30 zł na miech, to co mnie uchroni od wykupieniem internetu u lokalnego ISP? Cena podobna, jakość łącza o wiele lepsza ale taki net jest mało mobilny. Ja generalnie sobie <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> wcześniej Aero2 i by mi to w sumie styknęło ale musieli te kapcie zaimplementować, przez dla mnie Aero2 jest kompletnie bezużyteczne. Także jeśli zmieni się ta usługa z RBM, to ja zmykam do konkurencji. :D
Nie słyszałeś o pakietach w Aero2?
500MB za 2zł lub 3GB za 5zł na 30dni i znikają wszelkie ograniczenia które są w BDI Aero2. Link: https://aero2.pl/2_oferta/8_zestawienie ... promocyjne
Jeśli faktycznie nie potrzebujesz dużej ilości danych, to rozwiązanie może być bardziej optymalne dla Ciebie.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: RBM5 i blokada transferu

Post autor: radius »

A będzie jeszcze gorzej. MAiC co roku prowadzi konsultacje społeczne. Już w maju 2016 ciężko było zgłosić adres gdzie był LTE. W tym podejrzewam, że też nie będzie łatwo. A jak nie zakwalifikują jako biała plama to w konkursie POPC nie weźmie udziału.
Także Orange zamiast kłaść światło po swoich słupach i w swojej kanalizie rozudowuje wieże żeby nikt inny dotacji nie dostał.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
Awatar użytkownika
morfik
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2016-06-07, 18:56

Re: RBM5 i blokada transferu

Post autor: morfik »

patryk7588 pisze:Jeśli faktycznie nie potrzebujesz dużej ilości danych, to rozwiązanie może być bardziej optymalne dla Ciebie.
W wielu przypadkach nie potrzebuję za wiele ale znowu nic nie zaszkodzi mieć więcej. :D
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: RBM5 i blokada transferu

Post autor: onken »

@patryk

Kolega @Morfik chciałby za darmo mieć a płatne aero kosztuje... ;)

Orange Free na kartę też mało kosztuje z pakietami za doładowania.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ODPOWIEDZ