Jak wygląda lejek w Plusie przy nowych umowach? Który pakiet wybrać?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
damianero
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2017-01-24, 15:19

Jak wygląda lejek w Plusie przy nowych umowach? Który pakiet wybrać?

Post autor: damianero »

Witam,
Z racji miejsca zamieszkania a także rozmieszczenia nadajników BTS jestem zmuszony skorzystać z LTE Plus.
Miesięcznie zużywam około 100GB (nie liczę nocy gdzie będę korzystać z pakietu nocnego).
Chciałbym się dowiedzieć od was, korzystających z różnych pakietów (ponoć nowe umowy mają elastyczniejsze lejki) - kiedy najczęściej Plus zakłada wam lejek przy jakim pakiecie?
Między 50GB a 100GB jest znaczna różnica cenowa. Czy na 50GB można wyciągnąć tyle samo dodatkowych GB w LTE co w pozostałych, większych pakietach? Czy np. przy 50GB zakładają lejek przekroczywszy pakiet podstawowy o 10GB, a przy 100GB, lejek występuje znacznie później?
Gdzieś musi tkwić ta różnica. Czy po prostu nie ma reguły i np. przy najmniejszym pakiecie ktoś może wyciągnąć 300GB a przy 100GB od razu utną.

Druga sprawa - do jakiej prędkości Plus obniża prędkość? Play widzę obniża do 2mb/s gdzie niewiele więcej mam na neostradzie więc to jest i tak oszałamiająca prędkość. Orange do 1mb/s. A Plus widzę jakieś śmieszne 16kb/s może dać. Czy też z prędkością lejka nie ma reguły i może narzucić lejek w postaci 2mb/s.

Który pakiet byście polecali wziąć?

Dziękuję za pomoc.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak wygląda lejek w Plusie przy nowych umowach? Który pakiet wybrać?

Post autor: matek451 »

Nie ma żadnej reguły, gwarantowane jest to co w pakiecie a potem to już tylko FUP decyduje. Robiłeś w ogóle test LTE Plusa u siebie, sprawdzałeś prędkości, jesteś w zasięgu LTE800Sferii czy LTE1800Aero2? Zacznij od tego bo może się okazać że na LTE Plus chodzi tragicznie. Są lokalizacje gdzie działa gorzej od 3G na UMTS900 HSPA+ z Aero2. Co to za lokalizacja gdzie ponoć tylko Plus ma zasięg? Osobiście w to wątpię
damianero
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2017-01-24, 15:19

Re: Jak wygląda lejek w Plusie przy nowych umowach? Który pakiet wybrać?

Post autor: damianero »

Robiłem testy wszystkich operatorów. Mieszkam pod miastem (gdzie znajduje się większość nadajników) - do T-Mobile, Playa mam ponad 10km. Do Orange (w sąsiedniej gminie) - 5km (prędkości rzędu kilka mb/s). Jedynie do nadajnika Plusa mam 2km (1800/800 - LTE Advanced). Prędkości na telefonie mam rzędu 50mb/s więc router z agregacją pewnie jeszcze by to zwiększył a i tak jest bardzo dobrze.
Testowałem również na routerach (bez agregacji), telefonach internet LTE z Plusa i jestem bardzo zadowolony.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak wygląda lejek w Plusie przy nowych umowach? Który pakiet wybrać?

Post autor: matek451 »

Obecnie Plus poluzował zasady FUP i 100GB na LTE jest osiągalne nawet przy taryfie 50GB, ale musisz pamiętać że regulamin ci tego nie gwarantuje i nie ma jasnych zasad po jakiej ilości możesz dostać lejek nawet 16Kb/s. To swoista ruletka, inni operatorzy mają jasne zapisy w regulaminach i gwarantują określony limit na pełnej prędkości zarówno w 3g jak i LTE a potem lejek 2/1Mb/s. No i musisz wiedzieć że te prędkości nie są dane na stałe i w miarę przybywania klientów na BTS-ie będą spadać o co w Plusie nie trudno. Ruch sieciowy rośnie w nim szybko a z inwestycjami bywa kiepsko. Jeśli na tym BTS-ie u ciebie dołożono ostatni do LTE800sferii LTE1800Aero2 to teraz jest nieźle ale z czasem może być gorzej, szczególnie gdy w pobliżu Plus nie ma działających BTS-ów LTE1800 czy pozwoleń na nie. Nie podałeś miejscowości więc nic na ten temat nie wiemy. Przy wyborze operatora trzeba zachować zimną głowę .
damianero
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2017-01-24, 15:19

Re: Jak wygląda lejek w Plusie przy nowych umowach? Który pakiet wybrać?

Post autor: damianero »

Oczywiście, internet mobilny jaki by nie był to wybór operatora musi wiązać się ze świadomym wyborem. Dziękuję bardzo za odpowiedź i pozdrawiam :)
batman_xp1
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2009-02-02, 21:37
Lokalizacja: Jędrzychów

Re: Jak wygląda lejek w Plusie przy nowych umowach? Który pakiet wybrać?

Post autor: batman_xp1 »

Mam jeszcze stara taryfę LTE 25Gb. Po skończeniu pakietu prędkość spadła do 20Mb. Dziś przedłużylem umowę. Ponoć nowe taryfy gdy pobierasz w technologi LTE nie pobierają z pakietu podstawowego-zobacze.Do tej pory miałem tak że nawet LTE zjadał pakiet podstawowy a po skończeniu lejek.
Pozdrowienia

Samsung NP550P5C-S05PL , D-Link DWR921,TP-Link841N
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak wygląda lejek w Plusie przy nowych umowach? Który pakiet wybrać?

Post autor: onken »

To Cię oklamali :) zawsze pobiera najpierw z pakietu podstawowego lub w nocy z nocnego jeśli masz aktywny.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
batman_xp1
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2009-02-02, 21:37
Lokalizacja: Jędrzychów

Re: Jak wygląda lejek w Plusie przy nowych umowach? Który pakiet wybrać?

Post autor: batman_xp1 »

Będziemy widzieć :szok:
Zresztą nawet jeśli tak jest to 20Mb i tak mnie zadowala.
Za 45 zł. miesięcznie dostałem 90GB i e5186 za 3 zł.
Pozdrowienia

Samsung NP550P5C-S05PL , D-Link DWR921,TP-Link841N
damianero
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2017-01-24, 15:19

Re: Jak wygląda lejek w Plusie przy nowych umowach? Który pakiet wybrać?

Post autor: damianero »

Skąd taka niska cena za router?
batman_xp1
Użytkownik forum
Posty: 39
Rejestracja: 2009-02-02, 21:37
Lokalizacja: Jędrzychów

Re: Jak wygląda lejek w Plusie przy nowych umowach? Który pakiet wybrać?

Post autor: batman_xp1 »

Złożyłem wniosek o rozwiązanie umowy.
Pozdrowienia

Samsung NP550P5C-S05PL , D-Link DWR921,TP-Link841N
ODPOWIEDZ