Który internet najlepszy?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Zyziu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-01-24, 11:58

Który internet najlepszy?

Post autor: Zyziu »

Wiatam!
Na wstępie chciałem zaznaczyć że jestem tu nowy, więc prosiłbym o wyrozumiałość. Otóż przymierzam sie do zakupu internetu lte. interesują mnie 3 sieci mianowicie: Orange, Play i T-mobile. Mam karty wszystkich trzech operatorów i teraz pytania moje brzmi jak sprawdzić która sieć ma w mojej lokalizacji najlepszy zasieg, nadajnik nie jest zapchany i wszystkie inne dane pewnie które są ważne a ja pewnie nawet nie wiem. Wiem że testy najlepiej robić Aplikacją Network Cell Info, tylko które zakładki są ważne? Miejsce Zamieszkania Częstochowa Ulica Jurajska. telefon na którym będę robił testy to htc one m9.
Jeśli był by ktoś tak miły, aby delikatnie mi pomóc?
z góry dziękuje ;)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Który internet najlepszy?

Post autor: matek451 »

Pokazujesz zakładki GAUGE i RAW, robisz speedtesty w szczycie internetowym czyli wieczorem. Test u siebie w domu i na zewnątrz. dla porównania pod BTS-ami operatorów na twoim kierunku. Stawiam na Play, najblizsze BTS-y z pozwoleniami LTE2600, LTE1800 i LTE2100 przy Mirowskiej 51/59 oraz Drogowców 12 z LTE1800 i LTE2100. Orange i T-mobile zasięg z BTS-a LTE1800Networks Jaskrowska 14 lub Nadrzeczna 2. Na tym ostatnim T-mobile ma tez pozwolenie na LTE2600. Jeśli UL jest wyższy od DL oraz RSSNR jest niski to BTS jest przeciążony. w Play jest szansa na LTE-A jeśli działa LTE2600 i LTE1800 na BTS-ie przy Mirowskiej.
Zyziu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-01-24, 11:58

Re: Który internet najlepszy?

Post autor: Zyziu »

Porobiłem screeny, mam nadzieje że dobre :) .Patrząc po zasięgu z tego co sie znam i widze to Play ma najlepszy, ale T mobile nie odchodzi od niego a ponad to ma większą prędkość. Postaram sie jeszcze zrobić screeny speed testu późniejszą porą. Wiem że to forum o bezprzewodowym internecie, ale dziś sie dowiedziałem że u mnie na ulicy są światłowody na słupie :szok: , nie wiedziałem że można tak ciągnąć światłowody. ponad to druga firma również zaczyna zakładać. te które już są to firma protonet(patrząc na opinie tej firmy zdecydowanie skresliłem), ale za to firma która w przeciągu 2 tygodni ma "powiesić" swoje kable wydaje się lepsza tj "strefa". Jeśli LTE to która sieć ? a drugie pytania dodatkowe co myślicie o tych światłowodach ?
Dziękuje za Odpowiedź
Pozdrawiam Patryk :super:
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Który internet najlepszy?

Post autor: matek451 »

W T-Mobile wewnątrz połączenie z BTS-em LTENeTWorks przy Warszawskiej 347 na zewnątrz to BTS LTE1800 NetWorks, Wały Dwernickiego 293/297. Ten pierwszy nieprzeciążony, drugi zapchany. Orange w Domu to Warszawska 347 a na zewnątrz BTS LTE1800 NetWorks wały Dwernickiego 121 i ten przeciążony. W Play też dwa rózne BTS-y LTE1800, trudno powiedzieć które ale bliżej niż te z NetWorks, ten wewnątrz zapewnia dobre prędkości. w sytuacji gdy jest szansa na światłowód stawiałbym na Play bez abonamentu czyli usługę DIL na RBM na Kartę 5 a sprzęt LTE kupił samemu. Korzystłbym póki nie wyjaśni się sprawa dostawcy kablowego. Sprzęt z LTE zawsze można łatwo sprzedać. Minimalny koszt to około 100 zł za mobilny router LTE np. E5573.
Zyziu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-01-24, 11:58

Dziękuje !

Post autor: Zyziu »

Wielkie dzięki za pomoc ;). Skorzystam z Twojej rady. Oby więcej takich ludzi !
Pozdrawiam :zdrowko:
navel
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2017-01-30, 17:43

Re: Który internet najlepszy?

Post autor: navel »

Podpinam się do tematu jako świeży użytkownik forum i proszę o poradę. Mieszkam w Mirkowie k/Wrocławia. Obecnie posiadam niezbyt stabilny internet radiowy u lokalnego operatora. Chciałbym zmienić internet na LTE, na coś stabilnego w którejś sieci GSM bo raczej LTE Plus z CP odpada. Przejrzałem tu kilka wątków dotyczących internetu z CP i wniosek raczej płynie jeden by nie brać go pod uwagę. W mojej miejscowości, w Mirkowie BTS umieszczony jest na kościele przy ul. Jagiellońskiej i w linii prostej mam do niego ok 1km. Szczegóły tego BTS'a nic nie mówią o LTE w Plus. Natomiast w play mamy LTE 1800, 2100, 2600. Z tego wniosek że powinienem chyba skupić się na ofercie w Play? Jeśli tak to jaki router wybrać i czy będę potrzebował zewnętrzną antenę? Obecnie zamontowana jest antena lokalnego operatora i po kablu leci sygnał do routera skąd dalej wifi na urządzenia.
ODPOWIEDZ