Co zamiast Neostrady?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kamill_94
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-02-13, 12:31

Co zamiast Neostrady?

Post autor: kamill_94 »

Witam Aktualnie posiadam Neostradę do 10Mb, która wyciąga prędkości około 4Mb/s. Stabilność łącza jest taka sobie, więc myślę nad zmianą na coś innego. W mojej okolicy nie ma innych operatorów więc zostaje mi jedynie LTE.
Myślę nad ofertą Internet Domowy LTE z Orange. Czy to jest dobra oferta? Jak to jest z lejkiem 1Mb/s? Jest on zakładany równo po przekroczeniu 150GB + pakiet poza strefą domową czy jest jeszcze jakiś margines?
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Co zamiast Neostrady?

Post autor: adziu82 »

Oferta dobra, chociaż jak masz opcję na firmę, to jest 500GB i lejek 1Mb/s.
Jedyny mankament z tą ofertą, przynajmniej u mnie, to jest problem ze zliczaniem danych. Mam LTE od roku i co miesiąc pobiera mi dane także z pakietu 20GB ( teraz jest 60GB ).
Jak pobierze mi kilkaset MB, lub 2-3 GB, to nie piszę z reklamacją, ale w listopadzie i właśnie teraz pobrało mi już ponad połowę więc napisałem do BOK-u, w sobotę właśnie mi zwrócili GB i rabat 50%, ale to musiałem się upomnieć.
Napisałem także, że jak będzie problem w przyszłym miesiącu to piszę od razu o rabat,obojętnie ile ucieknie mi danych.
Odpisali, że to już jest naprawione, ale to samo miałem już pół roku temu..... jest naprawione.
Więc jak się zdecydujesz i będzie problem z tym, to pisze od razu i walcz o rabat.
Router mam ZTE 283+, dobry, nie narzekam, do tego wziąłem 2 razy ATK10 na LTE800. prędkości 35-45 Mb/s obojętnie czy noc, czy dzień, czy nawet wieczór,gdzie może być przeciążenie.
Śmiga, że aż miło, zresztą jak Ty, przesiadłem się z 4Mb/s po radiówce, więc jeżeli będziesz miał podobne prędkości, to na pewno różnice odczujesz.
Ping 40. Ale ogólnie to wszystko zależy od lokalizacji, u Ciebie może być inaczej.
Po testuj wszystkie opcje i wybierz najlepszą.
RAW
kamill_94
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-02-13, 12:31

Re: Co zamiast Neostrady?

Post autor: kamill_94 »

Nie mam możliwości wziąć tego na firmę więc będzie tylko 150Gb. Jakość LTE raczej będzie u mnie dobra. W domu nie łapię nic, ale jak wyjdę na balkon to osiągam ponad 40Mbit download i około 20Mbit upload na karcie orange. Ping także około 40. Myślę że sprawę załatwiła by antena zewnętrzna do routera.

Piszesz o takim problemie, że zamiast ze strefy domowej pobiera z pakietu mobilnego? Jeśli tak, to u mnie to nie będzie problemem bo oferta miała by być używana tylko w domu.
ODPOWIEDZ