Internet dla domu

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
afgan227
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-02-15, 17:19

Internet dla domu

Post autor: afgan227 »

Witajcie

Za kilka dni kończy mi się umowa na świadczenie usług internetowych. Moja lokacja to Siedlce,Mazowieckie. Praktycznie krzyżówka ulic Warszawskiej i Łukasińskiego. Obecny operator to PLAY, modem HUAWEI E5377. Prędkości ściągania na tym zestawie to 3-7mb w szczycie i 10-12 po za szczytem. Upload na poziomie 3-8mb. Do nadajnika najbliższego 800metrów. Dodatkowo dom sąsiada (prawie 2x wyższy od mojego) stoi centralnie na linii mój dom-nadajnik.

W promieniu 300 metrów mam jeszcze 2 nadajniki. PLUS (najbliżej, zero zakłóceń na linii dom-nadajnik) oraz ORANGE/TMOBILE (sygnał może być zakłócany przez dom drugiego sąsiada).

Pożyczyłem od znajomego karte PLUS i zestaw ODU/IDU 200. Wiem, sprzęcik ten nie cieszy się zbyt dobrymi opiniami.W wczesnych godzinach porannych na tym zestawie wyciągam od 30 -37mb download. Dziś rano o 4 rekord 62mb! (załącznik). Upload na poziomie 20-32mb.
W godzinach szczytu niestety 1-5mb download i 1-4 upload.

Orange i TMOBILE nie testowane, jakoś mam uraz do sieci(doświadczenia z wcześniejszych umów).

W sumie testy przeprowadzone na dwóch g*wnianych sprzetach i do tego różnych.
Co byście tu poradzili?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet dla domu

Post autor: matek451 »

A co za znaczenie mają testy Plusa nad ranem? BTS LTE1800aero2 przy Warszawskiej 28 przeciążony i Plusa możesz sobie darować. Trzeba sprawdzić z którym BTS-em Play się łączysz i na jakim paśmie LTE. W pobliżu na różnych kierunkach 4 BTS-y Play z kompletem pozwoleń na wszystkie pasma LTE. Sprawdzałeś czy z E5377 działa LTEWatchH lub Huawei Toolbox?
afgan227
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-02-15, 17:19

Re: Internet dla domu

Post autor: afgan227 »

Sprawdziłem. LteWatch nie działa, z toolboxem się łączy
ODPOWIEDZ