Lepszy internet na wsi

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Scream
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-01-10, 21:32

Lepszy internet na wsi

Post autor: Scream »

Witam,

Znajomy polecił mi to forum wiec postanowiłem skorzystać z waszej pomocy. ;)

Mieszkam w miejscowości Sionna woj.mazowieckie gmina Kotuń, w obecnej chwili posiadam internet radiowy 2MB. Nie mogę powiedzieć o nim dobrego słowa,prędkość strasznie ograniczona czasem nawet 30kb/s przez cały dzień ogólnie coś tu nie gra,ciągłe ograniczenia ,lub spadki prędkości do zera,chyba nie ma sensu tego dalej trzymać prawda ? Do najblizszego BTS'a mam +/- 3KM jest to miejscowość Polaki .
Co do samych testów, posiadam telefon z obsługą LTE jest to Samsung Galaxy S6 na nim osiągam 5-8 Mbps na G2 mini wygląda to troszkę gorzej bo 3-5 Mbps jednak nie jest źle bo na tele mam lepszy net niż na pc :niepewny: . Sprawdzałem również internet od plusa ,wygląda to trochę gorzej ponieważ rzadziej łapie LTE przeważnie HSDPA.

Network Cell Info (czasem wartość dochodzi do -100 )
Obrazek
Speedtest
Obrazek

I teraz pytanie,dałoby radę wyciągnąć tutaj coś lepszego niż obecna radiówka ? Gdyby ktoś pomógł ogarnąć temat byłbym wdzięczny :)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lepszy internet na wsi

Post autor: matek451 »

Zasięg LTE w Orange z BTS-a LTE800Orange Albinów32. Prędkości jak na ten poziom sygnału niezłe. Zrób test na zewnątrz. w Orange bierze się abonament za 59,90 czyli Internet LTE dla domu ze sprzętem czyli ME286 za 0 zł. Router LTE-A wart 500-600 zł. Zrób testy LTE w Play, zasięg z BTS-a Broszków 23A. Pozwolenia na LTE1800, LTE2100 ale działa pewnie też LTE800. Do testów karta Play Internet na Kartę za 9 zł z bonusem 100GB/m-c. W Play mażna mieć LTE bbez limitu za 5 zł/m-c. bez abonamentu, sprzęt własny. Karta to RBM na Kartę 5 , do tego RWK i usługa Darmowy Internet LTE. Jak abonament to za 69,99 ze sprzętem czyli B^!8 za 99 zł. To najnowszy router LTE-A . Na koniec T-Mobile, zasięg z własnego BTS-a LTE800 Polaki. Oferta droższa niż w Orange, za 79,99 z routerem LTE-A czyli B525. Testy możesz zrobić na pre paidzie T-mobile ale tu nie ma takich bonusów i nie wszystkie karty są wpuszczane do LTE. To skąpy, niemiecki operator. Musisz się liczyć z zakupem anteny zewnętrznej na wybrane pasmo. Testy pokażą którego operatora wybrać.
Mario80
Stały użytkownik forum
Posty: 91
Rejestracja: 2016-10-07, 20:03

Re: Lepszy internet na wsi

Post autor: Mario80 »

matek451 pisze:W Play mażna mieć LTE bbez limitu za 5 zł/m-c. bez abonamentu, sprzęt własny. Karta to RBM na Kartę 5 , do tego RWK i usługa Darmowy Internet LTE. .
Moge prosic linka do instrukcji? ;)
Dziekuje.

Rozumiem, ze warunek darmowego internetu jest tylko na nadajnikach macierzystych Play.?
Jak bedzie w przypadku gdy zaloguje sie na nadajnik innego operatora?

