LTE800 Orange vs T-Mobile

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Zatharos
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2013-09-22, 19:15
Lokalizacja: Polska

LTE800 Orange vs T-Mobile

Post autor: Zatharos »

Witam,
Przymierzam się z przejścia z HSPA+ Play na LTE... no właśnie LTE od kogo?

Moja lokalizacja: 53.753973, 18.446230

Orange uruchomiło niedawno BTS LTE 800, 1800, 2600 w lokalizacji 53,740278,18,366389 , więc T-Mobile LTE 800 też tam musi działać (tak jest według BTSearch). Niestety T-Mobile aktualizuje swoje mapy zasięgu co 3 miesiące, więc może to być niezgodne z prawdą.

Opcje widzę w takim razie dwie jako, że posiadam już jedną ATK-20:

-dokupuję drugą ATK-20, biorę abonament Orange za 59,90zł z ZTE MF286 (150GB +60 z 1Mbps) - trochę mało na cały dom jak dla mnie
-dokupuję drugą ATK-20, biorę abonament T-Mobile za 79,99zł z wykastrowanym Huawei B525s (bez limitu)

Jako, że nieco zagubiłem się w temacie LTE, mam pytania:

1. Czy w T-Mobile to jest faktycznie pakiet nielimitowany? czy założą mi lejek po przekroczeniu progu 100GB?
2. Jak wypadają te oferty względem siebie (cena - jakość LTE, urządzenie )
3. Czy prędkości w LTE800 tych operatorów będą się różnić? Z mojej wiedzy i z tego co wyczytałem na forum wynika, że:
a) T-Mobile ma 800MHz--- 2 x 5 MHz - nie wiem co to znaczy? Że defacto ma 10Mhz i prędkości nie powinny się różnić w stosunku do Orange? czyli max 74Mb/s?
b) Orange ma 800MHz --- 10MHz - 74 Mb/s


U mnie na samym HSPA+ zużywa się czasem ponad 200GB danych na miesiąc - dlatego najbardziej zależy mi na tym, aby nie mieć lejków (z tego co pamiętam z CDMA od Orange to lubią się ich rygorystycznie trzymać, nie to co Play).
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: LTE800 Orange vs T-Mobile

Post autor: radius »

1. Na pewno uruchomiło 800 MHz. Reszta pewnie poleciała z automatu i na 99% nie działa.

2. Na 99% działa tam tylko Orange. Ktoś techniczny podesłał dane z modernizacji i BTSearch zaktualizowało.

Poczytaj: http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 24&t=88302

Pasmo:

5 MHz - 37,5 Mb/s

10 MHz - 75 Mb/s

15 MHz - 112,5 Mb/s

20 MHz - 150 Mb/s
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
Zatharos
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2013-09-22, 19:15
Lokalizacja: Polska

Re: LTE800 Orange vs T-Mobile

Post autor: Zatharos »

"Mając na uwadze zapewnienie jak najlepszej prędkości transmisji danych oraz stabilności połączenia wszystkim użytkownikom sieci, po przekroczeniu przez Abonenta korzystającego z opcji „LTE bez limitu” 100 GB transmisji danych w technologii LTE w Cyklu Rozliczeniowym, prędkość transmisji ulegnie obniżeniu do końca tego cyklu i będzie wynosić nie więcej niż 2 Mb/s w przypadku danych pobieranych oraz nie więcej niż 2 Mb/s w przypadku danych wysyłanych."
Czyli T-Mobile LTE jednak odpada. Każdy inaczej się wypowiada na ten temat. Chyba wezmę na próbę na 14 dni i będę ściągał internet na swój dysk, zobaczymy czy jakiś lejek pójdzie ;)
Ostatnio zmieniony 2017-02-07, 14:31 przez Zatharos, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: LTE800 Orange vs T-Mobile

Post autor: onken »

W Orange jest lejek techniczny w regulaminie.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Zatharos
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2013-09-22, 19:15
Lokalizacja: Polska

Re: LTE800 Orange vs T-Mobile

Post autor: Zatharos »

http://www.t-mobile.pl/r/repo1/tm/docum ... 013012.pdf
Im bardziej wczytuję się w ten regulamin tym bardziej jestem zmieszany. Z tego co zrozumiałem to limit 100 GB dotyczy ofert Comfort, oraz Relax z wykupionym pakietem dodatkowym pakietem "LTE bez limitu" i nie ma to nic wspólnego z najwyższym pakietem Max, który nie jest określony żadnymi limitami danych po przekroczeniu którego zakładają lejek na prędkość transmisji?

