Zmiana internetu Neostrada na mobilny(domowy)

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Abalka
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2014-11-13, 15:06
Lokalizacja: Dęblin

Zmiana internetu Neostrada na mobilny(domowy)

Post autor: Abalka »

Witam serdecznie forumowiczów. Mieszkam w Dęblinie (https://www.google.pl/maps/place/Polna+ ... 21.8503695) i jestem "szczęśliwym" użytkownikiem Neostrady. Obecnie płacę 70 zł i mam zacne łącze 6-7Mb/0,5Mb. Z dniem 01.03.17 mogę zrezygnować z usług super szybkiego internetu. Jednak zanim to zrobię chciałbym poprosić Was o radę. Zastanawiam się czy nie zrezygnować z Neostrady i nie podpisać umowy(kupić kartę) w sieci komórkowej i tak korzystać z neta.
Obecnie mam internet mobilny orange (umowa do 01.09.2017) na modemie Airbox2 (jakiś ALCATEL) i w zasadzie jego używam bo łapie mi zasięg LTE i rzadko się zdarza aby był wolniejszy od neostrady a niekiedy to i łapie prędkość 40 Mb/s średnia to ok 20 Mb/s. Oprócz tego telefon w nju- (orange) i tu z prędkościami bywa gorzej niż w modemie ale wraz lepiej niż neo...
Dziś w godzinach szczytu obciążenia sieci 18.00 przetestowałem wszystkie sieci. O to wyniki:

Play:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Plus
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

T-Mobile
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Orange
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

nju(jako potwierdzenie co jest w orange)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Testy prowadzone na dworze na mojej działce. Szukałem najsilniejszego sygnału. Niestety wyniki wyszły jakie wyszły może wina komórki (Xoami redmi 3s) ale pora testu nie była przypadkowa i chciałem zobaczyć wyniki gdy bts będą zapchane.
Największe nadzieje pokładałem w plusie bo generalanie w Dęblinie w innych miejscach godzi ponoć bardzo dobrze. Jednak jak się okazało nie mogłem złapać o dziwo LTE.
Play jak się mogłem spodziewać dzięki studentom zawalony
Tmobile też bez rewelacji. Jak się dowiedziałem w salonie korzysta z tych samych nadajników co play
O dziwo najlepiej wypadło orange.
Zamierzam przeprowadzić testy jeszcze w niedzielę jak nadajniki będą troszke mniej obłożone wtedy obraz na sieci będzie jeszcze jaśniejszy.
Na chwilę obecną mam dwa zasadnicze pytania :
1) Czy kupując z górnej półki antenę zewnętrzną z modemem znacząco poprawię wyniki? Co powinienem wybrać ile to kosztuje?
2) Czy wobec powyższych wyników warto przesiadać się na internet mobilny?

Proszę bardzo o pomoc. Pozdrawiam Łukasz
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Zmiana internetu Neostrada na mobilny(domowy)

Post autor: onken »

W woli ścisłości, T-Mobile to w 99% te same nadajniki co Orange a nie Play.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Abalka
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2014-11-13, 15:06
Lokalizacja: Dęblin

Re: Zmiana internetu Neostrada na mobilny(domowy)

Post autor: Abalka »

onken pisze:W woli ścisłości, T-Mobile to w 99% te same nadajniki co Orange a nie Play.
Przepraszam za pomyłkę. W takim razie świetnie wykwalifikowaną mam w mojej miejscowości konsultantkę tmobile:)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Zmiana internetu Neostrada na mobilny(domowy)

Post autor: matek451 »

A skąd ta opinia o LTE z Plusa, miejska legenda czy pokazały to testy pod BTS-ami LTE1800Aero2 w Dęblinie? Są dwa pozwolenia , 15Pułku Piechoty i Lotników Lwowskich 2. Zrób test pod nimi, na 3G łączysz się z UMTS2100 na Internacie Liceum. Plus na 3G ma ścisłe limity. w Orange i T-mobile połaczenie z BTS-em LTE1800NetWorks Składowa 53. Inne są przy 15PP Wilków3 oraz w Nadatkach. Play ma BTS przy Składowej 53, z kompletem pozwoleń na LTE w 4 pasmach. Inny taki sam przy Kowalskiego. Działają na pewno na LTE1800 i LTE2100. warto by sprawdzić pod BTS-em Składowa czy działa LTE2600.
Abalka
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2014-11-13, 15:06
Lokalizacja: Dęblin