Czy w przypadku Play moge sie zalogowac na dowolnego operatora i dowolne pasmo (oczywiscie dostepne w mojej lokalizacji)?. Chce porobic testy na jakim BTS bede mial najlepsze osiagi.
W przypadku polaczen glosowych wiem, ze to dziala.
barek16
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 365
Rejestracja: 2015-08-30, 23:09
Lokalizacja: Polska

Re: Lepszy internet na wsi

Post autor: barek16 »

1 Roaming krajowy sieci Play działa tylko w 2G i 3G- LTE tylko sieć macierzysta
2 Darmowy Internet LTE (~100GB/mies) jak nazwa wskazuje działa tylko w technologii LTE
3 Maksymalna prędkość transmisji danych podczas korzystania z zasięgu partnerów roamingowych wynosi od połowy grudnia 3Mb/s Up i Down.
Mario80
Stały użytkownik forum
Posty: 91
Rejestracja: 2016-10-07, 20:03

Re: Lepszy internet na wsi

Post autor: Mario80 »

Dziekuje za odpowiedzi.

Ad.2 jesli polacze sie z Play, ale w 3G to jak pakiet danych bedzie naliczany?
Ad.3. Buuuu, cienko. No ale za pomoca karty Playa moge polaczyc sie z kazdym operatorem i sprawdzic wstepnie sile sygnalu. Jak bedzie w miare OK, to wtedy dokupie starter konkretnego operatora. Taki przynajmniej na razie mam plan ;)
ml13
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 508
Rejestracja: 2015-07-17, 18:58
Lokalizacja: Málaga

Re: Lepszy internet na wsi

Post autor: ml13 »

2.Tak
3. Tak, ale nie sprawdzisz LTE, a 3G nie ma najmniejszego sensu sprawdzać.
Obecnie abonament orange jest bardzo korzystny, prędkości LTE800 są w większości przypadkach dobre. Jeśli chcesz najtaniej to oczywiście Play, kilka zł miesięcznie, żal nie skorzystać :)
Obrazek
Mario80
Stały użytkownik forum
Posty: 91
Rejestracja: 2016-10-07, 20:03

Re: Lepszy internet na wsi

Post autor: Mario80 »

Karta Play już w drodze.
Scream
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-01-10, 21:32

Re: Lepszy internet na wsi

Post autor: Scream »

Witam

Tydzień testów za mną niestety dużo nie udało się protestować,udało mi się znaleźć T-mobile który obsługiwał LTE jednak pani w kiosku mi go nie sprzedała,gdy zapytałem czemu uzasadnienie było - Bo nie ... Trochę dziwne myślałem że jak ktoś ma w obiegu statery T-mobile chce je sprzedać ale jednak się myliłem troszkę ,Play I Plus kupiłem bez żadnego problemu.

Play- Nie udało mi się złapać LTE w żadnym punkcie w domu na zewnątrz również to samo.Sam internet chodził tak sobie prędkość max 2-3 mb często telefon gubił sieć..
Obrazek

Plus- Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie ta sieć od samego włączenia internet chodził bardzo dobrze,mimo że nie udało mi się złapać zasięgu LTE to i tak był to najlepszy testowany internet prze moją osobę ,prędkość 7-12 mb w dzień również w nocy prędkość nieznacznie spadła co nie zdarzyło mi się nawet na Orange bo w Orange mam w dzień 3-4 mb w nocy czasami uda się wyciągnąć max 10 mb ale to musi dobrze wiać w stronę Albinowa :roll: :niepewny:

( Sygnał poza budynkiem,w budynku nieznacznie spadło do -91)
Obrazek
(speedtest w domu )
Obrazek
(speedtest poza budynkiem )
Obrazek

Podsumowując - Plus działał najlepiej pod względem internetu mimo że nie udało mi się złapać zasięgu LTE to moim zdaniem dział bardzo przyzwoicie , w plusie mógłbym mieć internet z telewizją ponieważ mam cyfrowy Polsat i zapewne dałoby to radę jakoś połączyć ,z tego co patrzyłem mógłbym mieć za 25 zł 20 GB a za 50 zł 40 GB.... Co wybrać ?Jeżeli zdecyduje się na Plusa będę musiał coś dokupić od siebie ? Jeżeli tak to co to będzie? Lepiej iść w Orange czy lepiej plusa i połączyć to z Cyfrowym Polsatem ?