Jeśli jest inaczej proszę mnie poprawić.

W Orange sprawa jest jasna, w T-Mobile jest wszystko zakręcone, że sami pewnie się w tym ledwo łapią ;)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: LTE800 Orange vs T-Mobile

Post autor: ja.michal »

Tak, w T-Mobile są dwa plany "bez limitu". W jednym podobno faktycznie nie ma limitu (podobno nakładką lejek gdzieś przy 2 TB), a w drugim jest napisane, że po xxx GB prędkość spadnie.
Zatharos
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2013-09-22, 19:15
Lokalizacja: Polska

Re: LTE800 Orange vs T-Mobile

Post autor: Zatharos »

ja.michal pisze:Tak, w T-Mobile są dwa plany "bez limitu". W jednym podobno faktycznie nie ma limitu (podobno nakładką lejek gdzieś przy 2 TB), a w drugim jest napisane, że po xxx GB prędkość spadnie.
Wyższej od Max nie ma dla KI, więc pewnie ta będzie z tym 2 TB. Dzisiaj prawdopodobnie będę miał okazję podejść i się zapytać :) Dam znać co mi powiedziano.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: LTE800 Orange vs T-Mobile

Post autor: ja.michal »

Wiesz, mówić, szczególnie w punktach sprzedaży, to będą różne rzeczy. Tak regulaminowo nie ma w ogóle limitu danych w żadnej z tych ofert. Niestety większość klientów sieci uznaje limit danych = limit prędkości, a to inne sprawy.
Zatharos
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2013-09-22, 19:15
Lokalizacja: Polska

Re: LTE800 Orange vs T-Mobile

Post autor: Zatharos »

ja.michal pisze:Wiesz, mówić, szczególnie w punktach sprzedaży, to będą różne rzeczy. Tak regulaminowo nie ma w ogóle limitu danych w żadnej z tych ofert. Niestety większość klientów sieci uznaje limit danych = limit prędkości, a to inne sprawy.
W punkcie sprzedaży dosyć ogarnięty sprzedawca powiedział mi, że :

- Oferta MAX czyli ta za 79.90 jest z limitem danych 100 GB w pełnej prędkości w technologii LTE, po przekroczeniu tego progu w LTE prędkość = 2/2 Mb/s. Po przełączeniu na 3g, prędkość wraca na poziom technologii 3g.

- Oferta MAX w zasięgu 3g jest nielimitowana i działa cały czas z max prędkością (czyli tu pewnie działa zasada tych 2 TB, o których przewija się w tematach).

Pokazywał mi na jakiejś ulotce te wszystkie zapisy drobnym druczkiem.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: LTE800 Orange vs T-Mobile

Post autor: onken »

Czyli kicha ;)

To już lepsze Orange Plan Maksymalny dla firm i mamy pewne 560 GB, później lejek 1 MB/s

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
KujawiaQ
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2012-10-30, 14:40
Lokalizacja: Internetu

Re: LTE800 Orange vs T-Mobile

Post autor: KujawiaQ »

A tak można <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> nie mając firmy? W tym roku kończy mi się umowa w Orange i te 175 GB na kilka komputerów to jednak jest niewystarczające
AdrianB
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2010-09-06, 15:41
Lokalizacja: WLKP

Re: LTE800 Orange vs T-Mobile

Post autor: AdrianB »

Witam,
jakiś czas temu skończyła mi się umowa z Nordisk na internet CDMA i przeszedłem na umowę bezterminową, chciałbym teraz zmienić na coś szybszego. W odległości około 2 km od domu mam ten nadajnik GPS: 51,996389,18,381389. Z tego co widzę to można stamtąd dostać internet LTE od T-Mobile. Nadajnik widzę z okna, poza tym Nordisk też ma w tym samym miejscu antenę. Mam do was prośbę o poradę czy warto brać od nich LTE i czy to będzie działało.
ODPOWIEDZ