Jaki internet wybrać

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
luxk1ng
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-01-14, 20:50

Jaki internet wybrać

Post autor: luxk1ng »

Witam. Czy moglibyście pomóc w wyborze dostawcy internetu? Miałem internet z Cyfrowego Polsatu, lecz działał on tylko do godz. 15, teraz mam internet z Orange, ale niestety wcisnęli mi po przedłużeniu umowy, bez nowego routera(stary nie działa nawet w 3g :facepalm:). Z orange mam umowę do października i nie wiem czy wziąć nową umowę z nowym urządzeniem teraz, czy poczekać. Granie praktycznie odpada(ping poniżej 100 nie zejdzie). Moje miejsce zamieszkania to Budy Budzkie. Z góry dziekuję.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki internet wybrać

Post autor: matek451 »

Nic ci nie wcisnęli tylko sam się zgodziłeś. Takich 'oszczednych" jak ty są tysiące. Muszą się liczyć że po niedzieli zostaną bez internetu, nawet tego CDMA od Orange. Pozwolenie na CDMA450 na BTS-ie Mdzewo wygasa 16.01.2017. To i tak długo bo pierwotnie powinno wygasnąć m-c temu ale widać UKE je przedłużył bo trwają negocjacje na temat tego pasma z Orange i ceny za nie. Raczej nie licz ze jak Orange je przedłuży to będzie nadal CDMA. To przestarzała technologia bez przyszłości i operator w nią nie inwestuje. nie ma obowiązku jej kontynuowania bo przy przedłużaniu umowy podpisałeś się pod regulaminem że usługa jest świadczona na LTE/3G i CDMA. Karty dualne USIM/R-UIM. Operator zapewnia ci dostęp w 3G od kilku lat i twoja wina że nie raczyłeś wziąć sprzętu z 3g/LTE od niego przy przedłużeniu. Masz internet od Orange ponad 3 lata, zasięg 3G na tym terenie z BTS-a NetWorks Mdzewo na UMTS900 HSPA+ oraz UMTS2100 z HSPA+DC jest jeszcze dłużej. Nigdy nie powinieneś brać śmieci do CDMA450 a od razu router z 3G a przy przedłużeniu wymienić go na taki z LTE/3G. Orange taki sprzęt oferuje od dawna. Teraz przydałby ci się do LTE z BTS-a LTE800 Orange w Mdzewie. Za błędy się płaci, teraz pozostaje zakupić router LTE samemu. Nie masz właściwie innego wyjścia jeśli CDMA450 Orange wygaśnie. Dokonywałeś jakiś dziwnych wyborów operatorów, sprzętu. Na tym terenie korzysta się z Play, BTS-y Mdzewo działa na nim LTE1800, sa pozwolenia na LTE2100, LTE800 i LTE2600. Drugi to BTS Strzegowo, tu działa zapewne LTE1800, LTE2100 i wg. mnie LTE800. W Play internet LTE bez limitu i abonamentu można mieć za 5 zł/m-c. Przetestuj LTE Orange na telefonie z LTE i aplikacją Network Cell info, zrób speedtest. Pokaż screeny z wynikami. Do tego test Play , karta Play Internet na Kartę za 9 zł po rejestracji ma bonus 100GB. Tu też speedtest i screeny. NCI pokazuje parametry sygnału LTE i dane BTS-a. Po testach zastanowisz się co dalej. Do Mdzewa około 4km , do Strzegowa około 6 km musisz się liczyć też z zakupem anteny do LTE na wybrane pasmo. Przepraszam, że tak ostro ale tak jak pisałem nie jesteś jedyny, na Elektrodzie spotkałem się już z wieloma takimi przypadkami. Niestety ale konsultanci operatora to nie są przyjaciele, czy doradcy. Ich wiedza na temat internetu mobilnego, sprzętu , sieci jest zerowa, oni mają sprzedawać jak najdrożej W internecie mobilnym nikt nie gwarantuje prędkości, zasięgu tu najlepiej samemu mieć wiedzę lub pytać na fachowych forach wcześniej. Dzisiejszy świat jest pełen zasadzek. dobrze chociaż ze odezwałeś się teraz i zadaleś pytania. mam nadzieję ze uda się rozwiązać twój problem. Zrób te testy, coś wspólnie wymyślimy.
luxk1ng
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-01-14, 20:50

Re: Jaki internet wybrać

Post autor: luxk1ng »

Testy z orange: Speedtest Network Cell info, z play spróbuję zrobić jutro.
ODPOWIEDZ