P.S , wytłumaczy mi ktoś jak działają te całe pakiety internetowe ? 40 GB bez limitu -czyli dostaje 40 GB a po wykorzystaniu ich płace czy jak to wygląda ? Chciałbym mieć coś bez limitu ponieważ dużo oglądam,gram przez internet i czasem zdarzy się ściągnąć kilka filmów na wieczór :niepewny:

Z góry dzięki za porady :)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lepszy internet na wsi

Post autor: matek451 »

Jak chcesz mieć internet z limitem na 3G z HSPA+ z BTS-a UMTS900Aero2 to bierz Plusa. Po limicie prędkość 16Kb/s czyli zostaniesz bez internetu. To że masz takie prędkości w Plusie to zasługa tego ze wszyscy w Plusie korzystają z LTE bo tylko w tej technologii Plus ma internet bez limitu. LTE z Plusa przeciążone i wolne a na 3G prędkości lepsze. Połączenie z BTS-em UMTS900Aero2 Marysin. W Play tez 3G z UMTs900 i BTS-a Play Marysin. Te parametry sygnału i prędkości w Plusie i Play to w domu czy na zewnątrz? Tak samo w Orange, gdzie robiony test bo parametry sygnału LTE słabe. Sprawdź kodem serwisowym na S6 #*0011* jakie to pasmo LTE w Orange, raczej LTE800 ale trzeba potwierdzić. Twój zachwyt na 3g z UMTS900 Aero2 w Plusie niczym nieuzasadniony, "lider technologii LTE " u ciebie go nie posiada. Z tym Play , bral zasięgu LTE na zewnątrz wygląda dziwnie, poszukaj go w stronę Broszkowa i Marysina
Scream
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-01-10, 21:32

Re: Lepszy internet na wsi

Post autor: Scream »

A jednak łapie mi LTE,wystarczyło odpowiednio ustawić telefon łączył się z LTE :)
Obrazek
(poza domem w domu 1 mb mnej.)
Obrazek

Orange
Obrazek
(w domu )
Obrazek
(poza domem )
Obrazek

Play szuka zasięgu 5 minut po czym zasięg znika i nie ma nic wgl,tzeba wyłączyć i włączyć tele żeby się zalogował do sieci ,chwilę później informacja o braku karty :).. Chyba ta karta z kiosku jest jakaś lewa bo na dwóch tele tak samo się dzieje. (nr oczywiście zarejestrowany) .
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Lepszy internet na wsi

Post autor: dzejk »

Plus - LTE 800 w miejscowości Polaki.
Orange to Albinów 32.
Scream
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-01-10, 21:32

Re: Lepszy internet na wsi

Post autor: Scream »

Który waszym zdaniem będzie lepszy ? Chodzi tutaj o ofertę itp ?
ml13
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 508
Rejestracja: 2015-07-17, 18:58
Lokalizacja: Málaga

Re: Lepszy internet na wsi

Post autor: ml13 »

Plusem mam niemiłe wspomnienia, LTE1800 jest porażką, a LTE800 w godzinach wieczornych to tragedia (często miałem poniżej 1Mbs). LTE w orange ma mniej klientów, szersze pasmo oraz lepszą ofertę (bez lejka 16Kbs), a 1Mbs ale dopiero po 210GB.
Obrazek
Mario80
Stały użytkownik forum
Posty: 91
Rejestracja: 2016-10-07, 20:03

Re: Lepszy internet na wsi

Post autor: Mario80 »

Witam.
Chce poprawic predkosc netu. Parametry polaczenia nie najgorsze, a net w Plusie strasznie muli w dzien i w nocy:
http://www.speedtest.net/result/6051315550.png
http://prntscr.com/e8i41n

Miejscowosc Radków kolo kłodzka.

Na orange net dziala szybko, ale jako 3G+. Z LTE nie moge sie polaczyc, mimo ze wg BTSsearch nadajnik jest pareset metrów ode mnie. Play nie widzi sieci macierzystej.