Re: Zmiana internetu Neostrada na mobilny(domowy)

Post autor: Abalka »

matek451 pisze:A skąd ta opinia o LTE z Plusa, miejska legenda czy pokazały to testy pod BTS-ami LTE1800Aero2 w Dęblinie? Są dwa pozwolenia , 15Pułku Piechoty i Lotników Lwowskich 2. Zrób test pod nimi, na 3G łączysz się z UMTS2100 na Internacie Liceum. Plus na 3G ma ścisłe limity. w Orange i T-mobile połaczenie z BTS-em LTE1800NetWorks Składowa 53. Inne są przy 15PP Wilków3 oraz w Nadatkach. Play ma BTS przy Składowej 53, z kompletem pozwoleń na LTE w 4 pasmach. Inny taki sam przy Kowalskiego. Działają na pewno na LTE1800 i LTE2100. warto by sprawdzić pod BTS-em Składowa czy działa LTE2600.
Jeśli chodzi o Plus to opinia moich znajomych mieszkających w bliskiej okolicy ul. gen. pilota J.Kowalskiego 17 - dach budynku mieszkalnego, chodź nie. Wychodzi na to że nie mam możliwości złapania tego sygnału. Rozumiem że test mam polegać na tym samym co zrobiłem pod domem??
Mam się udać się pod nadajniki:
1)15 Pułku Piechoty
2) ul. Składowa 53 (komin widzę z dachu domu)
3) ewentualnie nadajnik Nadatki (wieża ciśnień również widzę z dachu domu) dla lte orange
i tam odpalić karty ??
Na Lotników Lwowskich 2 chyba sensu nie ma bo tam nie ma nadajnika LTE prócz areo którego nie biorę pod uwagę.
Mam pytanie, że tak się zapytam, co mi to da sprawdzenie pod nadajnikami sygnału poza tym że będzie sygnał mocniejszy i szybszy transfer??
Jeśli chodzi o LTE 2600 to działa na pewno (komórki znajomych ok 100MB/s) w tej lokalizacji- https://www.google.pl/maps/place/51%C2% ... 21.8588611 jak się nie mylę to LTE ULTRA w play.

Dokładnie mieszkam tu https://www.google.pl/maps/place/Chabro ... 21.8504584
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Zmiana internetu Neostrada na mobilny(domowy)

Post autor: matek451 »

Testy Plusa pod BTS-ami LTE1800Aero2, czyli Lotników i 15PP. Play ze składowej 53 a Orange iT-Mobile ze Składowej, Nadatek i 15PP. Masz możliwości skorzystania z każdego z tych BTs-ów. Po to są anteny kierunkowe na wybrane pasmo i sprzęt LTE z opcją wymuszania konkretnych pasm LTE. Test pod BTS-em przy prawidłowym sygnale pokazuje jak obciążony jest BTS i jakie zapewnia przy nim prędkości. Potrzebne do wyboru operatora i konkretnego BTS-a.To jedyne miarodajne źródło a nie opowieści dziwnej treści w wykonaniu znajomych.Trzeba potwierdzić to LTE2600 w Play.
Abalka
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2014-11-13, 15:06
Lokalizacja: Dęblin

Re: Zmiana internetu Neostrada na mobilny(domowy)

Post autor: Abalka »

Jasne rozumiem oczywiście, podjadę w niedzielę wtedy będę miał czas. Aby odpowiedz proszę czy dobrze Cię zrozumiałem:
1) jadę pod LTE1800 Aero2( lotników) i mam włożyć kartę plus?? ten nadajnik areo obsługuję również plus??
2)
Play ze składowej 53 a Orange iT-Mobile ze Składowej
masz na myśli tą samą lokalizacje- ul. Składowa 53 - komin ciepłowni ? tak?
3) Testy po bts'ami mam wykonać identycznie jak powyższe pod domem ??
4)
Test pod BTS-em przy prawidłowym sygnale pokazuje
co to oznacza ? jaki to sygnał
Abalka
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2014-11-13, 15:06
Lokalizacja: Dęblin

