LTE Orange vs LTE Plus

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
peterka
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2017-01-02, 23:09

LTE Orange vs LTE Plus

Post autor: peterka »

Witam, wśród tych dwóch operatorów, których uważacie za lepszych w świadczeniu usług internetu LTE dla domu?
Zdecydowanym czynnikiem przemawiającym za Orange jest jego stosunkowo niska cena.
Za 60zł możemy mieć łącznie 220gb. W Plusie za 100gb musimy zapłacić 90zł.
Dodatkowo lejek działa na korzyść Orange, po wykorzystaniu pakietu prędkość zwalnia do 1mb/s, czyli prędkości gdzie w miarę da radę surfować po internecie. Plus oczywiście nie musi zastosować tego lejku po 100gb ale jak już zastosuje to prędkość ukróci do 64kb/s, czyli surfowanie po internecie będzie praktycznie niemożliwe.
Więc jakie zalety ma Plus, skoro tak się ceni? Co byście bardziej polecali?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE Orange vs LTE Plus

Post autor: matek451 »

Wykonać testy obydwu operatorów u siebie. Do testów telefon LTE z zainstalowana aplikacją Network Cell Info, zrobić speedtesty. NCI pokaże parametry sygnału i dane BTS-a. Potem to samo pod BTS-ami Wądroże W dla Orange i Legnickie Pole dla Plusa. Tylko test i sprawdzenie działania operatorów pozwala dalej rozpatrywać oferty i ma sens.
peterka
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2017-01-02, 23:09

Re: LTE Orange vs LTE Plus

Post autor: peterka »

Miałem wykonać powyższy test ale dowiedziałem się, że ten najbliższy BTS Orange, oddalony o 4km w lutym będzie miał dodany LTE 1800. Więc poczekam z tym testem do marca.
Swoją drogą, bardzo dużo ludzi mi odradza internet od Plusa, ludzi, którzy mają dużą wiedzę na ten temat a jednak ja cały czas testuję bonusy za rejestrację i naprawdę jestem mega zadowolony. Może po prostu ten nadajnik jest mało zapchany (wieś) a w mieście jest odwrotnie.

Z tym, że odkopuje ten mój temat, ponieważ ma pojawić się oferta Orange Love gdzie prawdopodobnie będę mógł swobodnie przejść z neostrady na domowy LTE w bardzo korzystnej cenie (a może jeszcze uda się utargować). W związku z tym mam 2 pytania:

a) Czy ten pakiet internetu (60GB) można również wykorzystać w strefie domowej? Rzeczywiście są jakieś kłopoty w naliczaniu tych stref?
b) Czy w Orange jak dodadzą te 1800 do 800 to tam działa normalnie taka sama agregacja jak w Plusie?

Bo jeżeli w marcu sprawdzę, że prędkości mnie satysfakcjonują to chyba nie mam nad czym się zastanawiać gdyż te LTE wyjdzie mi bardzo tanio. Dodatkowo dają bardzo tanio router ZTE z agregacją. Taniej chyba jest jedynie w Red Bull Mobile ale z kolei nie jestem w zasięgu LTE Play.
Awatar użytkownika
Orange Ekspert
Pracownik operatora
Posty: 263
Rejestracja: 2012-05-31, 14:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: LTE Orange vs LTE Plus

Post autor: Orange Ekspert »

peterka pisze:Witam, wśród tych dwóch operatorów, których uważacie za lepszych w świadczeniu usług internetu LTE dla domu?
Zdecydowanym czynnikiem przemawiającym za Orange jest jego stosunkowo niska cena.
Za 60zł możemy mieć łącznie 220gb. W Plusie za 100gb musimy zapłacić 90zł.
Dodatkowo lejek działa na korzyść Orange, po wykorzystaniu pakietu prędkość zwalnia do 1mb/s, czyli prędkości gdzie w miarę da radę surfować po internecie. Plus oczywiście nie musi zastosować tego lejku po 100gb ale jak już zastosuje to prędkość ukróci do 64kb/s, czyli surfowanie po internecie będzie praktycznie niemożliwe.
Więc jakie zalety ma Plus, skoro tak się ceni? Co byście bardziej polecali?
Dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą :) Możemy dla Ciebie jeszcze sprawdzić dostępny zasięg w interesującej Cię lokalizacji. W tym celu podaj nam miejscowość, kod pocztowy oraz ulicę.
peterka
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2017-01-02, 23:09