Probowalem zmiany pasm za pomoca LTEWatch, ale co nie wybralem, to w ustawieniach www modemu zawsze zmienialo mi sie na "tylko LTE".
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lepszy internet na wsi

Post autor: matek451 »

Preetscreen pokazuje połączenie na 3G z BTS-em UMTS900Aero2w Radkowie. Na tym BTS-te też pozwolenia z LTE1800Aero2 i LTE800sferii. Prędkości z LTE czy 3G Plusa? Orange ma w Radkowie pozwolenie na UMTS2100 z HSPA+DC , działa UMTS900HSPA+ NetWorks. Na LTE pozwolenia LTE800, LE1800 i LTE2600 ale nie działają. Czynny LTE800 T-Mobile, możliwe że wkrótce skorzystają z niego klienci Orange.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Lepszy internet na wsi

Post autor: radius »

ml13 pisze:...prędkości LTE800 są w większości przypadkach dobre...
Czy ja wiem:

http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 24#p910824
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
ml13
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 508
Rejestracja: 2015-07-17, 18:58
Lokalizacja: Málaga

Re: Lepszy internet na wsi

Post autor: ml13 »

Wszystko się zmienia z czasem, jak wiadomo będzie tylko gorzej. Ale i tak ogólnie jest jeszcze dobrze. Ale faktycznie, ruch w Orange się bardzo szybko zwiększa, co nawet widzę w moich najbliższych miastach.
Obrazek
Mario80
Stały użytkownik forum
Posty: 91
Rejestracja: 2016-10-07, 20:03

Re: Lepszy internet na wsi

Post autor: Mario80 »

Predkosc byla 3G z Plusa. Na LTE nie moge sie polaczyc - bardzo dziwne.

Ogolnie to nie przekracza przewaznie 10kb/s w DL, wiec totalna porazka.

Jak sie ratowac w tej sytuacji, chcac zostac przy Plusie.???
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Lepszy internet na wsi

Post autor: dzejk »

włączyłeś lte?
Mario80
Stały użytkownik forum
Posty: 91
Rejestracja: 2016-10-07, 20:03

Re: Lepszy internet na wsi

Post autor: Mario80 »

YYy, na karcie sim wlasnie przed chwila aktywowalem LTE ;). Dostalem info ze usluga zostala wlaczona, ale teraz nie moge polaczyc sie z zadna siecia.
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: Lepszy internet na wsi

Post autor: patryk7588 »

ml13 pisze:Plusem mam niemiłe wspomnienia, LTE1800 jest porażką, a LTE800 w godzinach wieczornych to tragedia (często miałem poniżej 1Mbs). LTE w orange ma mniej klientów, szersze pasmo oraz lepszą ofertę (bez lejka 16Kbs), a 1Mbs ale dopiero po 210GB.
Jeden post a w nim co najmniej 4x błędna informacja, rekord?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Lepszy internet na wsi

Post autor: wojteks »

patryk7588 pisze:co najmniej 4x błędna informacja
To może łaskawie je skorygujesz.
Nie pomagam na PW!
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: Lepszy internet na wsi

Post autor: patryk7588 »

Jeśli chodzi o Plusa to chyba odwrotnie, porażką można nazwać L800 gdzie jest tylko 5MHz pasma, zapchane wieczorami jest L1800.
Jesli chodzi o Orange, to Orange ma więcej klientów oraz węższe pasmo.
Sprawa kto ma lepszą ofertę także jest dyskusyjna, ale to zależy od wielu czynników.
ml13
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 508
Rejestracja: 2015-07-17, 18:58
Lokalizacja: Málaga

Re: Lepszy internet na wsi

Post autor: ml13 »

patryk7588 pisze:zapchane wieczorami jest L1800.
Nie tylko wieczorami, w dzień również. Jedynie na wsiach LTE1800 działa dobrze, a jak wiadomo dopiero teraz je odpalają w większych wsiach by móc reklamować duże pokrycie "LTE+" .
patryk7588 pisze:Jesli chodzi o Orange, to Orange ma więcej klientów oraz węższe pasmo.
Sprawa kto ma lepszą ofertę także jest dyskusyjna, ale to zależy od wielu czynników.
Nie potrafię tego wyjaśnić, dlaczego mimo to Orange na większości wsi (tutaj zasługa szerszego pasma) i miastach (tutaj pewnie dlatego, że mniej użytkowników LTE używa orange jako internet domowy) ma lepsze prędkości. Oferta w orange jest lepsza dla mnie, gdyż masz jasno powiedziane kiedy włączają lejek z którym da się użytkować internet. Oferta plusa jest dobra dla tych którzy lubią wierzyć, że będą mieć internet bez limitu i potem płakać że nie działa. Dobrze, że przynajmniej teraz plus ma mniej agresywny lejek, ale nadal on jest i nie wiadomo kiedy Ci go włączą. Trzeba być ślepym, żeby tego nie widzieć.
Obrazek
peterka
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2017-01-02, 23:09

