LTE Orange - identyfikacja nadajnika

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
samboman
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2014-06-16, 14:47

LTE Orange - identyfikacja nadajnika

Post autor: samboman »

Witam,

Od jakiegoś użytkuję z Internet LTE w Orange, łączę się poprzez modem/router ZTE MF283+, do którego mam podłączoną antenę dualną Cybertech 15dbi 1800MHz. Zauważyłem, że nadajnik, do którego jestem podłączony jest okresowo przeciążony, sugeruję się tym, że DL znacznie spada i jednocześnie UL jest wyższy.
Podłączyłem sie do modemu przy pomocy programu 3wg3-watch-v3 aby sprawdzić parametry połączenia, czy jesteście w stanie mi pomóc zidentyfikować nadajnik, z którym się łączę? Moja lokalizacja to Hipolitów (05-074) woj. mazowieckie.

Obrazek

Zastanawiam się, czy jest szansa na poprawienie parametrów połączenia, obecnie w godzinach 21-23 poniżej co udaje mi się uzyskać.

Obrazek

Pozdrawiam
Pawrzes
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 293
Rejestracja: 2016-03-30, 17:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: LTE Orange - identyfikacja nadajnika

Post autor: Pawrzes »

To jest ta stacja: http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 16&zoom=15
Pozdrawiam
samboman
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2014-06-16, 14:47

Re: LTE Orange - identyfikacja nadajnika

Post autor: samboman »

Dzięki za info, a w jaki sposób najłatwiej można zidentyfikować nadajniki Orange/Play?
samboman
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2014-06-16, 14:47

Re: LTE Orange - identyfikacja nadajnika

Post autor: samboman »

Ok, dzięki za odpowiedź. Wygląda więc na to, że z tego nadajnika Orange więcej nie wycisnę.

Jeszcze jedno pytanie, kupiłem na potrzeby testów starter Play za 9zł i wykorzystujące telefon z LTE sprawdziłem jak działa internet LTE na nadajnikach Play. Wydaje mi się, że się połączyłem z tym nadajnikiem: http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 02&zoom=16

screen z aplikacji Network Cell Info:
Obrazek

Dziwne jest to, że Download jaki maksymalnie mi się udało uzyskać to (za każdym razem, prawie dokładnie) 30 Mbps, a upload 10 Mbps, bez względu na godzinę wykonania testu. Czy możliwe jest to, że Play odgórnie przycina transfer do konkretnej szybkości na tym nadajniku?
Pawrzes
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 293
Rejestracja: 2016-03-30, 17:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: LTE Orange - identyfikacja nadajnika

Post autor: Pawrzes »

Tak, to ta stacja: www.btsearch.pl/szukaj.php?search=5337&siec=4&mode=adv

Najprawdopodobniej wszystkie testy wykonywałeś w LTE2100 a ono jest na 5 MHz więc wyniki są zbliżone do maksymalnych (w planach operatora jest zwiększenie pasma do 10 MHz) Natomiast teoretycznie 2 x większe szybkości powinieneś uzyskać aktualnie w LTE1800 które jest na 10 MHz.
Pozdrawiam
samboman
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2014-06-16, 14:47

Re: LTE Orange - identyfikacja nadajnika

Post autor: samboman »

Faktycznie było to 2100 MHz, udało mi się połączyć z nadajnikiem 1800 MHz i było lepiej ale też bez rewelacji. Agregacja pasm 1800MHz i 2100 MHz chyba nie jest mozliwa? Wygląda na to, że nie mam w okolicy lepszej opcji niż Orange na 1800 MHz
ODPOWIEDZ