Jaki wybrać internet?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Gagusiek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2017-01-25, 17:19

Jaki wybrać internet?

Post autor: Gagusiek »

Witam . Zakupiłem nowe mieszkanie w mieście Lubin (dolnysląsk) . Dzisiaj sie dowiedziałem że nie mogę mieć Neostrady z powodu braku rozdzielni . I mam do was pytanie jaki jest doby internet tak aby nie miał limitów danych . Potrzebuje internet szybki z brakiem limitu danych . Często korzystam .wysyłam pliki itp .. co byście doradzili ? Bo w temacie internetów moblinych/radiowych wiem tylko tyle że kiedyś rodzice mieli zz byłej ERY internet i tak wolno działał że szkoda pisać.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki wybrać internet?

Post autor: onken »

Nie ma internetu bez limitu, zawsze jakiś jest :) pomyśl np o T-Mobile za chyba 79 zł, albo o czymś w taryfach firmowych ale limit zawsze jest, mniejszy lub większy.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Gagusiek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2017-01-25, 17:19

Re: Jaki wybrać internet?

Post autor: Gagusiek »

to szkoda że są te limity . Mam uraz do tego . Kiedyś jak jeszcze z rodzicami mieszkałem to własnie mieli internet z Orange że po połowie miesiąca jak przekroczono limit internet tak zwalniał że nie dało sie korzystać myslałem że coś się zmieniło na lepsze bo to był rok 2010 ; a więć troszkę lat mineło
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki wybrać internet?

Post autor: onken »

A ile Ty tych danych przerzucasz miesięcznie że tak te limity straszne ?

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Gagusiek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2017-01-25, 17:19

Re: Jaki wybrać internet?

Post autor: Gagusiek »

Ogólnie ciężko powiedzieć bo miałem Neostrade i nigdy sprawdzałem ile korzystam . Ale oglądam często filmy online , mecze . Pobieram różne pliki itp więć tego może być sporo .
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki wybrać internet?

Post autor: matek451 »

A jaka to ulica w Lubinie, podstawa to sprawdzenie zasięgu LTE operatorów i zrobienie speedtestów.
Gagusiek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2017-01-25, 17:19

Re: Jaki wybrać internet?

Post autor: Gagusiek »

Lubin ul Małomicka ... ogólnie na całym osiedlu ,, Małomice " nie można mieć internetu kablem . I muszę coś wybraća z racji tego że często korzystam oglądam mecze online itp to mam duże zurzycie i nie chciałbym aby w połowie miesiąca internet zwolnił
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki wybrać internet?

Post autor: matek451 »

Bez testów operatorów mobilnych się nie obejdzie. Potrzebny telefon z LTE i aplikacją network cell Info. Pokaże parametry sygnału i dane BTS-a, do tego speedtesty. Do testów karty Play internet na Kartę za 9 zł, po rejestracji bonus 100GB. W Orange zarejestrowany starter za 5 zł ma bonus 100GB+100GB jak podasz adres. w Plusie starter za 5 zł po rejestracji bonus 50Gb. do tego jakiś T-Mobile. Test u siebie wewnątrz, na zewnątrz. Najbliższe BTS-y Play przy Skłodowskiej-C 97,Skłodowskiej 92, Kościuszki 12 i Mickiewicza 16. na wszystkich LTE1800 i LTE2100, do tego na dwóch ostatnich pozwolenie na LTE2600. Orange i T-Mobile korzystają z LTE1800NetWorks, pozwolenia Skłodowskiej 97, 98i 45b oraz Małomicka 101 i Kościuszki 12. Plus ma pozwolenia na LTE1800 Aero2 przy Skłodowskiej 45B, Kościuszki 12 i Ścinawskiej 23. na pierwszym tez LTE800 Sferii. Oczywiście po testach wybór operatora i sprzętu oraz anteny zew. na wybrane pasmo LTE.
ReallY
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2016-11-11, 17:42

Re: Jaki wybrać internet?

Post autor: ReallY »

Ja ostatnio też poszukiwałem internetu bezprzewodowego do domu i jedynie T-Mobile ma LTE bez limitu i nie zwalnia po wykorzystaniu ustalonej ilości danych w Orange jest to 150gb a potem prędkość max 1mb/s pytałem jeszcze w play i plusie tam podobnie. Więc T-Mobile ma atrakcyjną ofertę choć droższą bo jest za 79zł choć mi proponowana że jeśli przeniosę numer do nich w pakiecie mogę mieć internet za 69zł. Informacje uzyskałem w sumie trochę z internetu a resztę w salonach operatorów. Osobiście jeszcze chyba zadzwonię na do nich żeby być pewnym.
Gagusiek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2017-01-25, 17:19

Re: Jaki wybrać internet?

Post autor: Gagusiek »

Dzięki za odp . Sprawdzę te parametry .

Mam do was jeszcze pytanie bo w temacie się znacie lepiej odemnie , Załóżmy np jakaś Sieć Orange Plus czy Play daje internet limit 80 GB . Wykorzystam ten limit i po wykorzystaniu internet mocno zwalnia ? Da się pozniej aktualizowac np oprogramowanie itp , oglądać filmiki? Czy przekroczę i kaput ;)
Gagusiek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2017-01-25, 17:19

Re: Jaki wybrać internet?

Post autor: Gagusiek »

Witam ponownie. A więc sprawdziłem wszystko .... sygnał LTE z T-Mobile i Plusa nie łapie . Wg mnie najlepiej smiga Play ..poniej screeny :)

Tak odbiera na balkonie
Obrazek

Tak odbiera w mieszkaniu

Obrazek

Był bym wdzięczny jak ktoś by pomógł dobrać bardzo fajną ofertę z Play
ODPOWIEDZ