Re: Zmiana internetu Neostrada na mobilny(domowy)

Post autor: Abalka »

Witam ponownie. Dziś wykonałem kolejne testy zgodnie z radami przy masztach. Wyniki następujące:
1) Komin -składowa
Play
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nju(nie miałem przy sobie karty orange)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek
T-mobile
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek
2)Maszt internat lotników
Plus
Obrazek Obrazek
3) 15 pułk
Plus
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
4) Maszt nadatki
Nju
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek
Tmobile
Obrazek Obrazek Obrazek

5) drugi masz na 15 pułku z tmobile niestety musiałem ominąć jest to teren jednostki wojskowej. :/

Jak to koledzy widzicie ?? Co możeci mi doradzić?? Czy mam powtórzyć jakieś testy?? Bardzo zdziwił mnie fakt nie złapania w plusie LTE i tak wolnego transferu w play wydawało mi się że przy 2600 Mhz powinno być szybciej przy maszcie może to wina pory dnia ?? Miło zaskoczył Tmobile i Orange. Czy warto iść w mobilny z takimi pomiarami?? Jeśli tak to w którym operatorze i jaki sprzęt będzie do tego najlepszy.
Bardzo proszę o pomoc i rady.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Zmiana internetu Neostrada na mobilny(domowy)

Post autor: matek451 »

Testy potwierdziły ze te opowieści o najlepszym LTE Plusa w Dęblinie to miejskie legendy. Po testach widać, że na internacie wisi tylko UMTS900 Aero2 z HSPA+ a przy 15PP UMTS2100 Plusa z HSPA+DC, skąd więc oni oferują na mapach LTE? Nie słuchaj rad ludzi którzy nie mają zielonego pojęcia w temacie a wiedzę czerpią od konsultantów w salonach i z reklam TV. Ze składowej Orange i T-Mobile działajace na LTE1800 dają dobre prędkości. Z BTS-a Nadatki jest dużo gorzej. Play ze Składowej po ECI wskazuje nA LTE1800 ale prędkości raczej jak z LTE2600 lub agregacji LTE2600+LTE-A. Podsumowując Plus to jak widać szajs operator u ciebie. Play jedyny operator z LTE2600 i LTE2600+LTE1800, niezłe prędkości ale jeden BTS i trochę przeciązony. Na koniec dobrze działające Orange i T-Mobile na LTE1800NetWorks ze Składowej. Póki co możesz korzystać z LTE Orange na tym g... z Alcatela, które nie ma złacz antenowych. Jaka to oferta? potem bierzesz internet LTE dla domu za 59,90 z MF286 za 0 zł, do niego dokupisz antenę Dual LTE1800MHzi ustawisz na Składową. Posiłkować się możesz Play z usługą darmowy internet LTE bez limitu na karcie RBM na Kartę 5, koszt 5 zł/m-c.
Abalka
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2014-11-13, 15:06
Lokalizacja: Dęblin

Re: Zmiana internetu Neostrada na mobilny(domowy)

Post autor: Abalka »

matek451 BARDZO dziękuję ci za pomoc, całe szczęście są tacy ludzie jak Ty co chcą pomóc innym :D Nie słucham konsultantów i kolegów bo piszę do Was. Internet mam obecnie jakiś szajs (LTE FreeNet 44,91 LTE Nielimtowane LTE po przekroczeniu podstawowego pakietu danych z maksymalną prędkością do 5 Mb/s. Tego limitu mam łacznie chyba z 40 GB płacę 62 zł bo w abonamencie mam wspomniany modem i jakiś szajs tablet) Jednak co jest najważniejsze to to że właśnie skończyłem rozmawiać z konsultantem Orange i zaproponował mi przedłużenie umowy kończy się we wrześniu 2017 :)
Za 69,90 LTE dla domu (200 GB- starczy spokojnie) z modemem MF286 lub B315 za 0 zł. Co dobry kolego o tym myślisz wchodzić w to?? Oferta wydaję się być dobra bo i tak tą samą kwotę muszę płacić do września..... tylko czy ta sieć jest najlepszym rozwiązaniem dla mnie?
Jeśli tak do daj namiary na najlepszą antenę jaką znasz.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Zmiana internetu Neostrada na mobilny(domowy)