Re: Lepszy internet na wsi

Post autor: peterka »

Właśnie chciałem powiedzieć, że u mnie na wsi LTE 1800 Plusa to jest bajka. Stabilne łącze, świetne prędkości. Jednak mówię to z perspektywy krótkiego stażu.
A co do limitu to spójrz na to z drugiej strony. W Orange wyciśniesz 200GB i klapa. W Plusie możesz teoretycznie teraz wyciągać po kilkaset GB. A jak przytną to przytną
Jedno co powinni zmienić zasady i lejek 64 kb/s zamienić na 1mb/s żeby dało radę jeszcze coś pohulać po necie.
Tak czy siak ja z neostrady zrezygnowałem bo na RedBull Mobile, którego mam uruchomionego jako awaryjny starter jeżeli dostanę to dostanę lejek 2mb/s czyli niewiele mniejszy niż na neostradzie.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lepszy internet na wsi

Post autor: matek451 »

W Orange w ramach szczęśliwych godzin masz w godz. 0-8 internet poza limitem. Wtedy pobierasz duże pliki a te 210GB masz do korzystania w dzień. A jak mało to jest oferta dla firm z większym limitem -500GB. W Plusie no limit tylko na LTE, do tego płatny pakiet 1-7 poza limitem. Do tego brak zasad działania FUP. Na razie pozwalają na więcej ale jaką masz gwarancję, ze nie wrócą restrykcyjne zasady? Ogromny ruch sieciowy na LTE zapycha sieć i coś mogą z tym zrobić. U ciebie LTE1800aero2 w Plusie działa OK ale jaką masz gwarancję, ze się nie przytka ?
peterka
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2017-01-02, 23:09

Re: Lepszy internet na wsi

Post autor: peterka »

1.Nie mam gwarancji, że się nie przytka dlatego *odpukać* mówię, że póki co działa dobrze :)
2.Płatne "nielimitowane" noce - ale to zaledwie 3zł, a w SmartDOM jest darmowe. Fakt, że jest to 200GB więc jeżeli ktoś ściąga bardzo dużo gier, filmów to oferta orange w tym względzie wygląda korzystniej.
3.Minusem Orange jest techniczny lejek. W plusie chyba nie ma czegoś takiego, lub jest on stosowany dużo rzadziej
4.Do tego zaletą w plusie jest to, że można <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> umowę "tylko sim" na 12 miesięcy. Przez 3 miesiące nic nie płacisz czyli tak naprawdę ryzykujesz 9 miesięcy. W Orange jak nagle się coś zapcha to trzeba czekać 24 miesiące a to jest bardzo długo jak na niepewny internet mobilny.
5.Z FUPem masz rację. W Orange warunki umowy są dużo bardziej przejrzyste. 210GB > 100GB i to nie ulega wątpliwości. Jeżeli ktoś nie jest w zasięgu LTE to oferta orange jest zdecydowanie lepsza. Router 6 kategorii również mają w wyjątkowej cenie w ratach.
6.Wszystko i tak się rozchodzi o lokalizacje i dostęp do nadajników.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lepszy internet na wsi

Post autor: matek451 »

Ale decydujące znaczenie ma fakt, że Orange szybko buduje własne LTE800. Do tego zawarł porozumienie z T-mobile na dalszą współpracę NetWorks w tym paśmie. Perspektywy u tego operatora większe, Plus to zagadka, co z LTE800sferii, czy będzie LTE900? Budowa sieci zasięgowej na LTE1800Aero2 przy naszych normach PEM i oparcie usługi na IDU-ODU to kiepski żart.
Mario80
Stały użytkownik forum
Posty: 91
Rejestracja: 2016-10-07, 20:03

Re: Lepszy internet na wsi

Post autor: Mario80 »

Prosze o informacje z jakimi nadajnikami sie lacze i na jakim pasmie:
Dziekuje.
ODPOWIEDZ