LTE dodatkowo do radiówki

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Mareckimt
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2017-03-07, 09:02

LTE dodatkowo do radiówki

Post autor: Mareckimt »

W obecnej chwili mam internet z radiówki i w najbliższym czasie to się nie zmieni. Prędkość 4 Mbps, ale bardzo stabilna niezależnie od pory i dnia tygodnia. Dwa laptopy do serfowania, jakieś You Tube, filmy on-line lecą bez problemu. Do codziennego użytku łącze wystarczające za 26 PLN-ów.
Problem powstaje gdy chcę "szarpnąć" więcej danych. Zwykle jest to jakieś max 60 GB w ciągu miesiąca przez 2 weekendy. Wtedy ściągam kilka filmów w dobrej rozdzielczości, oprogramowanie, czasem coś komuś zrobię programując komputer. Zasię LTE na mojej wsi jest doskonały w Orange, T-Mobile, Plus, Play, reszty nie sprawdzałem. Z tych sieci może lecieć 60-100 Mbps/s.
Pytanie brzmi: jaki sprzęt nabyć, może być z Allegro, od kogo kupować transfer? Oczywiście by było zadowolenie za rozsądną cenę ;)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE dodatkowo do radiówki

Post autor: matek451 »

A jaka to miejscowość , jak daleko do BTS-ów ? Co to znaczy doskonały zasięg, robiłeś testy, mierzyłeś parametry sygnału LTE u operatorów? No i skąd ta pewność ze prędkości będą stale 60-100Mb/s? Wybór właściwie jeden jeśli ma to być pre-paid, czyli LTE w Play na karcie RBM na kartę 5 z usługą Darmowy Internet LTE bez limitu. Jeśli ma to służyć doraźnie to wystarczy routerek Mifi z LTE za około 100 zł np. E5573, E5577.
Mareckimt
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2017-03-07, 09:02

Re: LTE dodatkowo do radiówki

Post autor: Mareckimt »

matek451 pisze:Co to znaczy doskonały zasięg, robiłeś testy, mierzyłeś parametry sygnału LTE u operatorów?
Testowałem "Internet LTE bez limitu" z T-Mobile przez kilka dni. Prawie bym się na niego zdecydował, ale ze względu na bandyckie sformułowania w umowie i pokrętne wyjaśnienia w korespondencji e-mail odpuściłem sobie. Kolejnym był Orange LTE testowany od znajomego. Jedno i drugie jakość 95-98 przy wysokim transferze danych j.w. Maszty w odległości niecałego kilometra bez większych przeszkód. Play w roamingu, chyba z T-Mobile, bez zastrzeżeń.
matek451 pisze:No i skąd ta pewność ze prędkości będą stale 60-100Mb/s?
Takiej pewności nikt mieć nie może, bo żaden operator nie gwarantuje więcej niż jakieś 1 Mbps/s. Te 60-100 to rzeczywisty transfer jaki udało mi się osiągnąć podczas testów. Tak było, jest, ale nie wiadomo czy będzie. Gdyby operator gwarantował min 20 Mbps/s już dawno wyrzuciłbym radiówkę i podpisał z nim umowę. Ale firmom od mobilnego netu nie wierzę jak wściekłym psom.
matek451 pisze:Wybór właściwie jeden jeśli ma to być pre-paid, czyli LTE w Play na karcie RBM...
Właśnie utwierdzasz mnie w wyborze, bo temat RBM z DIL przeczytałem i byłoby to coś dla mnie.
Dzięki
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE dodatkowo do radiówki

Post autor: matek451 »

Testy Play w roamingu bez znaczenia. LTE w Play działa tylko na sieci macierzystej i testy trzeba zrobić na karcie internetowej z wymuszonym LTE. Parametry RSRP na poziomie -95/-98dBm w Orange/T-mobile dostateczne. ale te prędkości mogą spadać bo LTE1800Networks powoli się zapycha.
Mareckimt
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2017-03-07, 09:02

Re: LTE dodatkowo do radiówki

Post autor: Mareckimt »

Wychodzi na to, że z Play mi nie po drodze, bo ich LTE u mnie nie ma.
Ma ktoś jakiś pomysł?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE dodatkowo do radiówki

Post autor: matek451 »

Podaj lokalizację, jak daleko masz do BTS-a Play? Ewentualnie NJU internetowy ale to z umową. Działa na LTE i 3G Orange.
Mareckimt
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2017-03-07, 09:02

Re: LTE dodatkowo do radiówki

Post autor: Mareckimt »

Moja lokalizacja: N52 43.425 E19 41.505
ODPOWIEDZ