Dodatkowy(awaryjny) internet . Najlepsza opcja... Co wybrać?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tomellada
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2015-10-01, 06:42

Dodatkowy(awaryjny) internet . Najlepsza opcja... Co wybrać?

Post autor: tomellada »

Witam.
Potrzebuję pomocy przy doborze nowego internetu,ale dzialającego jako awaryjny... ale po kolei...
Posiadam internet z TMobile,Router Dovado Pro i modem Huawei 3276 + antena Cybertecha. Zestaw od niecałego roku działa ogólnie bez problemu,ale jednak zdarzają się dni(wieczory) gdzie znika internet na kilka minut. Nie jest to problem ale,że lubie pograc w CS i podczas Mach Makingu rozłączy mnie z netu to mam bana na gre w turnieju nawet do 7 dni (zależnie od ilości rozłączen)
Dovado Pro ma możliwość podłączenia drugiego modemu i w przypadku "awari" jednego przełącza sie na drugi modem( jeszcze tego nie próbowałem,ale podobno jest taka możliwość). Ten dodatkowy internet mIałbybyć tylko w razie "w" czyli żadnych poważnych transferów...Po prostu żeby był.
Czym warto sie zainteresować? Jaka opcja będzie najtansza?
Pozdrawiam
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Dodatkowy(awaryjny) internet . Najlepsza opcja... Co wybrać?

Post autor: dzejk »

tomellada
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2015-10-01, 06:42

Re: Dodatkowy(awaryjny) internet . Najlepsza opcja... Co wybrać?

Post autor: tomellada »

No i wszystko jasne... musze to rozkminić...dzięki
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Dodatkowy(awaryjny) internet . Najlepsza opcja... Co wybrać?

Post autor: krystianb »

Tylko nie licz na to, że przełączanie będzie niewidoczne. Pierwsze pytanie w jaki sposób router rozpoznaje brak neta, bo może być tak, że na fabrycznym sofcie na drugi modem przełączy dopiero po rozłączeniu pierwszego połączenia (a jak rozumiem, net cały czas jest connected, tylko danych brak) wtedy lipa.
2. Jeśli nawet router pinguje coś w necie to, to i tak pewnie z 1s neta nie będzie.
3. Nawet jeśli jakimś cudem czas będzie poniżej timeouta na serwerze, czy aby serwer pozwoli na połączenie gracza z innego IP?

To zanikanie netu może być problemem sprzętu. Na modemie masz wymuszoną konkretną technologię 3g/lte i częstotliwość? Choć na próbę kartę można kupić i zobaczyć jak będzie u innego opa. Choć przy LTE1800 może nie być różnicy pomiędzy różowym a pomarańczowym.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ml13
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 508
Rejestracja: 2015-07-17, 18:58
Lokalizacja: Málaga

Re: Dodatkowy(awaryjny) internet . Najlepsza opcja... Co wybrać?

Post autor: ml13 »

@krystianb
3. Tak pozwoli. Dostęp jest przypisany do konta steam, nie do IP gracza. Nie raz przełączałem sobie neta w trakcie rozgrywki na Play jeśli orange miał problemy. Serwer mnie nawet nie wyrzucił i nie trzeba było z nim ponownie łączyć.
Obrazek
tomellada
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2015-10-01, 06:42

Re: Dodatkowy(awaryjny) internet . Najlepsza opcja... Co wybrać?

Post autor: tomellada »

Tak,na modemie mam Wymuszone Lte. Czestotliwosc na auto. Jesli nie bedzie netu przez kilka sekund to nie problem...tak mysle. Najwazniejsze aby byla ciagłość ...
A tak swoją drogą to te oferty z Alleg... to tylko w internecie ? Nie mozna cos takiego w salonie Orange zorganizowac?
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Dodatkowy(awaryjny) internet . Najlepsza opcja... Co wybrać?

Post autor: krystianb »

tomellada pisze:Czestotliwosc na auto.
To też może być problemem. Szczególnie jeśli się używa anteny na konkretną częstotliwość.
tomellada pisze:Jesli nie bedzie netu przez kilka sekund to nie problem...tak mysle. Najwazniejsze aby byla ciagłość ...
Nie wywali z meczu? Ja przygody z cs'em skończyłem na 1.6.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
tomellada
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2015-10-01, 06:42

Re: Dodatkowy(awaryjny) internet . Najlepsza opcja... Co wybrać?

Post autor: tomellada »

A jak sie dowiedziec jaką częstotliwość powinienem ustawić?
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Dodatkowy(awaryjny) internet . Najlepsza opcja... Co wybrać?

Post autor: krystianb »

A jaką masz antenę? Bo to powinieneś wiedzieć zanim kupiłeś antenę.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ODPOWIEDZ