Post autor: matek451 »

A dlaczego masz płacić 69,90 za ofertę internet LTE dla domu 150GB w strefie domowej +60GB poza nią i do tego noce 0-8 poza limitem? Ta oferta standardowo kosztuje 44,90 +15,01 zł/m-c za router MF286 bo tylko ten się bierze w Orange http://www.orange.pl/portal/commerce/wi ... stid=63080 Masz jakąś usługę w Orange, zniżkę na kolejną?
Abalka
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2014-11-13, 15:06
Lokalizacja: Dęblin

Re: Zmiana internetu Neostrada na mobilny(domowy)

Post autor: Abalka »

Obecnie neostrada ale już niedlugo. Może ta oferta jest taka bo jest to przedłużenie umowy obecnej przed jej zakonczeniem aż 8 miesięcznym. Jest też poszerzona do 150 GB +50 i 60 GB poza domem. Zadzwoniłem jeszcze raz na infolinię i zbił tą cenę do 64 zł. Teraz muszę się zastanowić czy warto dopłacić 5 zł do kolejnych GB które zapewnie nie wykorzystam.
Jaką antenę polecasz najlepszą? I jak długi przewód antenowy jest dopuszczalny. Nie wiem jak z wifi tego routera dlatego wolałbym aby był na parterze w domu jakieś 10 m od niego antena.
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: Zmiana internetu Neostrada na mobilny(domowy)

Post autor: patryk7588 »

Skoro na mapie Plus zaznaczył tam LTE, to LTE tam być musi, pewnie konfiguracja telefonu nie jest poprawna, lub usługa LTE nie aktywna.
Abalka
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2014-11-13, 15:06
Lokalizacja: Dęblin

Re: Zmiana internetu Neostrada na mobilny(domowy)

Post autor: Abalka »

patryk7588 pisze:Skoro na mapie Plus zaznaczył tam LTE, to LTE tam być musi, pewnie konfiguracja telefonu nie jest poprawna, lub usługa LTE nie aktywna.
Też mnie to dziwi jednak gdyby telefon był źle skonfigurowany to bym w żadnej sieci nie miał lte. Tak mi się wydaje
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Zmiana internetu Neostrada na mobilny(domowy)

Post autor: dzejk »

te mapki operatorów są bardzo niedokładne, a już najgorsze to chyba od orange, ale plus nie lepszy.
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: Zmiana internetu Neostrada na mobilny(domowy)

Post autor: patryk7588 »

Abalka pisze:
patryk7588 pisze:Skoro na mapie Plus zaznaczył tam LTE, to LTE tam być musi, pewnie konfiguracja telefonu nie jest poprawna, lub usługa LTE nie aktywna.
Też mnie to dziwi jednak gdyby telefon był źle skonfigurowany to bym w żadnej sieci nie miał lte. Tak mi się wydaje
Niekoniecznie, w Plusie aby działało LTE w taryfie głosowej musi być ustawiony APN plus, u innych operatorów z tego co wiem działa na APN internet.
W Plus na kartę, LTE należy włączyć krótkim kodem, domyślnie nie jest aktywne.
Abalka
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2014-11-13, 15:06
Lokalizacja: Dęblin

Re: Zmiana internetu Neostrada na mobilny(domowy)

Post autor: Abalka »

Kurcze faktycznie http://www.plus.pl/uslugi/darmowy-doste ... e-na-karte jest taki kod. W takim razie jutro jak będę w domu uzupełnienie test jak uda mi się włączyć lte
Abalka
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2014-11-13, 15:06
Lokalizacja: Dęblin

Re: Zmiana internetu Neostrada na mobilny(domowy)

Post autor: Abalka »

