Internet LTE

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
barek16
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 365
Rejestracja: 2015-08-30, 23:09
Lokalizacja: Polska

Re: Internet LTE

Post autor: barek16 »

dmgary pisze:Antena to antena . Trochę aluminium i tyle . Ważne ,żeby kupić z właściwymi wtyczkami do takich jakie są w konkretnym routerze, i tyle !
Kolego widzę że od pewnego czasu starasz się udzielać, pomagać innym na forum- chwała Ci za to, bo osób które regularnie mają czas to robić jest ledwo kilka. Natomiast w tym stwierdzeniu troszkę przesadziłeś, możesz takim zdaniem sprowadzić nieświadomą osobę do myślenia "byle jaka antena byle z dobrą wtyczką". LTE w Polsce świadczone jest już na 4 różnych częstotliwościach, a na każdej z nich operatorzy mają różne szerokości kanałów. Po to przeprowadzany jest z każdą pytającą osobą "wywiad" żeby poznać dostępność tych pasm w danej lokalizacji i dobrać odpowiednią antenę. Dodatkowo anten które są przetestowane przez użytkowników forum mamy puki co zaledwie kilka. Wciąż nie mamy pewnej i mocnej anteny do 2600MHz jak i do LTE-A. Tak więc moim zdaniem NIE- nie byle jaka antena, a tylko sprawdzony model i dopasowana do częstotliwości na jakiej chcemy LTE odbierać.
Awatar użytkownika
dmgary
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 177
Rejestracja: 2012-03-31, 10:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Internet LTE

Post autor: dmgary »

Zgadza się, @bartek16 może nie wyraziłem się zbyt precyzyjnie, ale kolega nie pytał przecież o dobór i wykład na temat różnic między antenami tylko zapytał :
Jacuś pisze:[...]Każdy router będzie pasował do anteny ATK-20? :)
Czyli mamy pytanie o konkretną antenę ATK-20 (sprawdzoną ), a ja jest kawałkiem aluminium i tyle, a czy będzie pasował to sprawa konektorków czyż nie ?

Oczywiście trzeba dobrać właściwą antenę do konkretnego pasma !
Xperia Z5, Samsung J5 2017, E3131, E5186s-22a+ATK10. Plus, Play, Aero2. Swiatłowód od Multimedia
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet LTE

Post autor: matek451 »

Antena z grubsza wybrana, złącza do modemu/ routera to szczegół. Istotny jest wybór operatora na podstawie testów i to powinno zaprzątać głowę autora. Jak pre-paid to wiadomo Play z RBM i DIL, wtedy sprzęt kupuje sam. Jak chce mieć QoS to router z USB i alternatywnym softem. Czyli coś z OpenWRT-Gargoyle np. WR-1043v2/v3 lub jakiś Asus z Tomato. Do tego E3372, wersja w zależności od wyboru routera/ alternatywnego softu. Jak abonament to zawsze ze sprzętem czy to w Orange MF286( 24 ratyx15 zł to 360 zł a sprzedasz za 200 zł więcej) czy w Play za ( 24x20+99 czyli koszt 580 zł, sprzedasz za pewnie 700-800zł). Kasa ze sprzedaży wystarczy na zakup WR-1043. E3372 i 2xATK-20 jeśli wybierzesz zestaw modem+router. W Play czy Orange nie opłaca się brać abonamentu z innym sprzętem a ty bardziej bez.
Jacuś
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2017-01-16, 11:34

Re: Internet LTE

Post autor: Jacuś »

Zamówiłem dwie anteny ATK-20 i od kolegi mam zamiar pożyczyć router. A te anteny mam ustawiać w jakiś konkretny sposób czy po prostu jedna nad drugą?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet LTE

Post autor: matek451 »

Jedna w polaryzacji pionowej, druga poziomej . Czyli elementy i dipol pionowo a w drugiej poziomo.
ODPOWIEDZ