Re: LTE Orange vs LTE Plus

Post autor: peterka »

Taczalin, 59-241 Legnickie Pole. Wiem tyle, że w niedługim czasie ma być LTE 1800 na nadajniku w okolicy, ale nie wiem czy nadajnik nie jest zbyt daleko (4,5km) i czy to znacząco poprawi prędkości (obecnie 5mb/s). Zobaczymy po wprowadzeniu 1800 :-)
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: LTE Orange vs LTE Plus

Post autor: onken »

Od kiedy 150+60 to 220 ??

Jakaś inna matematyka ;) ?

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
tm24
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-03-02, 20:15

Re: LTE Orange vs LTE Plus

Post autor: tm24 »

Witam
Podepnę się pod temat. Mam podobny dylemat na kogo postawić. Obecnie korzystam z T-Mobile. Pomimo zapewnień, że jestem w zasięgu LTE, żadne moje testy tego nie potwierdziły. Pozostaje więc O lub +.
W Plusie mogę otrzymać taryfę 50Gb bez limitu LTE za 31PLN. Orange nie analizowałem, ale na ich nadajnikach mam NJU za rozsądne pieniądze.
Co Waszym zdaniem jest właściwszym wyborem?
Screenshot_2017-03-08-18-56-28.png
Screenshot_2017-03-08-18-56-43.png
Screenshot_2017-03-08-18-56-52.png
Screenshot_2017-03-08-18-56-59.png
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: LTE Orange vs LTE Plus

Post autor: onken »

Dziwne, bo skoro masz Orange LTE to i T-mobile na 99% powinno być.

Może tylko nie masz włączonego LTE na ich karcie, standard w nowych starterach.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
tm24
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-03-02, 20:15

Re: LTE Orange vs LTE Plus

Post autor: tm24 »

T-mobile mam na 2 kartach (bleconnect oraz abonament tel.). Karty wymieniane na różnych urządzeniach i tylko 3G/UMTS.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE Orange vs LTE Plus

Post autor: matek451 »

Tu cudów nie ma, na kartach nie masz dostępu do LTE T-mobile. Bo z zasięgiem nie masz problemu skoro w Orange korzystasz z BTS-a LTE800 T-mobile Kruszynki , z którego korzystają w ramach NetWorks klienci Orange. Z masztu PTC masz też zasięg LTE w Plusie, na nim Plus ma pozwolenia na LTE1800aero2 i LTE800Sferii. Jakie masz prędkości w Plusie ? Działają obydwa pozwolenia, dostępna agregacja LTE1800+LTE800. Po co ci oferta Plusa bez sprzętu ?
tm24
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-03-02, 20:15

Re: LTE Orange vs LTE Plus

Post autor: tm24 »

Być może, że na karcie jest blokada LTE. Wymieniłem kilka dni temu w telefonie na nową i też nie działa, ustawienia są w porządku. Wyjaśnię to u Operatora.
Prędkości w Plusie oscylują około 30Mb, w Orange 20-30.
Sprzęt posiadam, choć go modernizuję. Wymieniłem modem na E3372h. Teraz na wymianę czeka antena. Podobno w tym roku będzie światłowód, więc chcę jakoś przeżyć ten czas na tym co posiadam.
Moja odległość od nadajnika to tylko ponad 2 km, niestety teren jest tak ukształtowany, że po drodze jest jezioro, las i duża różnica wysokości.
Dziś wyjdę na dach i zrobię pomiary telefonem.
BTS.jpg
ODPOWIEDZ