Witam ponownie. patryk7588 miałeś racje po wpisaniu kodu wprawdzie się nie aktywował LTE w PLUS ale po zadzwonieniu do konsultanta problem rozwiązał. Przeprowadziłem testy które nie wpłyną (tak mi się wydaje) na zmianę operatora na PLUS. Testy wypadły bardzo słabo byłem przy dwóch nadajnikach. Czyżby aż tak były one obciążone??
1) Nadajnik internat- lotników.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
2) nadajnik 15 pułk
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Wydaje mi się że PLUS musi odpaść i powinienem wybrać ORANGE. Jutro zamawiam router MF286 z LTE domowe. Rozumiem, że jeśli chodzi o nadajnik składowa to powinienem szukać anteny na LTE1800NetWorks ?? Proszę Was abyście pomogli mi wybrać najlepszą antenę.
Czy to będzie najlepszy wybór?
http://www.cybertech.com.pl/p121,antena ... -mimo.html
Pozdrawiam i z góry dziękuję.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Zmiana internetu Neostrada na mobilny(domowy)

Post autor: matek451 »

Zgodnie z moimi przewidywaniami na tym terenie LTE w Plusie praktycznie nie istnieje, bo trudno za LTE uznać takie prędkości. Takich miejsc są w Polsce tysiące. Tak kończą się oszczędności w rozbudowie sieci LTE, w zamian głupawe reklamy w TV, które sieci nie zastąpią. To stracone dwa lata, których Plus nie nadrobi w 3 trzy m-ce. Sieć LTE Plusa została zbudowana tak aby obsłużyć limitowany internet LTE do 50GB na m-c na użytkownika, nad czym miał czuwać FUP. Pod naciskiem użytkowników i w pogoni za innymi operatorami, którzy oferowali lepsze oferty a jednocześnie szybko zmodernizowali własne sieci LTE poluźniono FUP . Ludzie dostali i po 150GB/m-c ale z prędkościami nie mającymi nic wspólnego z LTE. Ot i cała tajemnica LTE Plusa, król od dawna jest nagi. Co ciekawe główna rada konsultantów w Plusie na przeciążenie sieci? Proponują korzystać z 3G , które nie jest przeciążone tylko jakoś zapominają ze na 3G Plus ma sztywne limity. No i nie raczą zauważać, ze sprzedają użytkownikom IDU-ODU, które nie obsługuje 3G. Istny cyrk i robienie z klientów idiotów. bierz orange ale tylko Internet LTe dla domu z MF286. do tego antena dual LTE1800MHz z Cybertecha http://www.cybertech.com.pl/p140,antena ... -b310.html pasuje do MF286, kabel do 10m.
Abalka
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2014-11-13, 15:06
Lokalizacja: Dęblin

Re: Zmiana internetu Neostrada na mobilny(domowy)

Post autor: Abalka »

I wszystko jasne tak zrobię BARDZO CI DZIĘKUJĘ!!!!! Oczywiście po zainstalowaniu i odpaleniu wszystkiego zdam relacje...
Abalka
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2014-11-13, 15:06
Lokalizacja: Dęblin

Re: Zmiana internetu Neostrada na mobilny(domowy)

Post autor: Abalka »

Witam ponownie.
Router przyszedł. Działa poprawnie. Sygnał ok -103 dBm w pokoju bez anteny. Jutro przyjdzie antena to zdam relacje ile przyspieszyła neta. Na razie pomiary prędkości jak z komórki :szok: Myślałem że sam modem ma mocniejszą wewnętrzną antenę a tu zonk. Działa w zasadzie identycznie co airbox Przykładowa prędkość o tej porze z http://www.speedtest.net/ 10 na 6 Mb. Mam nadzieję że antena dużo pomoże.
PS rozumiem że antenę mam kręcić tak abym miał jak najlepsze dBm ??
Abalka
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2014-11-13, 15:06
Lokalizacja: Dęblin

Re: Zmiana internetu Neostrada na mobilny(domowy)

Post autor: Abalka »

Witam. Dziś założyłem antenę. wyszło -75 dBm lepiej chyba byc już nie może. Transfer o tej porze z urzązenia wifi 23/23 więc jest git chodź miałem nadzieję że będzie troszkę lepiej.
Dziękuję wam za pomoc. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